ביטי דויטש, אתלטית ואצנית מרתונים חרדית היא גם אלופת ישראל בריצת חצי מרתון ומרתון. ב15.9 היא תגיע למירוץ בית שמש ותזניק אתכן, נשים מכל רחבי הארץ, למרוץ הלילה הנשי הראשון בבית שמש. דויטש, אורחת הכבוד במירוץ, מספרת על החיים כאצנית מקצועית:

בפעם הראשונה שרצתי מרתון אני זוכרת את עצמי חושבת 'איפה כל הנשים?' היחס של הגברים שרצו לעומת נשים עמד על לפחות חמישה רצים על כל רצה אחת וזה הרגיש שלגמרי לא סופרים אותנו. בליבי ידעתי שאני רוצה לשנות את זה. רציתי להראות לעוד נשים, נערות ואימהות עד כמה חזקות ועוצמתיות הן. עד כמה הגוף והנפש שלהן מסוגל לאתגר הזה ושהן יכולות לעשות כל דבר שרק יחליטו לעשות אפילו את המרחק המשוגע של מרתון.

להרשמה למירוץ הקליקי כאן

בשש השנים החולפות הדברים ללא ספק השתנו. ראיתי נשים רבות שהצטרפו והחלו לרוץ ואני כבר לא מרגישה כל כך לבד בריצות מרתון יותר. אבל יש לנו עוד מרחק רב לרוץ למען נשים בספורט בישראל.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beatie Deutsch (@marathonmother)

 

להרשמה למירוץ הקליקי כאן

כאחת מאצניות העלית הבודדות של ישראל אני מוצאת את עצמי לרוב מוקפת גברים. ושלא תבינו אותי לא נכון, הם נהדרים, אבל לפעמים הייתי שמחה להיות מוקפת בנשים או יותר חשוב מזה, הייתי שמחה שנשים בישראל ימצאו את מקומן בספורט. בין אם כקריירה מקצוענית או כספורטאית חובבת, יש עוד כל כך הרבה מכשולים בדרכן של נשים בספורט. 

בואו נהיה מציאותיים. זה קשה להתפרנס מלהיות אתלטית, וכשמוסיפים לזה את מטלות ודרישות האימהות זה נראה כמעט בלתי אפשרי, אבל זה לא הדבר היחיד שמרתיע נערות וילדות. לפעמים זה המסר שהחברה שלנו מעבירה וההערות שמוסיפות להגיע ומונעות מאיתנו להתקדם כמו:

' אף אחד לא באמת מתעניין בספורט נשים'

'אל תבני יותר מדי שרירים, זה לא נשי'

 'ספורט זה לא לבנות'

הערות ששמעתי מכל הקהילות פה.

אני מסתכלת על סצנת הריצה בארצות הברית ורואה תמונת מצב אחרת לגמרי. קבוצות של אצניות עלית מתאמנות יחד, דוחפות האחת את השנייה, מעודדות הצלחה האחת של השנייה ויש לי חלום שיום אחד נראה את זה קורה גם כאן. נערות שמעודדים אותן לרדוף בנחישות אחרי החלומות שלהן. אתלטיות שיכולות להתפרנס מהספורט ועולם של מסלולי ריצה שלא נשלט בדומיננטיות כזו על ידי גברים.

לחברותיי הרצות הישראליות – בואו נשבור את תקרת הזכוכית ונגיע יחד הכי רחוק שאפשר.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beatie Deutsch (@marathonmother)

הכותבת ביטי דויטש היא אתלטית ישראלית אמריקאית המשתייכת למגזר החרדי, אלופת ישראל בריצת המרתון בשנים 2019-2021 ואמא לחמישה שהשלימה את המרתון הראשון בחייה בחודש השביעי להריונה וסיימה בו שישית. דויטש תזניק את מרוץ הלילה לנשים הראשון של עיריית בית שמש בשיתוף און לייף שיתקיים ביום חמישי 15.09 בהשתתפות רצות ומועדוני ריצה מכל הארץ, חרדיות, מסורתיות וחילוניות. בואי לרוץ בשביל שלך.

להרשמה למירוץ הקליקי כאן