כשקוראים בשניות הראשונות את הרעיון של בית בושת שמעניקות השירות בו יהיו רובוטיות, אפשר לחשוב שמדובר במתיחה. אבל כנראה שכל מה שאפשר לדמיין, גם אם זה נראה כמו פרק מ"מראה שחורה", נעשה מתישהו. כך גם בנוגע לאפשרות לקבל שירותי מין מבובות מתוכנתות.

בשנים האחרונות הקבלה החברתית של בובות סקס הפכה לנפוצה יותר ויותר. זה לגיטימי לרכוש בובות ריאליסטיות להפליא, ולרוב תופשים אותן ככלי שיכול לסייע להתגבר על בדידות ומחסור במגע אנושי, עד כמה שרובוטית יכולה להיות אנושית. אחת השאלות המרכזיות שעולות בהקשר זה, היא האם קיום יחסים עם בובות יכול לפגוע בהתייחסות של מקבלי השירות למושג ה"הסכמה". כלומר, האם גבר ששוכב עם רובוט יתחיל להתעלם עם הזמן מהידיעה שיש צד נוסף שגם לו יש צרכים – כיוון שההתרגלות ליחסים עם רובוט כוללת בתוכה בעיקר או רק, סיפוק צרכים אישיים.

אך כעת, כדי למנוע את התהליך ההרסני ברמה האנושית, מוקם בית בושת שיבוסס על עיקרון ההסכמה. המשמעות היא שהלקוחות צריכים לנהל שיחות עם הרובוטיות לפני קיום יחסי המין איתן ולוודא שהן בעניין. בית הבושת, ששמו יהיה "הרובוטים החלומיים של איב", נמצא כרגע בשלב מימון המונים באינדיגוגו, ובסרטון אופטימי ורגיש מסבירים יוזמי הקמפיין על הרעיון, וכן על עקרון ההסכמה. השאיפה שלהם היא לפתוח אותו בשנת 2019 כאשר הוא ממוקם בקליפורניה, ארצות הברית.

"המטרה היא לבנות עולם בו הרובוטים מקבלים יחס מכבד וראוי כך שלא ייווצר מצב של מרד פוטנציאלי בעתיד", נאמר על-ידי המייסדים, ואכן, על מנת להבטיח שהקשר בין המבקרים והשותפות שלהם יהיה חיובי ואף הרמוני, החליטו ב"רובוטים החלומיים של איב" שהצעד המקדים לקיום יחסים יהיה "בילוי זמן ביחד בסביבה פרטית". אפשר להכיר גם בבית הבושת וגם באפליקציה ייעודית שמאפשרת קיום שיחה לפני ההגעה. המייסדים מדגישים כי ללא ההיכרות הזו, לא יתאפשר קיום מגע מיני.

מייסד "הרובוטים החלומיים של איב". צילום מתוך Independent

מייסד "הרובוטים החלומיים של איב" ורובוטית לדוגמא. צילום מתוך Independent

"האורחים שלנו יכולים להתחיל לבנות מערכת יחסים עם בת זוגם החדשה, באמצעות הורדת האפליקציה לטלפון הנייד שלהם", נכתב באתר, "וכשמגיעים אלינו, אפשר להמשיך את האינטראקציה עם הרובוט איתו דיברתם, או עם אחד חדש". דרך אגב, בתוך בית הבושת יוקם בית קפה, במיוחד עבור הפלירטוט הראשוני.

גם התמחור של מפגשים גלוי לכל דורש, וקיום יחסים עם רובוט יעלה 122 דולר. אם אתם רוצים להיות "הראשונים" של הרובוט, תיאלצו להיפרד מ-10,000 דולר, ואם חשקה נפשכם בסתם בובת מין שאינה מתקשרת, אך בעלת מראה ריאליסטי ביותר, זה יעלה לכם 60 דולר.

אבל, למרות שנראה שהרעיון של ווידוא הסכמה וההתייחסות המכבדת לרובוטיות טרם ביצוע האקט חיובי, היו מי שהביעו תרעומת על כך ובמיוחד על האפשרות להיות "הראשונים", כלומר לקבל רובוטית בתולה. את מובילי הקמפיין זה פחות מעניין, כי הם טרודים כעת בשאלה כיצד לשמור על סטריליות וניקיון בין לקוח ללקוח. הרובוטיות חייבות להיות מחוטאות לפני כל ביקור וביקור ומדובר בעניין רציני. אחד הפתרונות שעלו הוא האפשרות של הלקוחות לרכוש את הנרתיק או פי הטבעת של הרובוטית, כלומר לקנות אותם בנפרד ולהרכיב אותם על הרובוטית כדי להבטיח ניקיון. כן, מה שקראתם.

כל אחד בוחר מה שהוא רוצה. צילום מתוך Independent

כל אחד בוחר מה שהוא אוהב. צילום מתוך Independent

באשר לסוגי הרובוטיות שמוצעים ללקוחות, מרבית הרובוטיות יעוצבו על פי מודל שהוכח כפופולרי ביותר בחברת "ריל דול", המספקת בובות מין ראליסטיות ביותר, אך למרות זאת, תהיה ללקוחות האפשרות לבחור את ראשי הבובות על פי העדפתם, כמו גם אם ירצו בובות עם גוף של נשים אבל עם פין במקום פות. באשר לסיכויי ההצלחה של הקמפיין, נראה שהמארגנים אופטימיים. למרות שיעד של הקמפיין עומד על 155 אלף דולר ועד היום הצליחו לגייס רק 2,634 דולר, נראה לנו שזו לא הפעם האחרונה שנשמע על בית הבושת הייחודי הזה. 

יכול להיות שהתחלנו להתרגל לרעיון שאנשים מקיימים יחסי מין עם בובות. יכול להיות שהתחלנו להתרגל לרעיון שאלו יהיו רובוטיות מתוחכמות שיודעות לעשות בדיוק מה שגברים רוצים, ושהקשר האנושי, האכפתיות והנתינה ילכו ויתפוגגו עם הזמן. אבל אנחנו עדיין מרגישות אי נוחות עם הרעיון. לא התרגלנו לגמרי. אנחנו לא אדישות לעובדה שהרובוטיות הללו הן מוצר צריכה פר אקסלנס ושיש לכך השלכות גם עלינו. אולי עיקרון ההסכמה כאן מנחם במעט, אבל המגמה הכללית לא לטובתנו - נשים וגברים כאחד.