כבר 48 שעות שהרשת גועשת. מגישת הספורט בערוץ הראשון, שרון פרי, נקלעה לסיטואציה מביכה ומשפילה עת מכשיר הסלולר האישי שלה נגנב. הנייד הכיל תמונות אינטימיות שלה והגנב העלה אותן לחשבון האינסטגרם והפיץ אותן ברשת. זו עבירה מכוערת ופוגענית מאוד שעשויות להיות לה תוצאות הרסניות ממש אבל זה לא ממש מעניין אתכם. מה כן מעניין? ובכן, לצעוק בקול גדול "שרון פרי היא בלונדינית טיפשה" ולבדוק מכל זווית אפשרית איך היא יכלה למנוע את האירוע.

ובכן, כולכם צודקים. שרון פרי לא נהגה כאן בחוכמה. היא צילמה את עצמה בעירום, השאירה את התמונות על הנייד במקום למחוק אותן, השאירה את הנייד בתיק ברכב ולא טרחה להגדיר מראש סיסמת נעילה של הנייד. אז כן, היא יצאה מטומטמת. אז מה? כמה פעמים בשנה אתם יוצאים מטומטמים? כמה פעמים בחודש? בשנה?

שרון פרי

"עשית טעות? מגיע לך" היא מחשבה רעה. האם אדם ששוכח לכוון שעון למחר למרות שהוא יודע שיש לו ריאיון עבודה למשרת חלומותיו בבוקר עושה טעות? בהחלט. האם זו טעות שרק הוא אשם בה? בוודאי. האם זו טעות שרק הוא עשוי לסבול ממנה ישירות? אכן כן. האם בעודו מתבאס ומלקה את עצמו על טיפשותו, זה הזמן לומר לו "מגיע לך! יא טמבל, לא כיוונת שעון!"?

כן, אם אתם בני 6 או לחילופין, אם פיתחתם חלודה סביב הלב שלכם.

במקרה של שרון פרי המחשבה הרעה מוגדלת בשקל תשעים. כי לא מדובר כאן ב"עשית טעות? מגיע לך" אלא ב"עשית טעות ומישהו ניצל את הטעות הזאת? מגיע לך".

בבסיס של המחשבה הזו עומדת האשמת קרבן - כאילו, אם לא היית מצלמת תמונות שלך, שומרת אותן על הנייד ומותירה את הנייד בתיק ברכב - כל זה לא היה קורה. זה כמובן נכון אבל כל זה לא היה קורה גם אם איזה עלם חמודות היה מוותר על הרעיון הקסום של לעקוב אחרי בחורה מפורסמת ולגנוב לה את התיק. העובדה שלא נעלתם את הדלת של הבית לא אומרת שהזמנתם את שוקי מהרחוב הסמוך להיכנס אליכם ב-4 בבוקר. היא כמובן מגדילה את הסיכויים של זה לקרות אבל אם זה קורה- שוקי הוא זה שהסיג גבול, לא אתם.

אפשר להפסיק כבר עם המטומטמת-בלונדינית-טיפשה-סתומה הזה? איפה אתם מאחסנים את כל הרוע הזה? שרון פרי אוכלת את הרעל של הטוקבקיסטים והמפייסבקים כבר למעלה מ-24 שעות ואני לא בטוחה מי דוחה יותר - אתם או הגנבים.

שרון פרי

הנה משהו שפספסתם: יש כאן קרבן ומקרבן. שרון פרי היא הקרבן.

המקרבן הוא עבריין מניאק שגנב מהרכב שלה תיק ובתוכו טלפון נייד ולא הסתפק בגניבה אלא פרסם ברשת את התמונות שמצא עליו. הוא האיש שעבר על החוק. הוא האיש שעשה כאן משהו לא מוסרי כלפי אדם אחר. הוא האיש שצריך לתת את הדין, עליו צריך לכעוס, בו צריך לעלוב, אותו צריך להוקיע. הוא הרע בסיפור.

שרון פרי לא עשתה שומדבר נורא. בסך הכל תמונות עירום על טלפון נייד. להערכתי, לחצי מהאנשים סביבי יש כאלה על הטלפון. כן, כולנו חכמים, כולנו נבונים, כולנו יודעים את התורה ובכל זאת- תמונות עירום על הטלפון או, שומו שמיים, סרטוני סקס מלא או חלקי, לא עלינו. למה לא הורדנו אותם ומחקנו אותם או לפחות אבטחנו איכשהו את הנייד? כי אמרנו 'מחר' ואחר כך', כי אנחנו יודעים שיתחשק לנו להציץ בהם שוב עוד מעט, כי לא יצא, כי אנחנו עצלנים, כי אמרנו שלנו זה לא יקרה, כי אנחנו קצת טיפשים.

אם יגנבו לנו את הנייד ויפיצו את התמונות שנמצאות עליו נהפוך מסתם אנשים קצת טיפשים לאנשים קצת טיפשים והרבה אומללים. אבל בשום פנים ואופן לא נהפוך לעבריינים כי טיפשות איננה עבירה.

וכמובן, אי אפשר בלי מילה על השר גלעד ארדן. בניגוד לטיפשות של פרי, עליה היא משלמת בעצמה, על הטיפשות של ארדן נאלץ לשלם כולנו. כבוד השר לביטחון פנים, אין שום סיבה בעולם לטפל טוב יותר ומהר יותר בעבירה פלילית שבוצעה כלפי אדם מפורסם, גם אם המפורסם הוא אישה בלונדינית ונאה ולבך הטוב מתקשה לשאת את מצוקתה. אין סיבה. יש כאן כ-8 מיליון בני אדם. מחצית מהאוכלוסייה עוברת הטרדות מיניות על בסיס יומיומי ושיעור התקיפות הפיזיות די מבהיל. יהיה נחמד אם המשטרה תתייחס ברצינות לכולנו. תודה.