טקס האוסקר שנערך בראשון בלילה ממשיך לעורר הדים ומסרב לרדת מהכותרות. אם בשנים קודמות בזמן הזה היינו עסוקים בעיקר בדוחות של "משטרת האופנה" (אח, הגעגועים לג'ואן ריבר), הרי שהיום, בעידן MeeToo#, אנחנו מוצפים בעוד ועוד ידיעות שמביאות את הצדדים הקצת פחות נוצצים מאחורי הטקס.

האחרונה שבהן היא התלונה שהגיעה מצד אשתו לשעבר של גארי אולדמן. השחקן הוותיק והמוערך זכה בטקס בפרס השחקן הטוב ביותר, על תפקידו כצ'רצ'יל ב"שעה אפלה". אך לצד התשבחות הצפויות, הוא זכה גם לתזכורת להאשמות הקשות שהופנו כלפיו מצד דוניה פיורנטינו, שהיתה נשואה לו בין השנים 1997 ל-2001.

"ברכות, גארי וברכות לאקדמיה על הענקת אוסקרים לא רק למתעלל אחד, אלא לשניים. חשבתי שהתפתחנו. מה קרה לתנועת MeToo?", אמרה פיורנטינו ל- TMZ, תוך שהיא מזכירה לא רק את האשמות על האלימות במשפחה נגד בעלה לשעבר, אלא גם את תלונת האונס נגד קובי בראיינט, שלקח הביתה אוסקר עבור סרט האנימציה הקצר Dear Basketball.

פיורנטינו לא טרחה להסביר מעבר לכך, אבל חיפוש קטן העלה את פרשת הגירושים המכוערים של השניים, שבמהלכה האשימה פיורנטינו את אולדמן בהתעללות פיזית ונפשית. עדות אחת אף התפרסמה בזמנו ב-New York Daily New:

"כשהרמתי את השפופרת כדי להתקשר למשטרה, גרי הניח את ידו על צווארי ולחץ", פיורנטינו סיפרה לחוקרים. "נסוגתי, כשהשפופרת בידי. ניסיתי לחייג 911. גארי תפס את שפופרת מידי, והכה אותי באמצעותה שלוש או ארבע פעמים. שני הילדים היו שם ובכו".

אולדמן מצדו, טען שהוא ניסה לתפוס את הטלפון ופגע בה במקרה. הוא גם טען כי הדו"ח שלה היה "מלא שקרים, רמזים וחצי אמיתות", וסיפר על מקרה שבו הבת הראשונה של פיורנטינו (מנישואיה לבמאי דייוויד פינצ'ר) מצאה אותה מחוסרת הכרה ממנת יתר. בתום המשפט, קיבל אולדמן משמורת מלאה על שני הילדים, ובנובמבר 2017 אמר ל"וושינגטון פוסט: "זה היה זמן אישי וכואב מאוד בחיי ואני הערכתי את התמיכה של כל המעורבים. הייתי אסיר תודה על התוצאה".

פיורנטינו, לעומת זאת, סיפרה לאחרונה ל- daily mail שגארי "גנב את ילדי והרס את חיי. צריך לספר את האמת. אני רוצה שגארי יעמוד וייקח אחריות על מעשיו".