האווירה הייתה מחשמלת ושמחה אמיתית מילאה את החלל דווקא ברגעים שהיו אמורים להיות קשים מנשוא. כחלק מאירועי חודש המודעות לסרטן השד, התקיים ביום שני האחרון האירוע השנתי של און לייף "שלמות לא מושלמות" בפעם החמישית בשיתוף עם מכבי, msd, 'אחת מתשע' ו'גם אני', כולנו היינו שם כדי לחגוג את החיים. לא כדאי לחגוג ניצחון, אלא את החיים עצמם ואת רגעי האור שמחלת הסרטן הביאה עימה לחייהן של נשים שמצאו בין הכימו להקרנות, החולשה והפגיעות את השבט שלהן, את בני המשפחה שלהן שהיו שם עבורן, את החברות, הרופאים והרופאות והמטפלות שנעמדו לצידן והגיעו בערב המיוחד הזה לחגוג איתן.   

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)

הדס גולדשטיין, מנכ"לית און לייף, פתחה את האירוע בהתרגשות על כך שהאירוע ששנה שעברה היה בזום, נערך השנה בטוקהאוס בתל אביב בהשתתפות מאות נשים ובני משפחותיהן. נירית בן קיש, מנהלת השיווק של מכבי ושותפה באירוע מיום היווסדו דיברה על המחויבות של מכבי לרווחתן של החולות, לרצון שלהם להסיר מכשולים ולהקל עליהן במסע שהן עוברות. ד"ר לריסה ריבו, מנהלת המכון האונקולוגי אסותא אשדוד הדגישה כמה חשוב לדבר על הסרטן, לא להתבייש בו, לשתף, כי הוא פוגע באחת משבע נשים, וזה לגמרי יכול לקרות לכל אחת מאיתנו. הראשונה לברך הייתה מיכל הרצוג, הגברת הראשונה של ישראל, שסיפרה שגם אצלה במשפחה יש רקע של סרטן שד ושיתפה שהיא נוהגת להיבדק מדי שנה. "לכו להיבדק," היא ביקשה והדגישה כי גיל החולות הולך ויורד וגם צעירות צריכות להיבדק. 

נאור ולירז מדמון. צילום יובל יוסף

הקונספט השנה היה שונה. כל אחת מהמשתתפות בחרה באדם יקר או יקרה לה במיוחד שיברך אותה, אחר כך בחרה שיר לשיר יחד עם הלהקה של ארז לוין. ראשון המברכים היה נאור מדמון שסיפר על המסע שעברה אשתו, לירז מדמון, אמא לארבעה מאילת. "לאורך כל המחלה היא הייתה פייטרית אמיתית," הוא אמר בהתרגשות. "היא ידעה בדיוק מה היא צריכה לעשות כדי להחלים וזה בדיוק מה שהיא עשתה. שתבינו, היא הייתה חוזרת מכימו והולכת לעבוד, היא החליטה לעשות תואר שני במרכז, אז היא הייתה לוקחת טיסה, נוסעת ללימודים ולאחר מכן נוסעת לבית חולים לעשות כימו. מאיפה מביאים את הכוחות האלה? אני באמת לא יודע."

