טרה קונדל, תזונאית אמריקנית צעירה ומצליחה נמצאה מתה ביום רביעי האחרון בדירתה שבלב מנהטן. קונדל בת ה-27, החליטה לשים קץ לחייה ותלתה את עצמה בחדר השינה שלה. הסיבות למעשה עדיין לא ברורות, מדובר בצעירה מוכרת בתחומה שמתחזקת אתר אינטרנט מצליח וקהילת עוקבים אדוקה שעוקבת אחרי פועלה, אישה צעירה שיש לה "את כל הסיבות" להיות מאושרת. אז למה בכל זאת היא החליטה לסיים את חייה. קצת לפני שהתאבדה פרסמה קונדל באתר האינטרנט שלה מכתב מפורט שמדבר על הסיבות שעומדות מאחורי ההחלטה לסיים את חייה, ומתאר באופן ציורי את הדברים אליהם היא דווקא כן תתגעגע. טרה הודתה שלמרות השפע והמעמד היא פשוט לא הצליחה להיות מאושרת, והצביעה על בעיה גדולה וחמורה שרבים מאיתנו סובלים ממנה.

המכתב, קשה לקריאה, נפתח בכותרת: "אני שונאת את העולם. ביי. אבל אולי נתראה מתישהו כן?", וממשיך כך: "כתבתי את המכתב הזה כמה מספר פעמים בראש שלי כבר מעל לעשור, והפעם זה סוף סוף מרגיש נכון. בלי עריכות, בלי לחשוב יותר מידי. הבנתי שתקווה היא לא יותר מאכזבה מעוכבת, ופשוט התעייפתי מלהרגיש עייפה. אני יודעת שאני לא אמורה לחשוב ככה בגלל שעל הנייר יש לי חיים נהדרים. אני ברת מזל לאכול ארוחות שרבים יכולים רק לחלום עליהן, אני מטיילת לעיתים קרובות בלי שום מגבלה, אני חיה לבד בעיר האמריקנית השנייה הכי טובה (סן פרנסיסקו, תמיד תהיי בליבי). אבל כל העובדות האלו הן טריוויאליות עבורי. אני יודעת שזאת הבעיה הכי גדולה של העולם שלנו היום.

לעיתים קרובות הרגשתי מנותקת בזמן שאני בחדר מלא באנשים שאני אוהבת, לעיתים קרובות פשוט לא הרגשתי כלום במה שהיו אמורים להיות הרגעים הכי שמחים או הכי קודרים בחיי. אין אף שיחה או סיטואציה ספציפית שגרמו לי להגיע להחלטה הזאת ודחפו אותי למשוך את ההדק (באופן מטאפורי)".

בהמשך המכתב שהעלתה, טרה ממשיכה ומתארת את הדברים שהיא הולכת להתגעגע אליהם -  תשבצים, צלחת של פסטה קרבונרה, טאקו רחוב אותנטי, ומאכלים אחרים שגרמו לה להתלהב ולהתרגש: "אני הולכת גם להתגעגע לחיבוקים לא צפויים, לשירים של אל גרין, לדובדבנים ביולי, לסיגריות, לגשר גולדן גייט בשקיעה, ללגימה הראשונה של בירה קרה באוגוסט, ליצור קשר עין עם אנשים שהולכים ברחוב, ולזה ששירים מרגישים כאילו הם מדברים במיוחד לנשמה שלך. אני אתגעגע לשעשועון ג'פרדי, להגיד אני אוהבת אותך. לבינג'ים של ג'אנק פוד מאוחר בלילה ובעיקר להליכות ארוכות ללא יעד ברור מאוחר בלילה. אני לא רוצה שתערכו לי הלוויה, ולא רוצה מחוות מיוחדות. כל מה שאני רוצה זה שתאכלו ארוחה אחת טעימה (אחת שתהיה ממש ממש נהדרת), לכבודי ותתנו לי ללכת".

"זה זמן אנוכי בשבילי להיות מאושרת אבל אני יודעת שאתם יכולים להבין את זה. בבקשה תזכרו אותי כאדם שלם שחלקתם איתו זיכרונות ולא רק את המעשה האחרון שעשיתי. זאת לא אשמתכם, זה לא ממש קל בשבילי. אני כאן בשבילכם, אני אוהבת אתכם, תמיד אהבתי ותמיד אוהב. אני מבטיחה" .את המכתב מסיימת טרה בפנייה לאביה המנוח ולאם שהשאירה מאחור: "אני באה הביתה אבא. תפנה מקום עבורי על הענן שם למעלה. אני ממש מצטערת אמא".

טרה נמצאה מתה על ידי המשטרה לפנות בוקר, אחרי שידיד הביעה דאגה לשלומה. מכתב ההתאבדות המפורט שהשאירה מאחוריה לא מספק סיבה ספציפית להחלטה הקיצונית של בת ה-27, ומהווה בעיקר תמרור אזהרה לדור שלם שבוחר לחיות עם פילטרים, מעלה תמונות מאושרות ומעוררות קנאה אך מרגיש ריקני מבפנים.

 

**אם אתם מרגישים מדוכאים, או שיש לכם מכר שאתם דואגים לשלומו, ניתן להתקשר לקו החם של ער"ן בטלפון - 1201 ובאינטרנט בכל עת.