היי אייל קיציס, מה נשמע צביקה הדר, אהלן אליעד, קובי אשרת ויהורם גאון? ראיתי שממש בקרוב אתם משתתפים באירוע גדול שנותנות לו חסות חברות ענק במשק ואין בו אף אישה. רציתי לשאול אותכם עד מתי תתנהגו כאילו הדרת נשים זה בעיה רק שלנו ועד מתי תשתפו פעולה עם הפרקטיקה הדוחה הזו שפוסלת מחצית מהאוכלוסייה וממצבת אותה כסוג ב'?

אני מבינה שהתגובה הראשונה שלכם ודאי תהיה שבכלל לא שמתם לב. אז הנה, אני פה כדי להצביע על העובדה שאתם משתתפים בארוע שמדיר נשים ואני שואלת מה תעשו בקשר לזה.

מנחשת שהתגובה השניה שלכם תהיה שלא בחרו כאן אנשים לפי מינם וזה יצא ככה במקרה וכנראה אף אישה לא יכלה באותו הערב. כן, שמענו כבר את התגובה הזאת הרבה. אני אישית שמעתי אותה מעיריות שפרסמו תכנית ליום העצמאות בלי אף אישה, פאנל על כלכלה בלי אף אישה, כנס על תיירות בלי אף אישה ו-וועדת פרס בלי אף אישה. מענין שכשבוחרים אנשים באופן "ענייני" ובלי שום הטיה תמיד יוצא שבוחרים רק גברים. תסתכלו אחד על השני ותשאלו את עצמכם אם אתם יותר מוכשרים מכל אישה אחרת. תבינו שלאורך הרבה שנים בוחרים כאן בצורה לא ענינית וזו בדיוק הסיבה בגללה נשים נשארות בחוץ. לא נבחרתם כי אתם טובים יותר. נבחרתם כי אתם גברים. אז אל תעמידו פנים שהיה שם שיקול ענייני. אפילו אתם לא כל כך טיפשים שאתם מאמינים שכל הזמרות בארץ היו תפוסות באותו ערב. איך זה יכול להיות אם בכל כך הרבה אירועים לא מזמינים נשים?

התירוץ הזה משרת אתכם ונותן לכם יתרון. משתלם לכם להעלים עין ולהתנהג כאילו הדרת נשים לא קשורה אליכם. אתם מקבלים יותר הזמנות להופיע, יותר כסף ויותר פרסום וכולכם יכולים להסתובב בעולם ולהחשב נאורים ומודרניים למרות שאתם משתתפים בדיכוי ורומסים את הקולגות שלכם. אייל קיציס, אתה יכול להופיע על המסך בתוכנית סאטירה, לירות חצים לכל עבר בפרצוף ביקורתי, להכות מתחת לחגורה את כולם אולם האם אתה עושה חשבון נפש לגבי ההתנהגות שלך?

תגיד את האמת, צביקה הדר, אתה חושב שנשים הן פרפורמריות פחות טובות? מוכן להגיד את זה בכנות בתכניות שאתה מנחה ולראות מה קורה? ומה איתכם, יהורם גאון, קובי אושרת ואליעד? אשמח לשמוע מכם תגובה שמצדיקה עליה לבמה בלי אף אחת מהזמרות ששיתפה איתכם פעולה במהלך השנים, יוצרות, מלחינות, פזמונאיות שאתם חייבים להן חלק גדול מהקריירה. אני רוצה לשמוע למה נראה לכם מוצדק להשתתף בארוע כזה.

זה ברור שלפחות חלקכם יעלבו ויחשבו שזה לא הוגן שעבור מטרה של פלג אחר מהאוכלוסייה אתם תצטרכו לשלם מחיר. אולי אתם חושבים שזה לא עניניכם שמישהו אחר נפגע ואליכם זה לא קשור. מעניין אם תחשבו בצורה כל כך פאסיבית כשעניין כזה יתגלגל לדל"ת אמותיכם. שמתם לב שאתם מופיעים על במה אחת עם שלמה גרוניך נכון? זה ההוא ששלוש נשים סיפרו שהטריד אותן מינית, כן? גם עם זה מסתבר אין לכם שום בעיה כי זה לא קרה לכם אישית. ההחלטות שלכם כמובן לא נגד נשים, זה רק במקרה אותו בויז קלאב דוחה שכולנו למדנו כבר להיגעל ממנו כל כך.

המחיר של הסולידריות כל כך כואב, כל כך צורב, שאתם לא יכולים להגיד משהו על אי הצדק, על ההדרה, על העלבון שהוא הארוע הזה, ודאי לא לסרב לתהילה שבהשתתפות בו, כי כולכם כמובן פרפורמרים אלמונים שמשוועים לחשיפה ולקצת הכרה. אתם פחדנים שחושבים שאם תגידו משהו תשלמו מחיר ענק. אף על פי שכולנו יודעים שזה תירוץ עלוב והכי גרוע שיכול לקרות לכם זה שיוסיפו לליין אפ גם את מירי מסיקה, דקלה או גלי עטרי. כמו תמיד גם הפעם אתם תשתמשו בכל התירוצים השחוקים במקום להפסיק להיות חלק מהתופעה המכוערת הזאת וכמו תמיד תנצלו כל הזדמנות להתחמק מלתת את הדין על הדיכוי שאתם יוצרים, כן אתם, בידיים שלכם האוחזות במיקרופון, ידיים של פחדנים.