בימים אלה יוצא לכל צופי חתונה ממבט ראשון לחזות במשהו שנדיר לתפוס אותו על מסך - איך מתחילה מערכת יחסים מתעללת. וכן, יש סיכוי לא רע שתזהו את עצמכן בתוך הסצנות האלה. 
איך זה נראה כשבן אדם שמגיע לתוך קשר עם תחושה של בעלות - כלומר, אני בעל הבית, אני מגדיר ומחליט ובודק ומבקר. אני מחלק את הציונים, אני מלהק את הדמויות בחיי ואת צריכה להתארגן על עצמך ולהתאים לי. אין פה שניים, יש אחד - סובייקט, ואובייקט - המושא שלו, שאמור להיענות לצרכיו.
אבל מה קורה שאל תוך המערך הרגשי הזה, הפריווילגי, השבע, המרוכז בעצמו, הנרקסיסטי, נכנסת אישה שיש לה, כמו כולנו, קצת חוסר בטחון בעצמה ובמקביל יש לה נטיות של אובר השגיות ואובר ביקורתיות כלפי עצמה?
מישהי שבצורה כל כך נוגעת ללב אומרת - האיפור הוא ההגנה שלי. ובמקום לשאול על מה היא מגנה, להתעניין בה, הגבר ש״שודך״ לה מבקר אותה שוב. מנסה להפוך אותה לדמות שהוא ירצה, מעלה אותה ומוריד, ובעיקר מנסה ללא הרף לשלוט עליה: על מה שהיא אומרת, עושה, מבשלת, מתאפרת, איך שהיא ומה שהיא באה איתו. לכאורה כדי לבדוק ״האם זה מתאים לו״, אבל בעצם, כדי להרגיע אגו ממש ממש שברירי ולא מפותח של עצמו. ושימו לב איך הוא לעולם לא מרוצה.
 

חתונה ממבט ראשון 4. צילום מסך קשת 12

 
לאינסטגרם שלנו כבר התחברתם? הלינק ממש כאן
כמעט כל סצנה בין השניים האלה מכווצת אותי. הצורך שלו (ושל החברים שלו!) להקטין אותה פשוט זועק מהמסך. כמעט כל משפט שלו זה או מקל או גזר, והיא מתפתלת לרצות אותו בשם ״התהליך״. והפסיכולוגים המהוללים, במקום לקרוא לילד בשמו, לשים את איתמר במקום, להעיף אותו מהתוכנית כי הוא באופן ברור לא צריך להיות כרגע בקשר זוגי עד שהוא משקם את הנטיות הכוחניות שלו והרצון להקטין ולשלוט - במקום זה, מנסים לייעץ לקארין מה לעשות כדי לזכות בו. איכס. 
 
איתמר נראה כמו הגולדן בוי הישראלי, מצליחן, חם, עם משפחה אוהבת, לכאורה השידוך המושלם. אבל מתחת לזה מסתתר אופל, אופל נפוץ יותר ממה שהיינו רוצות להגיד לעצמנו. וזה לא סתם שבאף ביקורת על התכנית העניין הזה לא עולה. מכנים את קארין ״סמרטוט רצפה״. מבקרים את ההתרפסות שלה. ישראל ההטרונורמטיבית לא רואה את האופל הזה בתוך עצמה - מי שקורבן, זו אשמתה. אז הזהרי לא לפול לטלפי טורפים בביתך הפרטי, אבל גם לא בפריים טיים של הכי מיינסטרים של הראליטי. גם שם תהיי לבד.
לאינסטגרם שלנו כבר התחברתם? הלינק ממש כאן
 
***
מערכת און לייף: נכון, זה רק תכנית ריאליטי וכולו מהונדסת בחדר העריכה אבל גם זו לא מחליפה את המילים שנאמרות. והן נאמרות ולכן  אנחנו מפרסמות את הפוסט הזה שכתבה שני קדר. ונכון, לא כל מערכת יחסים לא טובה או לא בריאה תהפוך להתעללות, (במונחים מקצועיים קוראים לזה 'שתלטנות קיצונית'), גם כלל לא בטוח שזו מערכת היחסים בין איתמר לקארין אבל רצוי להכיר את התמרורים לאחת שכזו. בעוד קצת יותר מחודשיים, בתאריך 25.11, נציין את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. במהלך יום זה, ובשבועות הסמוכים לו, נשים וגברים ברחבי העולם מתאגדים ופועלים למען העלאת המודעות לאלימות המגדרית, לתמרורי האזהרה, להיכרות עם הסוגים השונים של אלימות נגד נשים ולחיזוק מעמד הקורבנות בחברה. אלימות נגד נשים יכולה להיות חמקמקה ולהיתפס לא אחת כחלק מהנורמות החברתיות או הזוגיות שאנו חיות וחיים בתוכן. אלימות נגד נשים במערכת זוגית יכולה להתבטא בשתלטנות קיצונית, באלימות כלכלית או באלימות נפשית המאופיינת בין השאר בהשפלות, האשמות שווא וביקורת בלתי פוסקת. התנהגויות אלה עלולות לפגוע משמעותית בדימוי העצמי וההערכה העצמית של האישה, ובתחושת המסוגלות שלה. 
פורום מיכל סלה, לזכרה של מיכל סלה ז"ל פועל להעלאת המודעות לתמרורי אזהרה בזוגיות. 
ואלו הם חמשת תמרורי האזהרה:
1. אובססיביות – הוא מחטט לך בנייד ובולש אחרייך
2. זוגיות דו-פרצופית – בפומבי הוא מציג את עצמו באופן שונה
3. הקטנה – את תמיד אשמה בהכל
4. רגישות קיצונית – הוא יגיב בצורה מאיימת במידה ותציעי להיפרד
5. הקדוש המעונה – הוא גם קורבן וגם תוקפן
מערכת און לייף מחויבת לקדם מאבק בלתי מתפשר באלימות נגד נשים ובאלימות בכלל. אם הרגשת שאת זקוקה לסיוע, צלצלי לקו החירום שפתוח 24/7 של ל.א לאלימות #6724 

תמרורי האזהרה שניסחו פורום מיכל סלה וקווי חירום