אני מיי, ואני כותבת את הבלוג may wear it. מה שאני בעצם "מטיפה" לו בבלוג שלי הוא אהבה וקבלה עצמית בכל מצב. אני מאמינה בלב שלם שאפשר להראות נפלא ולהתלבש נהדר לא משנה מה מידתך, גילך או מבנה גופך. בטור החדש אציג בכל פעם אישה שמוכיחה את הטענה שלי, נראית ומתלבשת נהדר על אף שאינה עונה לקריטריונים של דוגמנית בת 16 במידה 34.

עוד באון לייף: 

הפקת אופנה מיוחדת: יפות בכל מידה

האישה המלאה הראשונה על שער של מגזין ספורט

אתחיל את הטור עם אישה מעוררת השראה שאחריה אני עוקבת זה זמן רב – אסתי כהן. אסתי מתלבשת בצורה צבעונית, שמחה ומחמיאה מאוד, ומי שאינו מכיר אותה באופן אישי לא יתאר לעצמו איזו טרגדיה היא עברה.

עבורי היא מהווה דוגמה מושלמת להחלטה להמשיך בחיים גם כשקורים אסונות וטרגדיות. הבחירה להתמקד בחיובי שבחיים דומה לבחירה להתמקד בחיובי בנושא דימוי הגוף. ההחלטה להתמקד במה שאת אוהבת אצל עצמך ולא במה שפחות היא בחירה, שמובילה לדברים טובים בהרבה מאשר שנאה עצמית.


חצאית וגופייה, טליה; שרשרת, Mia Inspiration;
נעליים, ליידי קומפורט. 

ספרי לנו קצת על עצמך...
"שמי אסתי כהן. בת 50+, נשואה לאריה ואמא לשני בנים, נמרוד ודורון. לפני 9 שנים, בהיותו בן 19, נהרג בני הבכור נמרוד, ביומה הראשון של מלחמת לבנון השניה. מאז, אנחנו כמו תינוק שלומד ללכת, שקם ונופל וקם- כי אין לו אופציה אחרת. דבק בחיים לצד הכאב, ביש לצד האין. אז היום אני כמו ילד בן 9, שעדיין העולם הזה לא מובן לו, אבל הוא כבר רכש כמה כלים ועוצמה משלו, עשה כמה בחירות ויודע משהו קטן על החיים. הוא יודע שהוא יכול לבחור. ואני, אנחנו, בוחרים בחיים טובים, עם אנשים אהובים סביבנו, עם שמחת חיים ועם השפעת הטוב בכל מקום שאנחנו יכולים".

מהי אופנה בשבילך?
"להתלבש טוב תמיד אהבתי, אבל הרגשתי שלא תמיד הולך לי. נהגתי לקנות בגדים משובחים, שהיו יפים בעיני , אבל לא תמיד יפים עלי. דווקא היום, כשאני נשאלת מהי אופנה עבורי- אני חושבת שהמושג הזה כמעט שלא קיים. עבורי להראות טוב קשור להתחשבות במבנה הגוף שלי, לכבד אותו, ולעשות עם זה הכי טוב שאני יכולה. ואם זה אופנתי ללבוש בגד מסויים שלא מחמיא למבנה הגוף שלי- הוא לא יהיה בארון שלי".

איך היית מגדירה את הסגנון שלך?
"אני אוהבת צבעים חזקים ולשלב אותם עם הדפסים וטקסטורות. אוהבת להעיז מידי פעם. היום אני לובשת הרבה יותר שמלות וחצאיות מאשר מכנסיים, כי אני מרגישה שאני נראית הרבה יותר טוב איתן. אבל גיליתי שהקלישאה ש'את הכי יפה כשטוב לך ונוח לך ואת לא מתביישת במי שאת' מאוד נכונה עבורי. אז אני משתדלת להיות שמחה במי שאני ובמה שיש לי - ויש לי הרבה".

מכנסיים, גאפ; חולצה, פרופיל; עליונית,
אריסטו שמאט; מגפיים, רוברטו גוארדיאני;
שרשרת, Mia Inspiratio.

איפה את אוהבת לקנות? רשתות, מעצבים, אינטרנט?
"הרשתות עדיין לא גילו שיותר ממחצית הנשים הן מעל מידה 42 ומפסידות אותי כלקוחה, וכמוני עוד רבות. לשמחתי, היום יש נשים אמיצות שמעצבות ומוכרות בגדים יפהפיים לנשים בכל המידות, ואני שמחה לתרום את חלקי בהצלחתן המסחרית. מגיע להן. את האינטרנט עדיין לא אימצתי כמקור לקניות, מתוך איזו אמונה שאני צריכה למדוד את הבגד שאני רוצה, ובגלל שיש לי מבנה אגן רחב מאוד יחסית למותניים, אני חוששת שהבגד הסטנדרטי לא יישב עלי טוב. אולי זו הנחה מוטעית, אז יש מקום לשינוי הנחות".

מיהי אייקון האופנה החביב עלייך?
"אני לא חושבת שיש לי אייקון אופנה מסויים, אבל אני מאוד אוהבת איך שדיאן קיטון מתלבשת. מאופק אך משובח, גברי אך מאוד נשי".

האם האופנה והלבוש השפיעו על דימוי הגוף שלך לאורך השנים וכיצד?
"הייתי ילדה שמנה (ומתוקה, היום אני מצליחה לראות בתמונות), והבגדים שהיו לי גרמו לי תמיד להרגיש שמנה יותר. ושמנה היה עבורי מילת גנאי, לא תיאור מצב נתון. אז כל תפיסת העצמי, הדימוי הפיזי, הנשי היו פועל יוצא. לא אהבתי את עצמי, וכנראה שגם מדדתי את כל מי שאני על פי המספר שהופיע על המאזניים שעליתי עליהם באובססיביות.גם היום הלבוש משפיע עלי ועל הדימוי העצמי שלי. אני פחות ופחות מודדת את מי שאני בק"ג, אני נהנית מהתגובות ומהדמות שנשקפת אלי במראה, ואני מרגישה צעירה, בריאה ויפה הרבה יותר משנים קודמות".

גופיה, דלתא; חצאית ועליונית, שרי בירושלים;
סנדלים, קלארקס; שרשרת, טופ טן.

מהו טיפ האופנה הכי חשוב שאת יכולה לתת?
"יש לי שניים: האחד הוא להתאים את הבגד לגוף ולא את הגוף לבגד. ואם את לא יודעת-תיעזרי בסטייליסטית או בחברה שתגיד לך באמת. השני, והוא והחשוב מבין השניים הוא-  if you can't be the one you want- love the one you are".  אל תנסי להיות מי שאת לא - תהיי מי שאת ותשמחי במישהי הזאת".