למרבה הצער והאימה כבר די התרגלנו שהפוליטקאים שלנו מעדיפים לרוב לשמור על זכות השתיקה שלהם, במיוחד ככל שזה נוגע לתחומים שהם מעבר לסכסוך הפלסטיני-ישראלי. לעומתם, ברק אובמה ממשיך להוכיח לעם האמריקאי למה הוא אחד מהנשיאים המשמעותיים שהיו שם, ושהוא ממש לא מה שג'ודי שלום ניר מוזס כינתה בחוסר רגישות וכבוד – "שחור וחלש".

 

עוד באון לייף: 

 

בזמן שאובמה דיבר על ההסכם עם איראן, הוא נשאל גם על דעתו בכל הנוגע לעניין ביל קוסבי. כבר די הרבה זמן שהרשת והתקשורת מתעסקות בעוד ועוד עדויות לגבי מעלליו של קוסבי, בעיקר מצד נשים הטוענות שהן נאנסו לכאורה על ידו. קוסבי עצמו אף הודה בשבוע שעבר, שבשנת 2005 רכש סמים מתוך כוונה לתת אותן לנשים צעירות שרצה לשכב איתן.

 

גם לפני ההצהרה הזו, ובטח שאחריה, החלו לקום שלל יוזמות ומחאות, בין השאר כמו זו הקוראת להסיר את הכוכב של השחקן משדרת הכוכבים ההוליוודית המפורסמת. מחאה נוספת קמה באתר של הבית הלבן, והיא כבר הצליחה לגרום ל-90 אלף איש לחתום על הבקשה מאובמה לקחת מקוסבי את מדליית החופש - העיטור היוקרתי ביותר של הבית הלבן, שבעבר זכו בו אנשים כמו נלסון מנדלה, אנגלה מרקל, אמא תרזה, סטיבן הוקינג ונתן שרנסקי שלנו.

 

אמנם על מנת להשיג תגובה רשמית מהבית הלבן לגבי כל מחאה שהיא זקוקים ללמעלה

מ-100 אלף חתימות (מעניין כמה חתימות תדרוש ממשלת ישראל על מנת להגיב לסוגיה שבוערת בקרב העם), אבל אובמה בכל זאת לא נרתע ולא התחמק, וכשנשאל מה דעתו בנושא אמר: "אם אתה נותן לאישה, או לצורך העניין גם לגבר, סמים ללא ידיעתם ואז שוכב עם האדם הזה ללא הסכמתו, זה אונס. ואני חושב שלמדינה הזו, לכל מדינה מתוקנת, צריך להיות אפס סבלנות כלפי אונס".

 

 

עם התגובה החזקה והחד משמעית הזו, אובמה שוב מוכיח שהוא לא פוחד משאלות קשות. למעשה, גם אין לו סיבה לפחד מהן, משום שאם יש לו אג'נדה מסוימת (נניח – אפס סבלנות כלפי אונס), היא זו שתנחה אותו בכל שאלה שקשורה לנושא, מכל זווית שהיא. אגב, ביטוי אחר לזה יהיה "עמוד שדרה" - הדבר הזה שכל כך חסר לפוליטקאים שלנו היום.

אז מה אמרת, ג'ודי?שחור וחלש?