32 זה זקן?!

זוכת האוסקר אן הת'אווי אמנם משחקת כבר חמש עשרה שנה, אבל אנחנו ללא ספק צופות לה עוד שנים רבות של קריירה משגשגת. להוליווד, לעומת זאת, יש פרופורציות קצת שונות – מבחינת עיר הסרטים, הת'אווי כבר עברה לצד של "זקני הוליווד" משום שחצתה את גיל השלושים. בראיון למגזין גלאמור בריטניה מגלה הת'אווי שאת כל התפקידים השווים, גם את אלו הכתובים עבור נשים בנות חמישים, לוקחות שחקניות בנות 24. "אבל אני לא יכולה להתלונן, גם אני הייתי בגיל הזה וקיבלתי את כל התפקידים".

הת'אווי לא רוצה להשמע יותר מדי מרירה ומוסיפה שהיא שמחה על כך, משום שאחרי שנים של עבודה היא השיגה לעצמה סוג של יוקרה וכך היא יכולה לבחור בקפידה את הסיפורים שהיא באמת רוצה לספר. אנחנו חושבות שזו דרך יפה לשמור על קשרי ידידות עם מפיקים הוליוודים, כי האמת העגומה היא שזה לא משמח בשום צורה אלא מדכא. המחשבה שמעל גיל שלושים את כבר נחשבת לאזרחית סוג ב' בעיר הסרטים מעציבה והאבסורד הגדול הוא שגם תפקידים לגילאים מבוגרים יותר נחטפים על ידי הצעירות. העובדה שזה עניין שקורה כבר שנים, כמו שהיא מספרת, רק הופכת את זה לגרוע יותר.

אן הת'אווי היא לא הראשונה שמספרת על המצוקה הזו. שחקניות בולטות רבות התבטאו בעבר על המחסור בתפקידים משמעותיים לנשים מבוגרות על הבמה והמסך – הגדול והקטן - כמו למשל הלן מירן ומריל סטריפ. ואם תחשבו על כך, לגברים יש אין ספור תפקידים לשחקנים מבוגרים יותר, והם כמובן משוחקים על ידי גברים מבוגרים. כי הרי ידוע לכל שגבר מבוגר זה יכול להיות סקסי, עם שיער כסוף וקמטים חרושים על פניו שמספרים את סיפור חייו, בעוד אישה מבוגרת היא בלויה, עייפה ולא מושכת. ואנחנו עדיין מדברים על גיל 32, כן?

מה בא קודם: הגודל או מערכת היחסים?

אנחנו מדברות על זה לא מעט, אבל האם אנחנו באמת יודעות מהו גודל הפין האידיאלי? מחקר חדש מציב בפנינו נתונים מעניינים. המחקר שפורסם בכתב העת הרב תחומי PLOS ONE מצא כי גודל הפין האידיאלי תלוי סיטואציה - אם הוא חלק ממערכת יחסים ארוכת טווח או בסטוץ ללילה אחד.

המחקר כלל מדגם של 75 נשים הטרוסקסואליות בגילאי 18-65. כל אישה מילאה שאלון בנוגע להיסטוריה המינית שלה, בנוגע למספר הפרטנרים במיטה וכן שיעור האורגזמות שהיא חווה. החוקרים מאוניברסיטת קליפורניה ואוניברסיטת ניו מקסיקו הציגו בפני הנשים 33 פינים שהודפסו במדפסת תלת מימד, בגוון כחול ולא כולל איברים נלווים – לטענת החוקרים, האיבר כפי שהוא נראה במציאות עלול לעיתים לעורר תגובות שליליות. ולהלן תוצאות המדגם: נשים מעדיפות פין גדול יותר לסטוץ של לילה אחד – 16.2 ס"מ אורך והיקף של 12.7 ס"מ. עבור בן זוג לטווח הארוך הן היו שמחות לאיבר שאורכו 16 ס"מ והיקפו 12.2. מה שוגרם לנו לחשוב – האם נשים מסויימות שגילו שגודל איבר המין של מושא הסטוץ לא מספיק גדול, הבינו שהוא חומר ראוי למערכת יחסים?

אמנם מדובר בדו קרב די צמוד מבחינת הסנטימטרים, אך ההפרש הקטן מסביר עניין מאד גדול במערכות יחסים – גודל האיבר יכול להיות פחות גדול מאשר בסטוץ, משום שבטווח הארוך גברים הופכים למודעים יותר לגוף שלנו ולנקודות ההנאה של בת הזוג. המשמעות היא שאחרי המדידות שתערכו לבני הזוג שלכם כנראה שרבים מהם יבינו שהם לא יכולים לנוח על זרי דפנה, או לשכב על המזרן לצורך העניין.

