גם אם יהיו תלמידות מצטיינות, רפי פרץ לא ילחץ את היד של הבנות שלי, או את היד שלי. והגיע זמן לומר את האמת, גם אני לא אלחץ את ידו. הוא לא שר חינוך לגיטימי.

בלוליינות פוליטית בנימין נתניהו העניק את התקציב הגדול במדינה, ואחריות על 2 מיליון ילדים לאדם שמייצג ללא פשרה מיעוט קטן וקיצוני במיוחד אפילו בתוך מפלגתו, חסידי ישיבת הר המור. הצבת אדם כזה, בתפקיד כזה, הביאה את מלחמת התרבות שמתחוללת בשולי החברה הישראלית לתוך כל בית, ולחיק כל משפחה.

הסערה הזו באה על רקע סדרה מסחררת של תקריות. בראיון לדנה וייס סיפר פרץ שהוא מאמין בטיפולי המרה להומוסקסואלים ואף סיפר שהוא ״עשה את זה״, ובאותו ראיון כשר בממשלת ישראל וחבר קבינט, הבהיר שהוא בעד סיפוח הפלסטינים ללא הענקת זכות בחירה - אפרטהייד. הוא סרב ללחוץ את ידה של ילדה מויאטנם שזכתה באולימפיאדת הפיזיקה שהתקיימה בישראל, הוא הצהיר שיביא לכותל בהפרדה מגדרית כל תלמיד ותלמידה בהגיעם למצוות. 19 יום לפני תחילת שנת הלימודים הוא הודיע שחסרים חצי מיליארד ש״ח לחינוך המיוחד, ודרש את הכסף מהאוצר בטענה שמדובר ב״חיים ומוות״ אבל לא טרח לבדוק אם בין מעל 2 מיליארד ש״ח של סעיפי ״זהות יהודית״ אזוטריים שכוללים תקצוב מציאת צמחים מהמקרא ולהקות רוק על פי המקורות, הוא יכול למצוא את התקציב למלא את מחויבותו החוקית לתלמידים על פי חוק לימוד חובה וחוק חינוך חינם. אחרי הפיגוע הטראגי בדולב בשומרון הצהיר שצריך לשלוח לשם תלמידים לטיולים, והשיק מסלול סיור לקבר יוסף בלב שכם, מסובסד כמובן, לתלמידים.

ואפשר להמשיך ולדבר גם על הנזיפה שקיבל מהרמטכ״ל גדי איינזקוט על מינויי רבנים ללא תקנים בזמן היותו הרב הצבאי הראשי, על הסערה שעורר סרטון בו נצפה רוקד ואף מחליף כומתה ומגבעת עם הרב יצחק שפירא, מחבר ״תורת המלך״, ספר שעוסק בכל הנסיבות בהם מותר לרצוח גויים, ושכולל היתר לרציחת ילדים חפים מפשע אם יודעים שיגדלו להיות אויבים. באותו סרטון רפי פרץ רוקד עם הרב שפירא וחובש את מגבעתו כאשר שפירא עצמו חובש את הכומתה הצבאית שלו. סרטון מצמרר כאמירה סמלית ומוסרית.

רפי פרץ מייצג השקפת עולם שמדירה ומפלה נשים, שאינה מקבלת להטב״ים, שמתעדפת איזוטריה יהודית על פני מחויבות חוקית לבעלי צרכים מיוחדים, שמוכנה לעבור על החוק כדי לסדר ג׳ובים לחברים רבנים, שרוקדת עם פשעי מלחמה ושמוכנה לעקוד ילדים, שמוכנה לעבור על ״לא תרצח״ וגם על ״כבד את אביך ואת אמך״ בשחיקת הסמכות של הורים.

במינויו של רפי פרץ כשר חינוך, נתניהו הניח מטען חבלה תרבותי בלב החברה הישראלית. אני מקווה שהבחירות הקרובות יפרקו את המטען הזה, ללא פגע אבל בינתיים נראה שבראשון לספטמבר אני שולחת את ילדי הקטנים עם ילקוט על הגב למלחמה.