השחקן ביל קוסבי שמרצה עונש מאסר בגין התקיפות המיניות שביצעאמר בריאיון לאתר BlackPressUSA כי "כשיגיע הזמן שלי לשחרור  על תנאי, הם לא ישמעו אותי אומר שיש בי חרטה. אני הייתי שם. לא אכפת לי מה קבוצה של אנשים אמרת על משהו שקרה כשהם כלל לא היו שם. הם לא יודעים". 

אנחנו חושבות באון לייף שזה הזמן להזכיר את השער העוצמתי שצילם מגזין ניו יורק עם המתלוננות. הנה: 

***

מגזין ניו יורק צילם דיוקנאות של 35 נשים (מתוך 46) שהתלוננו שביל קוסבי אנס אותן והציג אותן בצילום שער מרשים במיוחד. טווח הגילאים של הנשים הוא 44-80. מי שמביט בתמונות הללו מבין מיד: אין שום "טייפ-קאסט" לתקיפות, לכאורה, של קוסבי. הנשים שונות זו מזו במראן, בגילן, בתחום עיסוקן, בלבושן, במוצאן. הדבר היחיד שמשותף להן הוא היותן נשים אמיצות שהעזו לפתוח את הפה כנגד אחד הגברים החזקים והמשפיעים בידור שידעה תעשיית הבידור האמריקאית.

קשה להישאר אדישים מול הדיוקנאות, שצולמו על ידי אמנדה דמי. הנוכחות הפיזית של הנשים משתיקה כל מי שעדיין מחזיק באיזשהו ספק. כשמביטים באוסף כה רחב של פרצופים, נשים אמתיות, זה מוחשי יותר מכל כותרת צבעונית בעיתון. קשה להכחיש את המאסה הזאת הזה וקשה שלא להצטרף לאימה ולסלידה שמציפה ביתר שאת בשעה שמאזינים לסיפורים הזהים שלהן, שנשמעים, למרבה הצער, זהים בצורה מפחידה. הסנריו חוזר על עצמו: ביל קוסבי, סימם ואנס אותן לכאורה והשתמש בכוח ובהשפעה העצומה שלו בשביל להשתיק אותן. לא עוד.

כשנשים מאשימות גברים מפורסמים ההנחה הראשונה היא שהן נוהות אחר כסף או תשומת לב. על פי החשד אמר קוסבי אמר לקרבנותיו: אף אחד לא יאמין לך. אז למה לדבר?ולא רק קוסבי נתן את התחושה שתלונה תיפול על אזניים ערלות.

אחת הנשים מספרת: סיפרתי למפקחת עליי במועדון פלייבוי מה ביל עשה לי, ואתם יודעים מה היא אמרה לי? היא אמרה: "את יודעת שזה החבר הכי טוב של הפנר, נכון?" אמרתי: "כן". אז היא אמרה: "אף אחד לא יאמין לך. אני מציעה לך לסתום את הפה".

לעתים קרובות אנשים בימים אלה אומרים, "ובכן, למה לא לקחת את זה למשטרה?" אנדריאה קונסטאנד דווקא כן הלכה למשטרה בשנת 2005 וזה עזר לה? לא, בכלל לא. בשנת 2005 ביל קוסבי עדיין שלט ללא עוררין ??בתקשורת ואיש לא התייחס לתלונה של קונסטאנד ברצינות מספקת. ומה השתנה? ובכן, בשנת 2015, יש לנו מדיה חברתית. העדויות לא ייעלמו יותר. הן באינטרנט והן יישארו באינטרנט לנצח.