זה קרה השבוע שוב. יאיר נתניהו, האיש הצעיר שחי על חשבון משלם המיסים בבלפור, צייץ דברי בלע, השמצה, ומיזוגניה בריח של פעם. הפעם היעד שלו הייתה דנה ויס, הפרשנית המדינית המוערכת של חדשות 12. נתניהו הצעיר, שכבר מזמן אין לאיש ספק שלא מצייץ שום דבר שאביו לא חושב בעצמו, רמז תוך הטלת רפש שויס קיבלה את תפקידה בדרכים עלומות. הציוץ הזה כל כך מופרך שאין ספק שההתלבטות אם להגיב עליו הייתה מנת חלקם של הכותבים כמו גם של אנשי חדשות 12 ובראשם דנה ויס אולם ההחלטה נפלה. הפעם הם לא נותנים לדברי הבלע להישאר ללא תגובה ומגישים תביעת דיבה. את הציוצים הללו לא אראה פה בכתבה, אין סיבה שנהדהד אותם שוב. 

"חדשות 12 והעיתונאית דנה ויס החליטו להגיש תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו ונוספים על התבטאויות דיבתיות, מיזוגניות, אשר אף עולות עד כדי הטרדה מינית, שפורסמו בימים האחרונים בטוויטר על ידי יאיר נתניהו ואחרים.

מדובר בהתבטאויות שקריות וחמורות המהוות לשון הרע ומקימות סעדים עפ"י חוק איסור לשון הרע.

ויס היא הפרשנית המדינית של חדשות 12 מזה שלוש שנים ומגישת "חדשות סוף השבוע" המשודרת מדי שבת והיא אחת מהעיתונאיות הוותיקות בחברת החדשות מיום הקמתה. כתב התביעה יוגש בימים הקרובים ע"י המחלקה המשפטית של חברת החדשות בראשות הד"ר עו"ד ישגב נקדימון ועו"ד דקלה בירן," כך לשון הודעת דובר חברת החדשות אלון שני

דנה ויס (גילוי נאות קולגה וחברה משנים של עבודה משותפת בחברת החדשות ה.ר.כ) היא לא בוגרת גל"צ, שירתה כקצינה בצה"ל, וסללה את דרכה בעבודה קשה כל הדרך למקום הראוי שבו היא נמצאת. היא למדה משפטים (תואר שני) והתקבלה לחברת החדשות ככתבת זוטרה וצמחה בחברה עד להגשת 'פגוש את העיתונות' ובשבע השנים האחרונות היא מגישה את מהדורת סוף השבוע של החדשות. בשלוש השנים האחרונות היא הפרשנית המדינית של החדשות והיא עושה זאת במקצוענות, תוך ירידה לפרטים, ברהיטות ובעבודה עיתונאית סזיפית תוך שהיא מקפידה כל הזמן לשמור על מקורותיה, לחדש ולהביא עוד ועוד ידיעות וגם דעות שלא נוחות ליושב בבלפור, לא לבן ולא לאב. היא לא מוותרת לעצמה וגם לא לאחרים והיא תילחם כדי להשמיע את הדיווח או הסיפור.  

בהודעה שהוציאה החברה אמרה ויס כי  "הדברים מדברים בעד עצמם. אנחנו ב-2020 וכל אחד צריך לשאול את עצמו אם הוא מוכן לחיות במציאות שבה נשים צריכות לספוג עלבונות, רמיזות מיניות והכפשות כדי להסביר את ההצלחה שלהן. נחצה כאן קו אדום ביודעין, והמחויבות שלנו היא לעצור את ההתנהגות הפסולה הזו שבה ניתן להשפיל נשים באמצעות פייק ניוז ושקרים שמגיעים עד כדי לשון הרע והטרדה מינית"

 

משפחת נתניהו צילום אבי אוחיון לע"מ

משפחת נתניהו צילום אבי אוחיון לע"מ

 

המחשבה הנואלת של נתניהו הבן ואולי גם האב שכל אישה בכירה ומקצוענית הגיעה לאן שהגיעה שלא דרך מקצוענותה והידע שצברה לאורך השנים, ראוי לה שתעלם מן העולם. אין פה עניין של ימין או שמאל למרות שתומכי נתניהו ינסו לצייר זאת כך. יש פה קו מחשבה מיזוגני עלוב במיוחד שמנסה לפגוע בנשים בדרך הישנה והטובה ועל זה נאמר לא עוד. 

