אם יש משהו שלמדנו בשנה האחרונה על אופירה אסייג, זה שהיא לא נוהרת עם הזרם. האומץ שלה לומר את דעתה ולחיות על פי רצונה ודעותיה, גרמו לה גם להסתכסך לא מעט ולחטוף ביקורות וטוקבקים מתלהמים, אבל זה מעולם לא עצר בעדה לנהוג בהתאם למה שהיא רואה לנכון. לכן, גם אם לא תמיד מסכימים איתה או לסגנון המתלהם שלה, לפחות אי אפשר לקחת ממנה את הקרדיט על כך שהיא לא מקבלת את מה שאומרים לה כגזירה משמיים, אלא נוהגת לבחון, לברור ולהגיע למסקנות מעצמה. אבל דווקא כשזה מגיע לאייל גולן, היא נראית כמו תיכוניסטית מאוהבת, שעוד רגע תיאסף לפותמוביל.

בתכנית האחרונה של אופירה וברקו, אסייג לא פחדה לשאול את השאלות הנכונות והמדויקות (כאמור, על הסגנון שלה אפשר להתווכח) את הפוליטיקאים גבי אשכנזי, מירי רגב ואהוד ברק.. בשיחה עם רוני מאנה וינון מגל, היא הייתה היחידה שהעזה לומר שמה שקורה בעוטף עזה זו מלחמה, בזמן שהם ניסו להשתיק אותה בטענה שכנראה היא לא יודעת מה זה באמת מלחמות (הרי נשים לא באמת יודעות מה זה מלחמות). אבל אחרי שהיא סיימה לזעוק בשם תושבי הדרום, ובשם אזרחי ישראל שלא מעוניינים בשלטון מונרכי, היא אמרה: "בחירות, קרבות בצפון, נראה שכל מה שדיברו עליו השבוע זה היה היחסים ביני לבין אייל גולן...החלטתי לעשות סדר בכל הלכלוכים ולהזמין אותו לאולפן". כן, בעצם עד עכשיו התעסקנו בשטויות זניחות ותפלות למה שבאמת חשוב: האינסטגרם שלה. הרי זה היה ה-נושא שכולנו דיברנו עליו השבוע האחרון. מה, לא?

באופן אירוני, הסולחה הביזיונית הזו שודרה כמה שעות אחרי פרסום מסמכי החקירה של תיק "משחקי חברה" הידוע בעיתון "הארץ". התחקיר, שהוא המשך ישיר לזה של אורלי וגיא ששודר לפני מספר שבועות, מביא עדויות של גולן, אביו וכמה מחבריהם, וכן עדויות של הנערות בזמן אמת. הוא חושף את הדפוס השיטתי שאפשר ניצולן של נערות וצעירות על גב ההילה של איילן גולן. זהו מסמך קשה, טריגרי, עצוב ומקומם, שמעורר הרבה סימני שאלה לא רק על ההתנהלות של גולן ומקורביו, אלא גם על התנהלות המשטרה. ממש כמו התחקיר של אורלי וגיא, גם העדויות שפורסמו מבהירות שיש צורך לפתוח את החקירה שוב – ומהר. אלו "הלכלוכים" האמיתיים שאסייג הייתה צריכה לעשות בהם סדר. פה טמונות השאלות הקשות שהיא הייתה צריכה לשאול אותו - כבעלת תכנית אירוח אקטואלית, אבל קודם כל כאישה שמעזה ושיודעת היטב שיש לה אפשרות לדבר בשם נשים אחרות. בדיוק כפי שהיא ניצלה את הבמה שניתנה לה על מנת לשמש קול עבור תושבי עוטף עזה ולצעוק בשמם את המציאות הנוראית שבה הם חיים, היא הייתה יכולה לדבר בשם נשים שנוצלו והושפלו, ושנבחרו בפינצטה דווקא בשל היותן חלשות ושקופות.

אבל את אסייג לא מעניין מה גולן עשה או לא עשה עם מעריצות, את אסייג מעניין מדוע היא לא ברשימה המצומצמת של אלו שגולן עוקב אחריהם באינסטגרם. היא מתקטננת, מתלהמת, מכניסה לו מתחת לחגורה הערות על ארוסתו, דניאל גרינברג, ומתנהגת בילדותיות מביכה. כל כך מביכה, עד שעל ידה גולן נראה בוגר, מיושב ואפילו ראוי להערכה על האופן המאופק שבו הוא עונה לה ומתייחס לסיטואציה. שוב ושוב הוא אומר עד כמה האינסטגרם לא חשוב, אלא העיקר זה היחסים האמיתיים ומה שמרגישים בלב – ולמעשה הוא ממש אומר את כל המשפטים שכל איש בעל אמות מידה מוסריות היה אומר, בעוד שהיא מתארת את תחושת ההשפלה ברגע שהאחיות שלה מדימונה גילו שגולן הסיר אותה מרשימת העוקבים.

אם לאופירה באמת היה חשוב לנקות לכלוכים, היא הייתה דורשת תשובות כנות מגולן על הלכלוכים הגדולים האמתיים שלו, ומחיקת אנשים מהאינסטגרם זה לא אחד מהם. אם האמת היתה חשובה לה, היא הייתה מעמתת אותו מול העדויות שלו, של החברים שלו, מול העדויות של הנערות, ולא מול האינסטגרם שלו. אבל את אופירה האמת לא מעניינת, היא באה בכוונה להשיב את כבודה האבוד ושכל עם ישראל ישמע שאייל גולן אוהב אותה, אם לא באינסטגרם אז לכל הפחות בלב.

לבסוף, אופירה מספרת שהיא למדה מההתנהגות של גולן שיעור חשוב: "אני לא אשכב יותר על הגדר בשביל אף אחד, רק בשביל בעלי והילדים שלי". אלא שמבלי לשים לב, זה בדיוק מה שהיא עשתה בראיון הזה – שוב שכבה על הגדר בשביל איילן גולן, והוא דילג עליה בקלילות, תוך שמדי פעם הוא נעץ בה את עקביו. כי כמו שגולן אמר – חשבון אינסטגרם זה לא באמת העיקר. אז מה כן העיקר? היכולת לספק כותרות אחרות, שיטשטשו את התחקיר החדש ואת אלו שיצאו לפניו ואת אלו שיצאו בעתיד. כדי שכשתקלידו "אייל גולן" בגוגל, לא יציצו עדויות נגדו, אלא כתבות על סכסוכים מטופשים עם אופירה אסייג, או ראיונות עם החברים שלו, שלא אוהבים את בת זוגו. הניצול המחפיר לכאורה ירד למטה למטה, למקום שבו נקברות כתבות שאינן רלוונטיות יותר, שנמחקות מהתודעה שלנו. ותדמיתו של אייל גולן שוב תישאר ללא רבב.

לאופירה אסייג ניתנה הזדמנות מצוינות לצאת שוב אישה דעתנית, חזקה, שלא מפחדת לצעוק שהמלך הוא עירום, אבל גם היא נשבתה בקסמיו של גולן, והכשירה את השרץ.