במדינה מתוקנת בר רפאלי לא הייתה מייצגת את ישראל בשום מקום. במדינה מתוקנת היא לא הייתה מגישה אירוויזיון, לא מקבלת קמפיין של משרד התיירות ולא מוזמנת לקבלות פנים של שגרירות בריטניה. אבל ישראל היא לא מדינה מתוקנת. הבוקר פורסם בגלובס שבית המשפט המחוזי דחה את הערעור של בר רפאלי וחייב אותה בתשלומי מס על השנים 2009-2019, אותן שנים בהן לפי החלטת בית המשפט, הרוויחה רפאלי 16 מיליון שקלים בחו"ל ולא דיווחה עליהם. ההחלטה האזרחית מצטרפת לתהליך העמדת רפאלי והוריה לדין פלילי באותה פרשה ממש. והציבור הישראלי? לא מתרגש.  

כפי שלא התרגש כאשר הזמרים אייל גולן, קובי פרץ, משה פרץ, ומושיק עפיה, הואשמו בהעלמת מיסים והורשעו בדין.

כפי שהציבור בישראל לא התרגש משלושה כתבי חשדות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו שעלולים להוביל לכתבי אישום חמורים בפרשות שוחד, מרמה והפרת אמונים. אולי הסעיף האחרון הוא הרלוונטי מכולם לפרשה הזו. הפרת אמון הציבור? נתניהו מרגיש שלא הפר במהומה את אמון הציבור שלו והוא צודק. תוצאות הבחירות מוכיחות זאת מעל לכל ספק. מעל מיליון ישראלים נתנו לו את קולם, אחרי פרסום כתבי החשדות. אייל גולן, משה פרץ ושאר המזמרים לא מרגישים שפגעו באמון הציבור שלהם. המעריצים שלהם. תבדקו, הפרנסה שלהם לא נפגעה, אייל גולן עדיין בראש טבלאות המצעדים, ולולא הפרעות שוליות בדמותן של פמיניסטיות שיוצאות נגד ההתנהגות המינית שלו ולא נגד העלמות המס שלו, איש לא היה זוכר שבתכלס האיש הזה בחר לא לשלם מיסים ולא לתת את מה שהוא חייב לקופת המדינה. 

ונחזור לבר רפאלי, הדוגמנית שבחרה להתחתן נישואין פיקטיביים כדי לא לשרת בצבא, מי שהכריזה בפני שלטונות המס שבמשך 4 שנים בין 2009-2012 מרכז חייה היה בארצות הברית, כשכל עוקב אינסטגרם שלה יכל לראות אותה באינספור השקות ואירועים בישראל. אז אמרה. שבוע שעבר קבע בית המשפט המחוזי בלוד בערכאת ערעור (כלומר בית משפט השלום כבר חייב אותה בתשלום) שעליה לשלם מיסים שלא שילמה בסך מיליוני שקלים. במשפט הפלילי עומדת רפאלי לפני שימוע. ולמה זה פורסם רק הבוקר? בית המשפט נתן שבוע לצדדים להתנגד לפרסום, אז רפאלי התנגדה. את העדויות בגלל זה לא תקראו גם עכשיו. 

כשראשי התאגיד הימרו עליה לאירוויזיון, הם גם הימרו על התגובה בציבור הישראלי וצדקו - אדישות מוחלטת. הבחירה ברפאלי הייתה כשכבר הוגש נגדה כתב אישום פלילי בכפוף לשימוע שטרם התרחש, ולפני הכרעה במשפט האזרחי. עכשיו אנחנו עומדים במקום קצת יותר ברור - יש החלטה בתיק האזרחי, ובתיק הפלילי עדיין ממתינים לשימוע. זה משנה? לא משנה, למרות שאפשר לעלות אי אלו רעיונות מה היה אפשר לעשות בכמה מיליוני השקלים שרפאלי חייבת לרשויות המס' כלומר לכולנו. 

אלו שתמכו בביבי בבחירות הם לא בהכרח אותם חלקים בציבור שחושבים שזה בסדר שרפאלי תגיש את האירוויזיון או תקבל מיליונים לקמפיין תיירות. ייתכן שהם שייכים למחנות שונים על המפה הפוליטית אבל כל הציבור הישראלי, פעם אחר פעם עושה כבוד למי שמצפצף עליו. כשמוגש כתב אישום הכותרת אומרת 'מדינת ישראל נגד...' אבל זו כנראה רק כותרת כי במדינת ישראל, מדינה לא מתוקנת, להפר את אמון הציבור, לפגוע בתקציב הציבורי או סתם לא לקחת חלק בנטל, זה כבוד. ותעזבי אותנו מעבירות פליליות.