"תמותי, פמינאצית"

כחלק מהמגמה הפועלת למען שבירת הטאבו בכל הנוגע למחזור החודשי, הסטודנטית לואל דנור שיתפה באינסטגרם תמונה שלה עם גביעונית (כוס המוחדרת לנרתיק בזמן מחזור), מלאת דם. הצעירה מפנסילבניה הוסיפה: "הבנתי שתמונות של מחזור חודשי נמחקות מהאינסטגרם, על אף שאין בהן עירום... כן, זהו דם מהוגינה שלי". הפוסט משך מאות תגובות, וביניהן כמה קשות במיוחד המעודדות את דנור להתאבד, וכן "שפחה" ו"פמינאצית". לא רק גברים כתבו לדנור – גם נשים הביעו את עמדתן הנחרדת בעניין. "מצד אחד, התגובות הקשות הללו אומרות שעשית י בדיוק מה שצריך", אמרה דנור להאפינגטון פוסט. "מאידך, זה גורם לי להבין שגם גברים וגם נשים חושבים שזה בסדר לשנוא באופן כל כך חזק". מטרת העל של דנור הייתה לגרום לנשים להבין שזה בסדר לדבר, לפעול, להגיד את אשר על ליבן – והתגובות הכל כך קשות הללו גורמות לנו להבין שהמצב לא כל כך פשוט כפי שזה נראה.

אנפרנדו את בן הזוג בפייסבוק

מתברר שלזוגות המוחקים האחד את השני מהפייסבוק יש סיכוי גבוה יותר להישאר יחד, זאת על פי המטפל המומחה ליחסים איאן קרנר. המדיה החברתית, לדבריו, עלולה להיות רעילה למערכת היחסים. קרנר מבטיח שהסרת בן הזוג מרשימת החברים יכולה להחזיר את הניצוץ למערכת היחסים. הסיבה הברורה ביותר כי כדי לפנות זמן לבילוי אמיתי עם בן הזוג, במקום לדבר דרך הפייסבוק גם ששניכם נמצאים באותו החדר.

סיבה אחרת ומעניינת למחיקת בן הזוג היא הרצון למסתורין, כך, הוא מגלה שמטופל שלו הוציא את בת הזוג מהפייסבוק משום שחיפש את הבלתי צפוי. "הוא אמר שהוא לא רוצה לדעת את כל המידע עליה, שהיא מפרסמת שהיא עייפה או שהיא שותה את הקפה השלישי שלה היום".

עם כל הכבוד למטפל המתוחכם מניו יורק, ויש כבוד כי באמת מדובר בקייס מעניין, בפועל זה לא ממש יכול להתקיים. יותר ממה שאנחנו מעוניינים לעדכן, אנחנו רוצים להתעדכן – ומה יותר חשוב משלומו של בן הזוג? מה עדיף, שנתקשר כל שעה עגולה לבדוק האם הכל תקין? וזו, כמובן, רק דרך נקייה ויפה לומר שזהו משחק הבילוש הקטן שלנו, כי אנחנו תמיד נשמח לדעת אילו בחורות נאות הפכו לחברות פייסבוק שלו לאחרונה.

חברות נגד סלאט שיימינג

אלימות מינית ברשת היא אלימות מינית לכל דבר, זה המסר שהעבירו חברותיה של בחורה שעברה סלאט שיימינג בדרך מקורית.

אוליביה מלוויל האוסטרלית עברה התעללות מקוונת לאחרונה, לאחר שצילום מסך של פרופיל הטינדר שלה הועלה לפייסבוק של אדם זר.בפרופיל ציטטה שיר של דרייק וניקי מינאז' ובו הטקסט "בחורה מהסוג שיכולה למצוץ לך ואז לאכול איתך צהריים". העלאת התמונה גררה המוני תגובות נתעבות ואלימות מינית עם משפטים קשים במיוחד, כולל איומי אונס – כלפי אוליביה וכלפי חברותיה שניסו להגן עליה. חברתה פאלומה לקחה את העניינים לידיים והקימה עם חברותיה ארגון בשם "Sexual Violence Won’t Be Silenced" - אלימות מינית לא תהיה מושתקת, ומטרתה לשים קץ לבריונות ברשת וסלאט שיימינג במדיה החברתית.

לבושות בחולצות "שרמוטה חסרת בושה", הקבוצה העבירה הודעה לתקשורת ובה הן מעדכנות שהמשטרה מטפלת כעת במקרה, אך פאלומה אומרת שהיא מאד מאוכזבת, "אני שמחה שהמשטרה לוקחת את התלונה שלי ברצינות, אך לקח לה שבוע לחזור אלי אחרי התלונה הראשונית ואמרה שזה יקח עוד שלושה שבועות נוספים עד שיתחילו לפעול. בזמן הזה האיומים באונס עלולים להתבצע".

הארגון הקים עצומה, בתקווה להגיע ל-2,500 חתימות מה שעשוי לאלץ את הממשלה לפעול בנידון. "אחת מכל ארבע נשים צעירות חוות הטרדה מינית באינטרנט", נכתבה בעצומה. נשים צעירות וחזקות שלוקחות את העניינים לידיים זה דבר שתמיד מרגש אותנו לראות. אנחנו בהחלט מייחלות לכולנו להרגיש ביטחון לא רק במרחב המציאותי, אלא גם בווירטואלי.