גלי ורינת שוורץ. צילומים יובל יוסף

גלי שוורץ בת העשר הגיעה כדי לתת את הפרס לאמא שלה רינת ולא השאירה עין אחת יבשה בקהל. "אני יודעת איך אמא מרגישה וזה קשה לי נורא. כי כשלה קשה, גם לי קשה. וכשלה עצוב, גם לי עצוב. ואני רוצה להעניק לאמא שלי את הפרס הזה על זה שלא משנה כמה היה לה קשה, היא תמיד ניסתה להיות חזקה ולהתגבר על זה רק בשבילנו." רוני שבבוקר האירוע עברה הקרנה ?? אחרונה הייתה שם לחבק את גלי. "אמא, את חזקה ואת תעברי את זה ואני אוהבת אותך," היא אמרה לה. רינת שוורץ סיפרה על עצמה ועל הלקח שלקחה מהשנה המטלטלת שעברה. "הסרטן הוא לא מתנה. הוא תיק, כבד מאוד. אבל כשהבטתי לצדדים, ראיתי שכל אחד סוחב את המשקולות שלו , שהעניקו לו החיים. נכון שהדרך מפותלת ואף אחד לא יודע מה יהיה מחר, אבל כן יש לנו שליטה על איך יראה היום. החיים הם כאן ועכשיו ולנו יש את זכות הבחירה והיכולת להחליט לחגוג אותם עד כמה שאפשר.  אני נלחמת כל יום לצקת תוכן משמח לחיים שלי ושל ילדיי. לייצר שיגרה ברוכה ושפויה. לקום על 2 רגליים למרות שאלוהים יודע כמה הן כואבות. לשמש דוגמה לילדים שלי לאופטימיות והתמודדות עם משברים. ולחייך." והחיוך של שתיהן הדביק את הקהל כשבחרו לשיר את 'אור גדול מאיר היום' של אמיר דדון

לאינסטגרם שלנו כבר הצטרפת? זה הלינק

שיר עובדיה עם דודה שלה מיכל אוחיון. צילום יובל יוסף 

הצמד הבא שהגיע לבמה היו שיר עובדיה, בת 26 שחלתה ורק לפני שבוע עברה את הניתוח האחרון שלה ולצידה מיכל אוחיון דודה שלי, מי שעמדה לצידה לאורך כל הטיפולים.  "גילינו שיש לך סרטן והחלטנו להשתגע על החיים," סיפרה מיכל. "צבעתי את שיערך בכחול עמוק וכתבתי לך שיר. הלכנו לעשות לך בוק סרטן ויצאת סקסית As hell

ניצלנו ביחד את החומר הירוק והאיכותי שלך וצחקנו בקול גדול. קיבלת ממני אישור להיות לפעמים כלבה ובחרת, את בחרת להסתכל על המסע הזה כמתנה  אז אנחנו בקו הסיום, וסיימת את המסע כגיבורת על בעלת כוחות יוצאי דופן, לא אנושיים. ועם הגעתך לקו הסיום, מתחיל מסע חדש. מסע של החיים אחרי שבהם את כל יכולה, את מנצחת, את חזקה יותר, חכמה יותר, בשלה יותר ואין דבר שגדול עלייך." שיר הנרגשת ענתה לה: "את לגמרי מתנה שהרווחתי מהסרטן, ידעתי מה את ומה את בשבילי אבל החלק שלך בחיי גדל מאוד בתקופה הזאת, את זו שגררה אותי לבית קפה עם הקרחת ועם חוסר הביטחון וגרמת לי לראות את היופי בתקופה ההזויה הזו." בדבריה ביקשה שיר לקרוא לצעירות להיבדק: "25% מהחולות הן מתחת לגיל 50. חשוב להגיד שיש רופאים שנותנים בדיקת ממוגרפיה כבר בגיל 40, כל מה שצריך לעשות זה לבקש. מישהי אמרה לי פעם: לכו להיבדק, החיים כל כך יפים! והיא כל כך צדקה." 

