מה צריך במדינה הדפוקה הזו שיפסיקו להגן על תוקפנים? אלו ששוכבים עם קטינות, שעומדים מאחורי הדלת כשאונסים נערות בסיכון?
הפרסום במהדורת השבת בחדשות 12 בסוף השבוע של עדויות ט׳ ונ׳ על האונס הנורא והניצול המחפיר שעברו לכאורה על ידי המנגנון של אייל גולן היו אמורות להחריד את אמות הסיפים לא רק לזעזע אותם. כל תחנת רדיו נורמלית הייתה אמורה לצאת בהצהרה שהאיש הזה לא יושמע מעל גלי האתר שלה. כל ערוץ שידור נורמלי היה אמור להודיע שהוא אצלו כבר לא יופיע, כל אמן או אמנית שמכבדים את עצמם היו אמורים לצייץ ולהבטיח ששיתופי הפעולה עם האיש הזה הסתיימו, כל ראש עיר היה אמור לוודא ששקל לא יוצא מהקופה העירונית לטובת מופע שלו ולהכריז על כך בפני תושביו.
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by החדשות - N12 (@n12news)

 
במציאות הישראלית? גינוי פה, גינוי שם ושתיקה רועמת מדי של כל האחרים כאילו אם יורידו את הראש אפשר יהיה שוב, בפעם המיליון, להחליק את העדויות הנוראיות האלה, להתעלם מהם ולהמשיך כאילו לא ארע דבר. ובכן- אנחנו מבטיחות ומבטיחים לחזור ולהזכיר את העדויות האלה שוב ושוב ושוב עד שהבושה באמת תעבור צד. עד שגם במדינת ישראל, כפי שהתרחש במדינות נאורות לא כמו זו שלנו, ידעו לסמן את הגבול ולא לאפשר לאיש הזה להמשיך להתנהל כאילו לא קרה דבר.

באינסטגרם שלנו כבר ביקרתם? לחצו כאן לעמוד שלנו!

הוא לא יכול יותר למלא איצטדיונים, לא הוא ולא עומר אצילי שלא יכול להיות בשום פנים ואופן הפנים של נבחרת ישראל בכדורגל, כן, גם אם זה אומר שנפסיד במשחק הבא. ההפסד הערכי שלנו גדול עשרות מונים מכל רווח שנרוויח מניצחון שלו. שדולת הנשים עתרה לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל יחד עם איגוד מרכזי הסיוע ובונות אלטרנטיבה, בדרישה לבטל את ההחלטה לזמן את אצילי לסגל נבחרת ישראל. החלטת ההתאחדות להחזיר אותו מזכירים בשדולה לא רק בלתי מוסרית, אלא גם עומדת בניגוד לקוד האתי של הנבחרת עצמה ובניגוד לתקנון המחייב הליך בדיקה של ועדת האתיקה בטרם החלטה האם אצילי מתאים לייצג את ישראל במדי הנבחרת הלאומית.
 
בית הדין טרם הכריע בעתירה אבל כל מי ששכל בראשו יודע- הוא לא מתאים. הוא מבייש אותנו. מי שהבין את זה הם עשרות אלפי אוהדי ואוהדות הנבחרת שהתייצבו במשחק המדובר וצעקו בוז גדול בכל פעם שנגע בכדור. ראשי ההתאחדות כנראה לא הבינו שהבוז הזה בעיקר מופנה כלפיהם. קולות הבבוז הצרמים שהושמעו במגרש צריכים להישמע יותר בחברה ובתרבות שלנו, ולא מספיק אנשים משמיעים אותם. העיתונאי משה פרימו, שיצא נגד זימונו של אצילי, והחרים את משחקי הנבחרת, והזמרת  קרן פלס שהודיעה שלא תשתף פעולה עם גולן, הם מיעוט, אך לפחות הם השמיעו את קולם. אבל הקולות שלהם מעטים מידי, ולא מספיקים. וכמוהם צריכים להישמע כאן הרבה יותר. זה מזעזע שצריך לכתוב את המובן מאליו, שזה לא ברור לכל בר דעת שאת הפארסה הזו צריך להפסיק. לא ייתכן שבשנת 2022 אמן כמו אייל גולן הוא האמן הכי מושמע במצעדים ולאצילי עושים הפגנות תמיכה אוהדי קבוצתו.
 
זו לא פרצופה של המדינה שאנחנו רוצות ורוצים לחיות בה או לחנך את הילדים שלנו לגדול בה. אפשר לארוז וללכת ואפשר להילחם על דמותה של המדינה הזו, על המוסר הבסיסי שאמור לנהל אותה, על הערכים שיש להם משמעות עכשיו יותר מתמיד.