רבות נכתב על מערכת היחסים בין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לאשתו מאז ראשית כהונתו. מבטים זעופים, שפת גוף מנוכרת ורמיזות אודות לינה בחדרים שונים בבית הלבן, הובילו לאינספור שמועות בנוגע לזוגיות של השניים. לפי מקורות כאלו ואחרים מלניה מעמידה פנים, והיא נמצאת לצידו של בעלה רק בגלל עידודם של יועצי תדמית, שמנסים להעניק לנשיא תדמית חיובית של איש משפחה מהוגן. הגברת הראשונה אף פעם לא טרחה להפריך את השמועות הדרמטיות באופן מוחלט ואף הוסיפה למסתורין שאופף את נישואיה כשנמנעה מלהתייחס במפורש לפרשיות הבגידות של בעלה.  

 

צילום: shutterstock

צילום: shutterstock

למרות שנדמה לכולנו שבני הזוג טראמפ מתעבים אחד את השנייה, ספר חדש שעוסק בחיים של טראמפ בבית הלבן חושף את ההפך הגמור וטוען כי היחסים בין דונלד למלניה תקינים ואפילו מלבלבים. הספר שנקרא "Team of Vipers" נכתב על ידי קליף סימס, פקיד בכיר באגף התקשורת בבית הלבן שעבד לצידו של טראמפ במשך 500 ימים, ומתאר רגעים אינטימיים מחייו של הנשיא. במסגרת תפקידו, קיבל סימס גישה חסרת תקדים לנשיא, וישב לצידו בפגישות פרטיות עם מנהיגי עולם, בכירים בקונגרס ויועצים בממשל. הוא ראה איך טראמפ מטפל באתגרים, היה עד לאופן בו הוא תופס את העולם וקובע את המדיניות שלו, וכמובן - ראה את ההתנהלות שלו עם אשתו.

לפי הניו יורק טיימס הספר, שעתיד להתפרסם בהמשך החודש, מתאר את מערכת היחסים של דונלד ומלניה טראמפ בצורה מאוד שונה מהאופן בו היא נתפסת בעיני הציבור, ומציג אישה שונה ממה שלמדנו להכיר. מחבר הספר מתאר את הגברת הראשונה כאישה מאוד מגוננת, ששומרת על הצוות בבית הלבן. לדבריו של סימס, מלניה מבינה ש"האנשים שעובדים שם רוצים כמו כולם, לפרנס את משפחותיהם בכבוד". באחד הפרקים בספר מתאר המחבר כיצד מלניה ביקשה מטראמפ לשקול מחדש את פיטורי מנהל התקשורת שלו דאז, דבר שמפריך לחלוטין את הטענות שגורסות שהיא ממדרת את עצמה מהאגף של טראמפ בבית הלבן ושהיא בחרה להתמקד רק בעיסוקיה כאמא ורעיה.  

 

בדצמבר האחרון התראיינה הגברת הראשונה לרשת ABC. כשהתייחסה לשמועות בנוגע לנישואיה ומערכת היחסים שלה עם בעלה, אמרה: "אני יודעת שאנשים אוהבים להעלות ספקולציות ושהתקשורת אוהבת להטיל דופי בנישואים שלנו ולהפיץ שמועות. אני מבינה ששמועות מוכרות עיתונים ומגזינים. לצערי, אנחנו חיים בעולם כזה היום". לפי מה שעולה מהספר, מלניה היא אישה חזקה שמעורבת במתרחש בבית הלבן ואפילו מייעצת לבעלה בנושאים מסוימים. ולמרות הספקולציות, כנראה שכן יש כבוד הדדי בין בני הזוג. סימס לא פיזר לגמרי את הערפל מסביב לנישואים הכי מסקרנים בעולם אבל אישר דבר אחד: "הבית הלבן הוא מקום מטורף לחיות בו בעידן הממשל הנוכחי".