פרשת הכדורגלנים והקטינות שהתפוצצה באמצעי התקשורת, חשפה את הדיסוננס החברתי שנוגע למושג בעילת קטינה בהסכמה. משפטנים יודעים להגדיר היטב מה משמעות המושג אבל רבים מאיתנו חושבים שהמושג הזה מתעתע כמו גם היכולת להבחין מתי נערה חצתה את גיל ההסכמה .

גברים רבים חושבים שאם הם היו במקום הכדורגלנים , גם הם היו עלולים בקלות רבה למצוא את עצמם בנעלי הכדורגלנים. הרי זו נערה שמתכתבת איתם באינסטגרם,  לא נראית כמו ילדה קטנה ונענית להזמנה להגיע איתם לדירה, היא יכולה להיות בת 15 או בת 20 פלוס. לפעמים קשה מאוד להבחין, לא?

או במילים אחרות : היא רצתה, אז מה הבעיה?

הבעיה היא חוקית אבל גם חברתית ומוסרית.

שאלנו נערות בנות 18 איך אפשר לעזור לגברים להבחין בין בנות 15 לבנות 20 פלוס. (גילוי נאות : הבנות הן בתי וחברותיה ה.פ)

בנות 18. צילום הילה פינקלשטיין

הנערות שעזרו לנסח את המדריך: יושבות בתמונה מצד ימין -טליה בן ארי , עלמה קט עדי מחלב. עומדות מצד ימין : דנה קרנר , שני יטיב, עמית פינקלשטיין מאיה סנדרוביץ. צילום הילה פינקלשטיין

הן התלבטו מאוד והאמת היא שהן אמרו שאם נערה מאוד רוצה להטעות היא יכולה. הן גם דיברו על המסר החברתי הכפול שהן וחברותיהן מתמודדות איתו כי כולם יודעים שיש  סלבס בשנות ה20 המאוחרות לחייהם שיוצאים עם נערות צעירות, אז אולי בכלל כדאי לחשוב שוב על גיל ההסכמה ולעדכן אותו בהתאם להתפתחויות החברתיות, לבחון כל מקרה לגופו ולהבחין שיש מקרים שבהם נערות באמת מסכימות מרצונן המלא ולעומת זאת יש נערות שבאמת מנוצלות?

בכל מקרה, אמרו לי הבנות החכמות : את הפגיעה החמורה הנערות סופגות מאמצעי התקשורת ומהרשתות החברתיות. כרגע הן חוות slut shaming בעוצמה רבה. הן עשו שטות של נערות והתפתו כי נערות מתפתות לעשות שטויות אבל הן פגועות והן יפגעו עוד יותר בגלל החשיפה התקשורתית .

ובכל זאת אם אתה גבר צעיר ואתה לא רוצה להסתבך עם החוק או שאתה באמת רוצה פרטנרית שוות ערך ביחסי המין שלך בוא ותקרא את ההמלצות שלהן :

  • אם הכרתם ברשת החברתית : חפשו תמונות מהצבא . אין חיילת בישראל שלא מעלה תמונות עם מדים . מצאתם תמונות עם מדים – היא כנראה מעל גיל 18. וכן, יש את אלו שיעלו תמונות משירות לאומי/אזרחי או מחופשה ארוכה בחו"ל, אבל תתפלא, אפשר למצוא אותן בקלות.
  • חפשו תמונות ממסיבות יום הולדת . נערות צעירות אוהבות להצטלם עם בלונים שמספרים בדיוק איזו יום הולדת הן חוגגות...
  • כשאתם משוחחים ( אגב זה מאוד מומלץ להתעניין בנערה ), שאלו אותה על התיכון , באיזו מגמה היא למדה? אם היא הייתה בצבא איפה היא שרתה ? אולי היא מכירה מושגים צבאיים ? אם היא מדברת בחופשיות היא סיימה תיכון וצבא . אם היא מהססת או לא יודעת היא כנראה הרבה יותר צעירה .
  • תשאלו אותה מה היא מתכננת ללמוד בעתיד, מה היא רוצה לעשות בשנה הקרובה או בעוד שנתיים . בד"כ התוכניות של בנות ה- 20 שונות משל בנות העשרה .
  • ככל שהנערות יותר צעירות כך הן זקוקות לתחושה שהן לא לבד, בד"כ הן יגיעו עם חברה או חברות נוספות, יצחקקו במבוכה ויתלחששו.
  • בד"כ הן חסרות בטחון במגע הגופני . הגוף לא משקר . גם אם הן באות איתכם לדירה, ואפילו אם הן מתחבקות או מתנשקות – לרוב התגובה הראשונית שלהן תהיה רתיעה ובושה
  • אנחנו חושבות שגבר צעיר שרוצה לא להסתבך – יודע איך לעשות את זה, כי גם אם הנערה נראית בוגרת וגם אם היא מאוד יפה, אפשר בשיחה של עשר דקות לראות אם היא בת 20 או בת 15.

