גבר בריא בן 30 מת בבית חולים בשטוקהולם לאחר שעבר ניתוח להגדלת הפין. למעט אסתמה קלה בגיל הנעורים, הצעיר לא סבל מבעיות רפואיות כלשהן ובכל זאת מצא את את מותו על שולחן הניתוחים.

הניתוח בוצע בהרדמה מלאה והורכב משני חלקים: הראשון הוא הארכת הפין והשני הוא עיבוי הפין. שניהם נעשו בהליך אחד, אשר נעשה בדרך כלל על ידי חילוץ תאי שומן לא רצויים מאיברים אחרים בגוף כמו הבטן או הירכיים.

ההארכה הושלמה בהצלחה, אולם עם תחילת ההרחבה - בה מוזרקים תאי השומן לתוך הפין - קצב פעימות הלב של המטופל זינק כלפי מעלה, לחץ הדם שלו צנח ורמות החמצן שלו נפלו בצורה דרסטית. חצי שעה לאחר מכן הוא עבר התקף לב. על אף שטופל במידית ועבר החייאה ממושכת, הוא הלך לעולמו לאחר שעתיים.

ניתוח להגדלת פין שהסתיים במוות

המטופל הלך לעולמו אחרי שעתיים

"זהו המקרה המתועד הראשון שבו הליך פשוט ובטוח של הגדלת הפין על ידי העברת שומן אוטולוגי גרם למוות פתאומי אצל צעיר בריא", כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת Journal of Forensic Sciences. מקרי מוות דומים התרחשו במהלך ניתוחי מתיחת בטן (הליך קוסמטי בהרדמה מלאה בו מסירים עור עודף מהבטן, מבוצע לרוב לאחר ירידה דרסטית במשקל או לאחר הריונות).

אמנם זהו מקרה המוות המתועד הראשון, אולם מדובר בניתוח שנוי במחלוקת שמעורר התנגדות עזה בקרב חלק מהמנתחים הפלסטיים שטוענים בתוקף כי במסגרת היכולות הרפואיות והידע הקיים הנוכחי בעולם הרפואה אין כיום שום ניתוח בטוח (באופן יחסי) בעל הישגים משביעי רצון (שוב, באופן יחסי) להגדלת איבר המין הגברי. מדובר בניתוח שעשוי, לעתים קרובות מדי, להוביל לבעיות רפואיות לא הפיכות, החל מצילוק חמור של העור, דרך נזק קשה בצינור השופכה ועד פגיעה לצמיתות בתפקוד המיני.

"זהו הליך חסר תועלת לחלוטין, שמעולם לא עבד באמת. הוא מעוות אנשים והוא יכול להרוג", טוען האורולוג טוביאס קוהלר, מנתח פלסטי ממינסוטה. "נכון, זה המקרה הגרוע ביותר, אבל יש הרבה תוצאות איומות אחרות, מעיוות זקפה ועד זיקפה קבועה ואפילו גרוע מזה".

בSecond International Consultation on Sexual Dysfunctions-, כנס בינלאומי בו נידונו בעיות תפקוד מיני, נקבע ש"רוב האנשים לא יבחרו בניתוח לאחר שיינתן להם כראוי מידע על התוצאות הסבירות שלו". יחד עם זאת, למעלה מ- 8,000 ניתוחים המבטיחים הגדלת פין או הארכתו מבוצעים ברחבי העולם מדי שנה, כך על פי נתונים סטטיסטיים בינלאומיים מעולם הפלסטיקה והמנתחים השבדים מתעקשים שהניתוח הזה הופך לפופולארי מרגע לרגע. לדבריהם, גברים רבים מתדפקים על דלתותיהם בבקשה להגדיל את הפין שלהם.

בכל מקרה, מומחים ממליצים על הפרדת שני ההליכים - התארכות והרחבה – לשני ניתוחים שונים כשביניהם תקופת החלמה של שבועות. כאשר מתבצעים ההליכים אחד אחרי השני, הסיכון לדליפת שומן גדל, מה שהופך הסיכון למוות לנפוץ יותר.

 

100 גברים, 100 איברי מין, בלי פוטושופ, בלי פילטרים

הצלמת האמריקאית לורה דודסוורת' נפגשה עם 100 גברים שונים, צילמה את איבר המין שלהם ושוחחה איתם על עליו ועל הקשר בינו ובין גבריות. התוצאה מרתקת

לכתבה המלאה

 

לבחור הצעיר משבדיה התובנות הללו כבר לא יעזרו. גם מבלי לדעת פרטים על חייו, הנתונים צועקים בצורה חד משמעית: הוא אולי היחיד שמת אבל ממש לא לבד בסיפור הזה. אורך הפין שלו, כך דווח, היה כ-11 ס"מ. אורך הפין הממוצע בעולם הוא כ-13 ס"מ בזקפה, כאשר הממוצע של הגברים באפריקה הוא הגדול ביותר והממוצע של הגברים באסיה הוא הקטן ביותר. אצל נשים, רוב קצות העצבים נמצאים בחמשת הסנטימטרים הראשונים בכניסה לנרתיק. כך שכל פין שאורכו מעל 8 ס"מ יכול מבחינה תפקודית לספק אישה ועוד לא אמרנו מילה על לשון או אצבעות או על העובדה ש-70% מהנשים כלל לא גומרות מחדירה. מספר הגברים שחיים עם מה שנהוג לכנות בעולם הרפואה מיקרו-פין (מתחת ל8 ס"מ) הוא נמוך ממש. וכמה גברים בטוחים ממש שהאיבר שלהם "לא מספיק" ורוצים להגדיל אותו?

