"ההתרשמות של גורמי הטיפול הייתה שמדברי האסיר עצמו 'עולה חשד לביצוע עבירות המין, על רקע הצורך בשליטה ובהשפלה, שברקע קווי אישיות נרקיסיסטיים ובלתי בשלים. הרושם הוא מאדם נטול כל חיבור רגשי למעשי העבירה שביצע, עסוק כל כולו בהצגת תדמית חיובית, בריצוי השומע ואמירת משפטים שלהערכתו יובילו לשיפור תדמיתו. הצהרותיו כי אנס את הקורבן ומתחרט על כך שפגע בה, לא נראו מחוברות לתובנות פנימיות ובעיקר עולה הרושם כי עדיין מסתיר וממזער חלקים שעשויים להציג אותו באור שלילי בכל הקשור להרגליו המיניים ולהעדפותיו המיניות".

הגענו למסקנה שהאסיר בעת הזו אינו בשל לשחרור מוקדם על תנאי. עליו לעשות במסגרת בית הסוהר עוד כברת דרך טיפולית שיהיה בה כדי לשנות את התודעה שלו לעבריינות מין".

במילים האלה בדיוק דחתה בחודש פברואר האחרון ועדת השחרורים את בקשתו של האנס יניב נחמן לשחרור מוקדם. נחמן נשאר מאחורי סורג ובריח וכולנו נשמנו לרווחה אבל לא לאורך זמן. בשלהי חודש אוגוסט האחרון הגיע מועד השחרור המקורי והפעם נחמן לא היה זקוק לשום ועדה שתתיר לו לחזור להלך כאחד האדם ברחבי תל אביב. הוא פשוט שוחרר.

יניב נחמן

שנה מאחורי הסורגים. יניב נחמן

"תגיד לי יש פצועות, יש פצועות? כדאי להיכנס?" פנה יניב נחמן לאחד הסלקטורים במועדון בתל אביב. השעה הייתה שלוש לפנות בוקר. רחוב בן יהודה התפקע מבליינים, חלק עדיין שותים, אחרים גמורים ומחפשים מונית או טרמפ הביתה. נחמן חיכה בסבלנות. כשהסלקטור אמר שיש פצועות, הוא נכנס לרחבת הריקודים.

"פצועות", למי שלא יודע, זו אחת מביטויי הסלנג הדוחים שצמחו כאן: נשים שיכורות מאוד, עד אובדן הכרה, כאלה שאפשר לגרור הביתה בלי שיבינו ממש מה קורה סביבן"

(מתוך כתבה שפורסמה ב'מאקו', "שיטת נחמן", 31.12.15)

תזכורת: נחמן (39) נעצר בחשד שהשתמש בסם אונס נגד 11 נשים במטרה לבצע בן עבירות מין והוגדר על ידי המשטרה "אנס סם האונס של תל אביב". לכתב האישום שהוגש נגדו בסופו של דבר נכנסו רק שלוש מתלוננות והשימוש בסם אונס כלל לא הופיע בו כי לא נמצאו ראיות. בחודש פברואר נחתם הסדר טיעון בין עורכי דינו לפרקליטות במסגרתו הודה נחמן בביצוע אונס ומעשה מגונה בכוח במתלוננת אחת בלבד. נציגת הפרקליטות, עורכת הדין לילך כץ, דרשה להטיל עליו עונש של 4 שנות מאסר לפחות, אך שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב היממו את הציבור כשגזרו עליו עונש קל שעורר סערה: חצי שנה של עבודות שירות ו-40 אלף שקלים פיצוי למתלוננת. בעקבות המחאה הציבורית ערערה המדינה על העונש ובבית המשפט העליון הוחמר עונשו ל-18 חודשי מאסר בפועל כשמהם הורדו 6 החודשים בהם היה במעצר. כלומר, בסך הכל נכנס נחמן לכלא לשנה. הוא החל לרצות את מאסרו בתחילת חודש ספטמבר 2016 ושוחרר כאמור בסוף אוגוסט האחרון. שופטי ביהמ"ש העליון ציינו בהחלטה כי לא ניתן להרשיע אדם באונס ולא לשלוח אותו למאסר בפועל. תודה באמת.

יניב נחמן

אנס סם האונס של תל אביב. יניב נחמן

"לא היה לי דבר כזה בחיים, גם כשאני 'בראש טוב' יש לי מודעות. אין לי מושג להגדיר מה היה. אני זוכרת כמו זומבית. אני זוכרת שישבתי עם ג'ינס וחולצה ואז פתאום היה לי פלאש בעיניים, ואחר כך מצאתי את עצמי יושבת עליו עם בגדים אחרים שלא הייתי איתם קודם. אין לי מושג איך הגעתי לבגדים האלה".