 

עדיף בכל מקרה שלא תתקרב לבת 15. צעירים בני 25 שעוד פוגשים את בנות גילן, יודעים את ההבדל בינן לבין אלו שהן עשר שנים פחות מגילם ואמורים להיות להם נושאי שיחה אחרים.   מעדיף לצאת עם נערה? צריך רק להתעניין בה באמת ולא לחשוב רק על איך להכניס אותה למיטה. תנסו את זה, אולי זה יהיה יותר כיף ומעניין להכיר אותה באמת ולא רק כאובייקט לסקס

**

הכותבת היא פסיכותרפיסטית מוסמכת המתמחה ביחסי אמהות ובנות . לאתר של הילה לחצו כאן

הנערות שסייעו לי מאוד הן : עמית פינקלשטיין , מאיה סנדרוביץ , דנה קרנר , טליה בן ארי , עלמה קט , עדי מחלב ושני יטיב .

 

 

הכניסה למתחם האימונים של מכבי תל אביב. צילום מסך חדשות 13

הכניסה למתחם האימונים של מכבי תל אביב. צילום מסך חדשות 13

תגובת מועדון מכבי תל אביב לתקשורת:

"הטענות במקרה זה הן חמורות ובעלות השלכות לכל הנוגעים בדבר.

בהמשך לכתבות שפורסמו בשבוע האחרון, התמקדנו באיסוף מידע ובהתנהלות על פי הנהלים של הרשויות הרלבנטיות החוקרות את הנושא.

עם כל הקושי שבדבר, אנו סבורים כי בשלב זה חשוב להמתין בסבלנות ולאפשר להליכים להגיע לכדי מיצוי באין מפריע.

המועדון יעקוב מקרוב אחר כל ההיבטים של ההליך ויפעל בהתאם לממצאים ברגע שיהפכו לזמינים.

עמדת המועדון אינה משתמעת לשתי פנים בגינוי חריף של כל התנהגות לא חוקית, גזענית, מפלה מכל סוג שהוא, או כזו שאינה הולמת את מועדון הכדורגל מכבי תל אביב. המועדון ימשיך כתמיד לדבוק בהתנהלות על פי חוק, כמו גם על פי ערכים וסטנדרטים התנהגותיים אותם אנו רואים ככאלה המשרתים את טובת המועדון.

בבוא העת נפעל במסגרת הליכים פנימיים, ובנושא זה ערך המועדון פגישה עם השחקנים בה נקבע באופן הדדי לטובתם וטובת והמועדון על יציאתם לחופשה זמנית שתאפשר להם לטפל בנושאים שונים הקשורים לאירוע ולמועדון להתמקד, בין שאר הדברים, בכדורגל.

המועדון מגנה בכל תוקף את הניסיונות להשמיץ כל צד במהלך הליך זה."

***

לא מעט נשים חשות כלואות בביתן היום יותר מתמיד. לקריאת תמרורי האזהרה שכתבו בפורום מיכל סלה כנסי ללינק הבא 

חיה בזוגיות אלימה? מחפשת אזן קשבת? התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות ואון לייף 6724* 24/7 בכל השפות. אנונימיות מובטחת