כ-80% מהגברים.

כן, 80%. כלומר, 4 מתוך 5 גברים מסתובבים בעולם בתחושה שלילית לגבי אחד מהאיברים בגוף שלהם. כמובן, לא כל גבר שהיה שמח לו נוספו לו כמה סנטימטרים למטה רץ לעבור ניתוח. סביר להניח שלניתוח הזה מגיעים גברים שגודלו של איבר מינם מטריד אותם עד כדי כך שהם מוכנים לשלם המון כסף ולסבול מכאבים עזים ומסיכון חיים ממשי בשביל הסיכוי להגדיל אותו ולו במעט. חלקם נמנעו מיחסי מין שנים רבות בגלל הבושה, חלקם העדיפו להימנע מפעילויות הדורשות עירום בנוכחות אחרים כמו מקלחות משותפות בטיולים וכו'. הם בטוחים שאם רק יתקנו את הפרט הקטן הזה, החיים שלהם יהיו טובים הרבה יותר. ולצד אלה, יש את מרבית האוכלוסייה הגברית שגם היא, כאמור, לא מרוצה. אפשר יותר. תמיד אפשר יותר.

העובדות אולי מספרות ש-8 ס"מ זה מספיק אבל אנשי ונשות העולם מספרים ומספרות אחרת. זין צריך להיות גדול. זין חייב להיות גדול. ככל שהוא גדול יותר, כך הוא טוב יותר. ככל שהוא גדול יותר, יותר זין = יותר גבר. בעולם שגדל ומחונך על ברכי פורנו ופרסומות של גברים בתחתונים עם בליטה ענקית, לא יכולה להיווצר אמת אחרת.

פרסומת לתחתוני גברים

כשכך נראות מרבית הפרסומות לתחתוני גברים אנחנו בבעיה

נשים כבר חיות עם העיוות הזה מאות שנים ומפתחות סלידה כבר בגיל צעיר מאוד לחלקים מסוימים בגופן. ישנה תעשיה שלמה שהתפתחה ועודה מתפתחת שמבוססת בדיוק על הסלידה הזו: הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה, הצרת הואגינה, ניתוח שפתיים חיצוניות, שחזור קרום הבתולין, מתיחת בטן אחרי הלידות, הגדלת עכוזים, שאיבת שומן, עיבוי שפתיים, מתיחת פנים, הזרקת בוטוקס, הסרת שיער בלייזר, קרמים, משחות, טיפולי פנים, מחוכים ועוד ועוד. מדובר ברשימה אין סופית של איברים שצריכים לכווץ, להגדיל, להקטין, להחליק, למצק או בקיצור - לעצב מחדש.

אידיאל היופי לא נח אף פעם. אנחנו יודעות איך נשים אמורות להיראות כי מראים לנו מבוקר עד ערב איך הן אמורות להיראות. אבל גברים? במשך שנים רבות הם נשארו רחוק יחסית מהמרוץ הזה. כמה מהם, "המודעים יותר", קנו גם קונדישנר במקביל לשמפו או התעכבו חצי דקה מול המראה כדי להסיר בהיחבא 5 שערות בודדות בפינצטה מהגבות.

ועכשיו זה נראה כי גם הם שותפים למרדף האובססיבי אחרי הגוף שכולנו צריכים. יותר גברים עם הפרעות אכילה, יותר גברים שפונים לניתוחים פלסטיים (חזה, הוספת שרירים), יותר גברים במכוני לייזר. יותר גברים קונים שטויות "למניעת התקרחות" בתקווה לעצור את הטבע. רשימה ארוכה יותר של תכשירים מיותרים לגברים על המדפים. איזה יופי, אנחנו לא לבד. לאט לאט גם גברים מתחילים לאכול את החרא שנשים אוכלות כבר מאות שנים. הודות לפורנו, אנחנו גם יודעים איך האיברים האינטימיים שלנו "אמורים" להיראות. נשים צריכות פות חלק עם שפתיים חיצוניות לא בולטות מדי וגברים צריכים זין גדול. למה? ככה. וכמובן, איפה שיש צורך, יימצא מי שירוץ לספק את הצורך הזה תמורת תשלום הוגן. בעשורים האחרונים לא מעט אנשים עובדים במרץ כדי לייצר פתרונות למי שמאמין שיש לו איבר מין קטן מדי. זריקות, משחות, ניתוחים... הכל הולך. כמה נעים לגלות שהשוויון בין המינים שייחלנו לו מתקדם בקצב מסחרר. מי יודע, אולי עוד 100 שנים מעכשיו גברים ונשים ישנאו את הגוף שלהם במידה שווה.