(מתוך כתבה שפורסמה ב-YNET, "כנראה שהוא שם לי משהו בכוס. נהיה ערפל", 27.06.14)

עברו פחות משלושה חודשים וכעת מדווחות נשים ברשתות החברתיות כי האנס המורשע פתח מחדש את הפרופיל שלו ב'טינדר', אותו פרופיל ממנו הכיר נשים שמאוחר יותר ביצע בהן, לטענתן, עבירות מין. אותן נשים שהתלוננו על אונס אך תלונתן לא נכנסה לבסוף לכתב האישום. נחמן חזר להיות רווק תל אביבי נאה ומבוסס שמחפש "את האחת" באתרי הכרויות והזעזוע הגדול.

למה כולנו מופתעים? ממה בעצם ההלם הגדול? מזה שיניב נחמן לא הספיק לעבור "כברת דרך טיפולית" בשבעה חודשים שחלפו מהרגע בו גורמי הטיפול קבעו שהוא "נטול כל חיבור רגשי למעשיו" ועד לרגע השחרור? מישהו באמת המום מהעובדה שיניב נחמן של שלהי 2017 הוא בדיוק אותו יניב נחמן של שלהי 2016 ושל שלהי 2015? מישהו באמת חשב שהצורך שלו בשליטה ובהשפלה הוחלף בצורך להעניק לנשים חום ואהבה? מה באמת חשבתם שקרה שם מאחורי סורג ובריח? שפיה טובת לב ליטפה אותו בעורף והפכה אותו מחלאת אדם נרקיסיסטית למאמא תרזה?

"לאישה שמחפשת גבר טוב הוא יכול להיראות בהתחלה ממש מפעל הפיס", נזכר עובד לשעבר במועדון תל אביבי פופולרי, כזה שהיה אהוב מאוד על סלבס. "מתלבש כמו מיליון דולר, עושה רושם של בחור מוצלח, מוכשר, אחד שלא חסר לו כלום. מה שתמיד הטריד אותי זה שהוא היה מגיע לבלות בלי חברה או חברים. תמיד לבד".

(מתוך כתבה שפורסמה ב'מאקו', "שיטת נחמן", 31.12.15)

הפרופיל הקודם של יניב נחמן

חזר לשוק. הפרופיל הקודם של יניב נחמן

כן, יניב נחמן חזר לטינדר. כן, יניב נחמן מסתובב בתל אביב בלילה, בטח שותה בירה פה, יין שם, מסתכל בעיניים רעבות בכן, בילדות שלכן, באחיות שלכן, בחברות שלכן, כמה לקרבן הבא שלו, לאישה הבאה, לזו שלא קוראת עיתונים ולא מחוברת כל כך לרשתות חברתיות, שתיפול בקסמי העיניים הכחולות והמילים היפות. הרי בטוח יש אחת כזאת. בטוח יש יותר מאחת כזאת. כמה זמן יעבור עד שהוא יצליח? חודשיים? שלושה? חצי שנה?

הרי הכתובת כאן על הקיר. יניב נחמן ישוב לסורו כי הוא הרי מעולם לא זז מסורו. הוא בסך הכל לקח הפסקה כי הכרחתם אותו. אז בשנה וחצי באחרונות הוא לא חיפש את "השבורות" של המועדון אבל זו בסך הכל הפסקה.

בפעם הבאה כששואלים אתכן "למה לא התלוננתן?" קחי את פרשת נחמן ותתקעי אותה מול פרצופו של השואל. עשרות בליינים ובלייניות, אנשי חיי הלילה שמודים שידעו, שראו, ששמעו ולא עשו דבר כדי למנוע, 11 נשים שלא מכירות זו את זו מספרות את אותו סיפור, רק 3 מתוכן מצליחות להשתחל בסופו של דבר לכתב האישום (כי יתר התלונות "בעייתיות" מבחינת היכולת להוכיח אותן בבית המשפט), מ-3 תלונות, נחמן מודה לבסוף במקרה אחד בלבד של אונס וביצוע מעשה מגונה בכוח, נכנס לכלא לשנה והופ - משתחרר. הנה, בבקשה - נשים התלוננו, הנה - הן עברו את הגיהינום הנדרש מהן ופנוי לרשויות, הנה - יש כתב אישום והנה - היה משפט והייתה הרשעה והאדם הוא עבריין מורשע באונס ע"פ החוקים של מדינת ישראל. ובסוף מה? דקה וחצי אחרי שהסיפור נגמר את פותחת את הטינדר בלילה ומקבלת ממנו הודעה "ערה?"