נגה קלינגר חוגגת את החיים. צילום יובל יוסף

הדוברת הבאה הייתה נגה קלינגר, מי שעלתה לבמת שלמות לא מושלמות כבר שלוש פעמים, בפעם הראשונה היא הייתה שם כחולהן, בפעם השנייה כמי שהחלימה אבל אז הסרטן חזר שוב, ואז עם גרורות למוח והפעם היא כבר כאן על הבמה כמי שהסרטן הפך אצלה לבן לוויה כרוני. "אני כאן בתור חולה כרונית שרוצה לעשות שלום עם הסרטן, ולחיות, איתו, לצידו, ולחיות טוב." מי שהגיע להעניק לה את הפרס הוא עמית לרון, פסיכולוג אונקולוגי שמלווה אותה באסותא תל אביב מאז אובחנה לראשונה לפני חמש שנים. "אני רוצה להעניק לנגה את הפרס הזה על הפתיחות והישירות שלה אל מול תהליכים לא פשוטים אלו. נשים רבות המתמודדות עם מחלת הסרטן מתביישות בה. הבושה היא אכן נושא מורכב שהרבה פעמים יושב גם על הערך העצמי ועל חוויות עבר ,אבל אני רוצה שתדעו ששווה להתמודד איתה. בזכות נגה אנשים בחרו לצאת מהארון ולא להתבייש במחלה מתוך ההבנה שזהו נטל מיותר בהתמודדות . הרבה אנשים משתמשים במונח- "לנצח את הסרטן ".עבורי לנצח את הסרטן זה לא רק להחלים, אלא לחיות. ובצורה הטובה ביותר שאפשר."

וכשנגה החלה לרקוד, קם הקהל כולו על רגליו כדי לרקוד איתה. 

אינה ליפשיץ, בנה בן ומשה בן זוגה

משה אמיר ובן ליפשיץ הגיעו בערב הזה לתת אהבה לאחת והיחידה שלהם הרעיה והאמא אינה ליפשיץ. "אני אוהב אותך אמא," אמר ??? והיא השתמשה באותן מילים ממש. "המסע שלי סבב סביב אהבה וחמלה עצמית, בדרך גיליתי שאני חזקה הרבה יותר ממה שחשבתי ושאופטימיות, הומור שחור, צחוק ולדבוק בשגרת חיים רגילה עד כמה שאפשר הם הדרך היחידה לגבור על התסכול. אני גאה לעמוד פה ולהגיד אני אוהבת את עצמי ככה ושאחרי עבודה גדולה אני מרגישה הכי אישה והכי בריאה!"

לאינסטגרם שלנו כבר הצטרפת? זה הלינק

אושרת מנדלר. צילום יובל יוסף

הסיפור של אושרת מנדלר, מחלימה מסרטן השד לא שגרתי. בתור עובדת איכילוב, היא לקחה על עצמה לא רק את ההתמודדות עם המחלה אלא גם הפכה עצמה להיות פרוייקטורית למסע של מטופלות סרטן השד כדי לשפר את אופן הטיפול במטופלות. "הלוואי ויכולנו לשכפל את אושרת כדי ליצור מעטפת נעימה כזו אושרתיות כאלו שתסייע למתמודדות סרטן השד," אמרה חברתה שרית בראון אינגל. אושרת דיברה על כמה חשוב לדבר גם על מה שקורה ביום שאחרי הטיפולים. "אני מקבלת את הפרס הזה בגאווה רבה גם בשמן של כל הנשים שעברו ועדיין עוברות טלטלות יום יום. שנלחמות עם הצל הזה חודש ושנה ושנים אחרי הטיפולים, ונותנות מקום גם לפחד וגם לתקווה. אני רוצה להגיד לכן שכל מה שאתן מרגישות עכשיו הוא טבעי ואני קוראת לכן לתת מקום לרגשות האלו ולהבנה שאתן זכאיות להרגיש ולהיות כל מה שאתן."

רווית ואייל אבנון עם בתם צופים בדני רובס מקדיש לה את השיר 'משהו חדש מתחיל'. צילום יובל יוסף