מהאב יש לי אפס ציפיות. הנאשם בשלוש פרשיות שחיתות ציבורית, שעמד בראשון האחרון והשתלח ברשויות החוק עליהן הוא מופקד כשסביבו עדת מעריציו, השרים שאמורים לעבוד בשביל כולנו אבל מצאו בוקר פנוי בעת חירום זו כדי להתייצב לצידו שותקים במסכות. הוא גם תקף כהרגלו את כלי התקשורת ועשה זאת מעל במה שסופקה כנראה בתמימות על ידי הנהלת בתי המשפט וזו באמת רק דוגמא אחת מהחיים של כולנו תחת שלטונו. האמת שגם מהאם לא אמורות להיות לנו מי יודע מה ציפיות. לאורך השנים היא לא התגלתה כפמיניסטית דגולה באופן שבו נהגה בעובדות שלה בבית ראש הממשלה. אחת אחרי השנייה הן מגישות נגדה תביעות, הסיפור בכולן זהה, ועד כה כל התביעות הללו הסתיימו בפשרות שבהן אתם ואני שילמנו את מחיר הפשרה. 

ובכל זאת, שרה נתניהו יש מקום לתהייה. את שמתיימרת להיות הגברת הראשונה של ישראל (בתזמון כמעט מייאש צוין שלשום יום השנה לפטירתה של נחמה ריבלין ז"ל), שתובעת שנכיר בתארים החשובים שלך כפסיכולוגית, בפועלך למען ניצולי שואה וחיילים וכן- גם למען נשים, את אמורה ביום הזה, ולא לראשונה להתבייש בפרי הביאושים הזה שגדל אצלך בבית. נכון, בנים אכלו בוסר ושיני אמהות תקהנה? (יודעת שזה לא הביטוי, אין צורך להתרגש) אבל את היית אמורה כבר להתערב, בכל הפעמים הקודמות, בטח שכתב השמצה דומה נגד דנה כשדי שכבר תבעה אותו. להפעיל את הסמכות ההורית שלך כלפי הבן שלך שגר אצלך בבית ופוגע שוב ושוב בכל מי שזז ומרשה לעצמו להטיל דופי בנשים רק כי הן נשים שלא אומרות מה שהוא רוצה לשמוע. אני יודעת שהוא בן שלושים אבל הוא גר בבית הוריו ונסמך על השולחן של כולנו. מישהו אמור להיות שם עבורו ועבורנו ולעצור את שטף הבלע הזה. המישהו הזה אמורה הייתה להיות את שרה נתניהו. זה התפקיד שלנו ההורים לרסן ולחנך את הילדים שלנו ולהראות להם מה נכון ומה לא נכון לעשות. אנחנו חיות בתקופה שהאלימות נגד נשים גואה. האלימות הזו אינה רק פיזית. 11 הנשים שנרצחו מתחילת השנה הן רק קצה הקרחון של תופעה שנוגעת במאות אלפי נשים וילדים בישראל שסופגים אלימות פיזית, נפשית, כלכלית ודיגיטלית וזה תמיד מתחיל בתחושת השליטה של גברים שהכוח בצד שלהם, זה תמיד מתחיל באלימות מילולית. צריך לעצור את זה שם. 

ביום שני 1.6 (18:00) תתקיים צעדת הנשים הראשונה של ישראל בטיילת בתל אביב - אנחנו נהיה שם, שרה נתניהו אם את רוצה להראות שגם את מבינה את החשיבות במלחמה באלימות ובמיזוגניה - בואי גם את. 

**
חיה בזוגיות אלימה? מחפשת אזן קשבת? מתלבטת אם זה גם מצבך ואם מסוכן לך בבית? התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות 6724* 24/7 בכל השפות. אנונימיות מובטחת 
 

  •  
  •