ימים מטורפים עוברים עלינו בארץ המשוגעת הזאת שלנו. נשיא חדש, ממשלה חדשה, ומלא שופטים בכוכב הבא. אבל עזבו אתכם משטויות, הדבר הכי חשוב שיכל לקרות לנו זה שיום חמישי הגיע ואיתו הזמן לסכם את השבוע ולהרים למי שעשה לנו אותו. אז מה היה לנו כאן? הנה.

גיבורות השבוע: אפרת גוש ומיה דגן חושפות באומץ התמכרות לאלכוהול

השבוע קרה דבר גדול מאוד שנדמה שלא דיברו עליו מספיק, שתי נשים בולטות בציבוריות הישראלית דיברו על נושא מושתק – ההתמכרות שלהן לאלכוהול. הראשונה שעשתה זאת הייתה מיה דגן בראיון לחדשות סוף השבוע בערוץ 12. השחקנית שיתפה שבמשך תקופה ארוכה התמודדה עם בעיית שתייה אותה הסתירה מהעולם: "אתה שותה בשביל התחושה הזאת של השקט בראש. אתה נמצא במין בועה משלך ואתה לא רואה את הסביבה. בסגר הראשון זה כבר ממש יצא מכלל שליטה. ושם אמרתי מספיק. אני ביום אחד יכולה לאבד הכול". דגן סיפרה שההחלטה להיחשף דווקא עכשיו הגיעה כדי לעזור לאחרות: "לא דיברתי על זה אף פעם, על המקום הזה, כי אתה מתבייש בעצמך שאתה מגיע לתהומות ולמקומות שחורים אבל היום אני חושבת שזה חשוב לדבר על זה כי אני כן מרגישה שיש לי איזושהי שליחות מעבר להיות מפורסמת או סלב. אם מישהו עכשיו מסתכל ויגיד 'וואי, גם לי בא לעזור לעצמי עכשיו, איך היא מדברת על זה בכזאת פתיחות', אז אני את שלי עשיתי". לא ברור אם זה בגלל המסר העוצמתי שהכוכבת העבירה או שזה פשוט צירוף מקרים אבל ימים ספורים לאחר הריאיון, הזמרת אפרת גוש החליטה אף היא "לצאת מהארון" ושיתפה בפוסט אמיץ וחשוף על ההתמכרות שלה: "בשלוש השנים האחרונות אני מתמודדת עם התמכרות לאלכוהול ועושה כל מה שרק אפשר על מנת להחלים ולהבריא. התמכרות לאלכוהול היא מחלה כרונית, ככל מחלה כרונית אחרת, וההתמודדות איתה תלווה אותי תמיד. אני כותבת את הדברים הללו גם עבור מי מביניכם שסובל לא רק מהמחלה, אלא מהסטיגמות שמלוות אותה. עכשיו – כשאני מרגישה יותר חזקה – אני מוכנה גם להשתחרר מההסתרה והבושה".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)

היו כאלה שהדברים עברו אצלם מתחת לרדאר אבל עבור מי שמתמודד ובעיקר מי שמתמודדת עם התמכרות לאלכוהול ההחלטה של שתי הכוכבות לדבר על הנושא היא משמעותית ביותר. אלכוהוליזם הוא נושא יחסית מדובר אבל בישראל הוא משוייך בעיקר לגברים. סביר להניח שהאירועים המטורפים  שעברו עלינו והמגיפה העולמית שהפתיעה וסגרה אותנו בבתים - דחפו נשים רבות שהיו צריכות בריחה לאלכוהול. והתחושה הזאת של "את לא לבד ואפשר להתמודד ולהתגבר" היא עצומה. שאפו למיה דגן ולאפרת גוש שלא פחדו מהסטיגמות ודיברו. אין ספק שהחשיפה שלכן עזרה לאחרות.