רווית אבנון קיבלה את הפרס מבעלה ואבי שלושת ילדיה אייל. "רווית, אנחנו מדברים המון על הפחד שלך שהמחלה תחזור. על המחשבות שלך על מה יהיה בעתיד. אז אני רוצה להגיד לך משהו שאת לימדת אותי ואני רוצה להגיד את זה לכל אחת בקהל שמפחדת כמוך - הרגע הזה, עכשיו, זה כל מה שיש לנו, אף אחד לא יודע מה יהיה מחר. אז בואי נהיה נוכחים. בואו כולנו נהיה נוכחים. מתמודדות, משפחות, חברים, בואו ננצל את הרגעים שיש לנו ביחד ועל המחר, נדאג מחר," אמר אייל וקולו נשבר. רווית סיפרה על הקשיים, הפחדים ואיך שבוע ההחלמה שעברה במדיקל קר בבת ים שינה את תפיסת עולמה. "ההתמודדות עם סרטן השד, פתחה עבורי עולם מופלא. הסרטן נתן לי הזדמנות לעצור שניה להיות נאמנה לגוף שלי, לנפש שלי, להיות אמיצה ולחיות על באמת."

מירית גרינברג, ואילה סלע צילום יובל יוסף

לאינסטגרם שלנו כבר הצטרפת? זה הלינק

אחרונות ומרגשות היו אילה סלע ומירית גרינברג. הראשונה צעירה בת 28, אמא לתינוק, השנייה, מלכת יופי לשעבר מפורסמת, אמא לשלושה ושתיהן נפגשו במהלך הטיפולים שלהן באיכילוב. לטקס הזה הגיע אילה בידיעה שהיא מעניקה את הפרס למירית אבל מירית בחרה לעשות בדיוק הפוך ולהעניק את הפסלון לאילה. "את עברת איתי הכל. יד ביד. כוח שרק אנחנו נבין. הצחוקים במחלקה וחיבור שהוא ללא מילים. אני גאה בך את הגיבורה שלי והפרס הוא בשבילך," היא אמרה לחברתה המופתעת (ואל תדאגו, גם מירית החזיקה פסלון בסוף). רגע לפני כן סיפרה אילה, נשאית הגן BRCA שאמא שלה נפטרה מהמחלה על המסע שלה "עברתי חתיכת דרך. מילדה ג'ינג'ית עם שיער ארוך עד הטוסיק שהחיצוניות תמיד הגדירה אותה ופחדה פחד מוות מהשינויים לפני שהיא פחדה מהמוות עצמו, הפכתי לאישה, אישה שנחושה לאהוב את עצמה ומוכנה לעבוד קשה. עבדתי קשה והתחלתי לדבר אל עצמי כמו שמגיע לי. למדתי איך איילה מסתדרת בלי המראה שלה.ולא רק שאני יכולה להתקיים בלעדיו, אני יכולה להיות נהדרת. כי אני באמת נהדרת. בדיוק כמו שאני."

השתיים הללו, כמו רבות מהיושבות בקהל הפכו לחברות בהתמודדות האמיצה שלהן עם הסרטן. יחד הן עלו כולן לשיר שיר סיום - מה שאת אוהבת של גלי עטרי.

קחי מה שתרצי, מי יסרב לך
קחי את העולם כולו
מי יוכל לומר לך לא
אם רק תחייכי, מי לא יתאהב בך
מי שאת רוצה יבוא
אל תלכי עם מי שלא
תעשי
רק מה שאת אוהבת
רק מה שאת חושבת
שיהיה לך טוב

הנשים המהממות שעלו על הבמה קיבלו את הפרס אבל הפרס הוא לא רק שלהן. הוא שלהן ושל כל המתמודדות עם סרטן השד. אלו שישבו בקהל, בבית, ואלו שקוראות אותי ממש עכשיו. הוא של המשפחות שלכן, של חברי הנפש ושל מעגל התמיכה שסובב אתכן.הפרס הזה הוא עבור הבחירה שלכן להתמודד והמסע לאהבה עצמית שעברתן וההחלטה לקבל את החיים כפי שהם. 

**

תודה גדולה למי שתרמו באהבה כדי שהערב הזה יהיה מושלם.

עיצוב שיער: אור אוחנה, חן גלנט

איפור: מאי מעברי, אתי ברדוגו, בר ארד