הבוקר הודיעה הפרקליטות הצבאית על כך שהיא חוזרת בה מכתב האישום נגד מחמוד קטוסה, החשוד באונס הילדה בת ה-7 לפני שלושה חודשים. "אין מספיק ראיות" אומרת הפרקליטות, ויש צורך בחקירות ואיסוף חומרים נוספים, הם נימקו.

בישוב מסוים מעבר לקו הירוק יושבת עכשיו ילדה בת 7, שלפני 3 חודשים עברה את הסיוט הגרוע מכל. היא נאנסה על ידי אדם אחד, או יותר, והחיים שלה לעולם לעולם לעולם לא יחזרו להיות מה שהם היו. למרות הפחד, הכאב וההלם והשבר הגדול - הילדה הזו הייתה אמיצה וחזקה מספיק כדי לספר להורים שלה על האונס. לאף אישה, בשום גיל ובשום מצב, הרגע הזה הוא לא קל: לספר לאנשים שאת הכי אוהבת על מה שקרה לך. לספר את זה בקול רם, ולעבור את זה בפעם השנייה. לדעת שברגע שאת מספרת - זה פה וזו עובדה וזה ישנה את הכל. לעד.

והילדה הזו סיפרה. ומאותו רגע המערכת, הצבאית בחלקה, התחילה לעבוד. נשאיר בצד את הצד המקצועי והאם היה טוב או כושל, התוצאה היא, שנכון להיום, הילדה הזו יושבת בבית ומגלה שכל מה שהיא עשתה ואמרה ועברה בחודשים האחרונים לא הביא לתוצאה שהיא חשבה וציפתה שתקרה. האיש שפגע בה לא נמצא ולא נענש. הילדה הזו מבינה היום שלא משנה אם היית גיבורה, למרות הזוועה שעברת, וסיפרת וגילית כמו שלימדו אותך - זה בכלל לא אומר שהאיש שעשה את זה ישלם את המחיר.

הנאשם מחמוד קטוסה

הנאשם מחמוד קטוסה

תמצאו אותו - בשבילה

אני כל כך כל כך מקווה ש"פרשת האונס של הילדה בת ה-7", כמו שאנחנו כבר רגילים לכנות אותה בשבועות האחרונים בקלות מזעזעת, לא תהפוך לתאיר ראדה-לא מפוענחת נוספת: פרשה כזו שכל אחד ואחת יוכלו להביע את דעתם הנחרצת המבוססת על חצאי עובדות ושמועות, שחובבי הקונספירציות יוכלו להשתעשע עוד קצת ושתספק עוד חומר בעירה לפוליטיקאים לדוש ולבחוש ולרקוד על הדם עוד ועוד – והכל על גבה של ילדה אחת אמיצה.

 וזה לא שדחוף לי לדעת אם התוקף היה ערבי או יהודי, חשוב לי שימצאו את האשם. בשבילה. אני רוצה לראות שהמערכת - המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט - לוקחים את החקירה הזו מידי הצבא, ומתאמצים, והופכים עולמות, ומרימים כל אבן, ושואלים כל אדם ואוספים כל ראייה, ובודקים כל תרחיש אפשרי, כדי למצוא ולהעניש את האיש שפגע בילדה הזו. כמו שאני רוצה לראות את המערכת נלחמת על כל אישה (וגבר), וכל ילדה וילד, שמעזים לספר בקול רם על התקיפה המינית שעברו.

כי מגיע לילדה הזאת לראות בעיניים איך נלחמים על החיים שלה, מחזקים את האומץ שלה, כדי שהביא תוכל להבין שיש מי שמגן עליה, ולהתחיל איזשהו תהליך שיקום. זה המינימום שמגיע לה.