המסע של מרים פרץ לנשיאות מסתיים

״מסע מוצלח לא מסתיים לעולם, הקילומטרים כן. אך הזמן נשאר חקוק בתוכך הופך חלק ממך. בסוף המסע אינני מרגיש מנצח, אלא יותר אסיר תודה. כאילו שהדרך עברה בתוכי ולא אני בתוכה" (אברהם חלפי). כנסת ישראל אמרה את דברה ואני מכבדת את החלטה. אני אמשיך את מסעי יחד איתכם , שהרי המסע הזה הוא בבחינת 'אהבה שאיננה תלויה בדבר'. אני מודה מעומק ליבי על האהבה האינסופית שאתם עוטפים אותי בה באהבה ובהוקרה גדולה".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)

עם המילים האלו שפרסמה אתמול בעמוד הטוויטר שלה, סיכמה מרים פרץ את המירוץ שלה לנשיאות. המועמדת זכתה ל-26 קולות מחברי הכנסת אל מול 87 הקולות שקיבל הנשיא הנבחר בוז'י הרצוג, אבל למרות ההפסד כמו תמיד היא לימדה את כולנו שיעור חשוב ביחסי אנוש וכבוד הדדי. לאורך כל הדרך כלת פרס ישראל, שהיא באמת נשיאת הלבבות כמו שכינתה אותה נכדתה, ניהלה קמפיין מכובד ומעצים והקפידה לשגר מסרים מאחדים גם כשנודע לה שהיא לא נבחרה. "אני ממשיכה במה שהייתי עד היום. אני אמשיך להיפגש עם הנוער, עם דתיים ושאינם דתיים, עם שמאל וימין ואני אעשה הכל כדי לחבר, לרפא, ולהיות לפעמים אמא כי כולנו זקוקים לאיזה חיבוק", סיכמה.

"מלך ומלכה"

עוד אחת שעשתה לנו את השבוע הייתה אלונה סער, שלמרות גילה הצעיר מלמדת אותנו להתעלם מרעשי רקע ומוכיחה לנו שהגיעה הזמן לשבור תבניות וגבולות. הכוכבת הצעירה לא מפחדת לאהוב את מי שבא לה מתי שבא לה למרות השיוך הפוליטי של אביה גדעון סער ולמרות כל ה"מה יגידו ומה כבר אמרו". כוכבת "המפקדת" שהייתה בזוגיות השחקן אמיר חורי, השיקה לפני כשבועיים את מערכת היחסים שלה עם כוכב הרשת החרדי מלך זילברשלג, ספגה עקיצות מאושיות רשת וטוקבקיסטים ומי לא על הבחירות הקיצוניות שלה בבני זוג, ואפילו הספיקה להפוך לאויבת כתבי הרכילות כי סירבה לציית לחוקי הז'אנר ולהצטלם באירוע מתוקשר – אבל היא עדיין עושה את שלה בסטייל ומצליחה ליהנות מהדרך. תהיו אלונה.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)

"הייתי דתייה, נשואה ואמא, ולמרות הקושי החלטתי לצאת מארון"

חודש הגאווה מביא איתו סיפורים של אומץ. אנחנו פתחנו אותו עם סיפורה המופלא של לאה גירארדשטיין, חברת הועד המנהל של הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות. בגיל 29 - כשהיא נשואה לגבר, עקרת בית "ללא שקל", אמא לתינוקת ולפעוטה, ובת למשפחה דתית לאומית - החליטה לאה להתוודות בפני בעלה ומשפחתה הקרובה על אהבתה לנשים. הבחירה שלה לצאת מהארון אילצה אותה ואת שתי בנותיה הקטנות להתרחק מהמשפחה ולחיות בבדידות ללא תמיכה פיזית ובמצב כלכלי קשה.

מתוך נקודת המצוקה הזו היא החליטה להילחם ולבחור בחיים: "חזרתי לירושלים. החלטתי לצאת מגבולות הנוחות שלי ולהוציא את המשפחה הדתית שלי ואת החברים שלי מגבולות הנוחות שלהם, וכך נכנסתי למסע ארוך, מתיש ומלא בדמעות כדי לאפשר לעצמי לחיות את האמת שלי".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)

היום, אחרי התהליך הארוך שעברה, היא מספרת באושר שהיציאה מהארון היא הדבר הטוב ביותר שיכלה לעשות לעצמה ולמשפחתה: נכון להיום, אני יכולה להגיע עם בת זוג לבית הוריי ואני מרגישה שאנחנו מצליחים לייצג משפחה מודרנית בעלת ערכים דתיים. משפחה מגוונת, פתוחה והכי חשוב, מקובלת ואהובה על הסובבים אותה". את המילים של גירארדשטיין ראוי שכל ילד וילדה שחוששים לצאת מהארון יקראו ויקבלו זריקה של אור, תקווה ועידוד. לנו רק נותר לסכם את הטור החשוב ואת השבוע שהסתיים ב-חודש גאווה שמח!

 

עוקבים אחרינו באינסטגרם של און לייף? ובפייסבוק? מחכים לכם שתצטרפו