בפעם הבאה שמישהו ישאל אתכן למה אנחנו עדיין מתעקשות שקמפיין MeToo# הוא כל כך הכרחי ורלוונטי, אתן מוזמנות להראות לו את הסרטון הבא.

ממש לפני כמה ימים, ציוץ בטוויטר העלה מן האוב קטע מתוך תוכנית הטלוויזיה Xtra Factor -  תכנית הבת של The X Factor שמביאה ראיונות עם המתמודדים, השופטים ועוד בדרנים שנהנים להגג על התוכנית ששודרה לפניהם.

באותו קטע רואים כיצד בזמן התכנית מל בי, לשעבר הסולנית של להקת הספייס גירלס, עוברת הטרדה מינית בשידור חי, ואחר כך גם "ננזפת" על כך שהיא עושה מזה עניין.

מל בי היתה אז שופטת התכנית ולצדה ישב שופט נוסף – לואיס וולש, המפיק לשעבר של שלל להקות בנים, כמו בויזון ו-ווסטלייף. עוד ישבו בפאנל יתר שופטי התכנית - סיימון קאוול ושריל קול.

בסרטון רואים בברור כיצד וולש מניח את ידו על ישבנה של מל בי ומלטף אותו מבלי שום היסוס. "עצרו הכל רגע", אומרת מל בי בסרטון ומסבה את תשומת הלב לידו של וולש. "למה אתה תופס לי בתחת?".

כמובן שכולם צוחקים מהסיטואציה, למעט מל בי עצמה, שבאופן לא מפתיע נראית עצבנית. "אני דואג למל", עונה וולש ומיד פורץ בצחוק גדול ומלאכותי. "בכנות מל, את בטוחה", אומר סיימון קאוול. וכך, בעוד שאר הנוכחים ממהרים לחזור לשיחה הקודמת, נראה שמל בי עדיין המומה וכועסת.

התגובה המצוינת של מל בי לא מפתיעה, אחרי הכל מדובר באישה שהיא וחברותיה הגו את המונח "גירל פאוור" ומאז ומתמיד היא נחשבה למה שמכנים אישה "עם פה גדול" – מילים מאוד מיזוגניות כדי לומר "אישה עם אומץ". מה שמפתיעה ומעצבנת היא דווקא תגובתם של שאר חברי הפאנל, שממהרים לבטל את מל בי כעוד נודניקית לחוצה ומעצבנת ולא אישה שכרגע נגעו בה – נגיעות לא תמימות לחלוטין – מבלי שהיא מעוניינת בכך.

מאז שיצא הסרטון, עלו ברשת לא מעט תגובות שתומכות במל בי ודורשות לעשות ברור מעמיק יותר למעלליו של וולש. כך, למשל, אחת הגולשות צייצה "אם יש לו את הביצים לעשות דבר כזה בפומבי, רק אלוקים יודע מה הוא עושה בפרטי", וגולשת נוספת כתבה "אתם יכולים לדמיין לעצמכם מה הוא עושה כשהמצלמות מכובות?".

 

לעומת התומכים – שלא נאמר התומכות – יש גם לא מעט קולות של מתנגדים, שמעוניינים לציין את התיזמון של חשיפת הסרטון: כיממה לאחר שהתפרסמו ההצהרות של מל בי שהיא מתמודדת עם בעיות כלכליות ומשפטיות קשות, זאת בעקבות הסתבכות עם חובות שאליהן היא נכנסה יחד עם בעלה לשעבר, סטפן בלפונטה. במסמכים המשפטיים שהודלפו לתקשורת, מל טוענת שהיא לא יודעת אם היא תצליח לעמוד בחובות כיון שהחוזה שלה עם תכנית הריאליטי America’s Got Talent מסתיים באוקטובר ועדיין לא חידשו אותו לעונה נוספת.

לדברי המלעיזים, הסרטון שיצא עכשיו נועד לעורר את רחמי השופטים או לחילופין לעורר את רחמי מפיקי התכנית, כדי שאלו יחתמו איתה על חוזה לשנה נוספת.

כך או כך נראה שמל בי לא מחכה לנס, אלא ממשיכה לפעול במרץ – כמו לאורך כל הקריירה שלה. בימים אלו היא שוקדת על ספר אודות חייה, בין השאר על היותה אמא לשלוש בנות משלושה גברים שונים ועל יחסיה עם בעלה האחרון, שלדבריה היו מסכת התעללות פיזית ונפשית.

מל בי ובעלה לשעבר סטפן בלפונטה. תמונה: Shutterstock

מל בי ובעלה לשעבר סטפן בלפונטה. תמונה: Shutterstock

בראיון איתה מלפני כשנה סיפרה שבלפונטה נהג להכות אותה לאורך כל שנות נישואיהם, כפה עליה לקחת חלק ביחסי מין עם נשים אחרות, איים להפיץ תמונות עירום שלה ואף ניהל רומן עם המטפלת של בתם המשותפת ואילץ אותה לשלם על הפלה בשבילה. עוד סיפרה שב-2014 היא ניסתה להתאבד לאחר התקף אלים מצדו ונטלה חפיסת אספירין, אולם התקשרה לכוחות ההצלה ברגע האחרון.

"הוא איים עלי באלימות, אמר שיהרוס לי את החיים והקריירה ויקח ממני את הילדים. אני חוששת לחיי ומפחדת שהוא יממש את איומיו ויפגע בי", סיפרה בבית המשפט לאחר שביקשה שיעניקו לה צו הרחקה ממנו. כאמור כעת היא עדיין מתמודדת עם החובות שנערמו במהלך הזוגיות שלהם.

מל בי (או וולש) עדיין לא הגיבו לסרטון שצץ עכשיו, אבל סביר שגם הוא ימצא את עצמו בספר שהיא כותבת, או לכל הפחות בהצהרה מלאת גירל פאוור מצידה.