כ-80% מהישראלים מרכיבים משקפי ראייה. בשנים האחרונות הפכו משקפי הראייה מפריט מביך לטרנדי ואופנתי. כתוצאה מכך, השוק מוצף באפשרויות רבות בשלל מחירים שונים. היום ניתן להזמין משקפי ראייה באינטרנט, באתרים דוגמת עלי אקספרס, במחירים מצחיקים ביותר.

משקפי ראייה הם כלי חשוב מאוד שתפקידו תיקון ראייה. לא מדובר בתכשיט או מותרות. אנשים שסובלים מקוצר ראייה לא יכולים לנהוג, לצפות בטלוויזיה או ליהנות מהנוף. יש כמה דברים חשובים שצריך לזכור כשבאים לקנות משקפיים. הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא העדשות. לא משנה כמה המסגרת של המשקפיים יפה ונוצצת, אם העדשות לא איכותיות, לא בתקנים ולא בטכנולוגיה המתקדמת, הכלי הזה לא ישמש אותנו כהלכה. העדשות הן שקופות והרבה פעמים אנשים לא מבינים שיש בהן טכנולוגיה, בדיוק כמו שיש בטלוויזיה או במחשב. יש בתוך העדשות מוח וככל שהטכנולוגיה שבהן מתקדמת יותר כך גם האיכות שהן מפיקות - חדה, צלולה, בריאה ואיכותית. מכיוון שהטכנולוגיה לא נראית לעין בעדשות, אנשים מניחים שזה משהו שאפשר להקל בו ראש.

האלמנט השני הוא המסגרת. שוב, גם פה אנשים הולכים לפי צו האופנה ולא לפי נוחות. חשוב מאוד שהמסגרת תהיה נוחה ושהאופנה לא תבוא על חשבון הנוחות. אדם ממוצע מרכיב משקפיים כ-16 שעות ביממה. בגדים אנחנו מחליפים במשך היום, אם חם לנו או קר לנו, המשקפיים איתנו לאורך כל היום וחשוב מאוד שהן ישבו בצורה נוחה ומותאמת. עוד פקטור חשוב לגבי המסגרת הוא לוודא שהיא הולמת את פנינו. יש סוגי פנים שונים - צרים או עגולים והמסגרת צריכה להתאים לכל אחד בצורה אינדיבידואלית. עבור נשים שלא מתאפרות - יש מסגרות שיכולות לפצות על כך ולהכניס צבע קבוע לפנים. לעומת זאת, אם את אישה מאופרת בקפידה, הייתי ממליץ לבחור מסגרת שקופה.  

 

באופן כללי אני ממליץ להחזיק 2-3 זוגות משקפיים לפחות. כמו שיש לנו כמה סוגי נעליים: לים, למסעדה, לאירוע, לעבודה או לאימון ספורט, כדאי שיהיו לנו גם כמה סוגים של משקפיים שנוכל להתאים לאירוע, לריאיון עבודה, לטיולים וכו.

בעבר היו לאנשים כמה סוגים של משקפיים עם מספרים שונים, לקריאה, למרחק וכו'. היום כבר יש לנו את משקפי המולטיפוקל שעושות את העבודה הזאת. בגיל 40 וצפונה תפקוד שרירי העיניים נחלש והעין לא עושה את פעולת השרירים כמו שצריך. משקפי המולטיפוקל נותנות מענה לבעיה.

יש פערים גדולים במחירים של משקפי המולטיפוקל, ממש כמו ברכבים (כמו שנשווה רכב שברולט לעומת פיאט). יש לדוגמא, משקפיים עם עדשת אסאיי, שמיוצרת ביפן ובעלת טכנולוגיית תלת מימד. זו עדשה מדהימה ודקה, שהיא גם מולטיפוקל ומשמשת לרחוק וקרוב וגם מתפקדת כמשקפי שמש.

עוד סוג של משקפיים שאנשים לא נותנים מספיק דגש על האיכות בבחירה הם משקפי שמש ולרוב שוכחים את התפקיד החשוב שיש להם - הם נועדו להגן על העיניים שלנו. רוב משקפי השמש הזולים שנמכרים היום לא מסננים קרינה. יש לוגו, יש מסגרת יפה, אבל העדשות לא מצופות מסנן קרינת UV ואין בהן שום הגנה (למעשה הן פשוט פלסטיק צבוע). קרני השמש עלולות לגרום נזק לטווח הארוך לעיניים שלנו, וחשוב שלצד צו האופנה נדע גם להגן עליהם כמו שצריך".