בשיחת ערב שישי עם חברות מהדרום , עוד כשרצו הפרומואים על תחקיר "הצינור" על מעלליו של יוסי שוורץ, בעלי מועדון הפורום באר שבע, נפל לי האסימון. כנערות וכנשים בילינו, ועודנו מבלות במועדון הזה וכולנו ידענו תמיד להיזהר מאותו יוסי שוורץ. לא להתקרב, להימנע משיחה. ואם את רואה אותו, להיעלם מהאזור. תמיד היה דיבור שהוא 'שולח ידיים' ושהוא 'סוטה', אבל בפועל, לא באמת ידענו כמה רחוק זה מגיע.

"אבל מה ההפתעה" אמרה לי חברה באותו ערב, "כולם יודעים את זה" היא אמרה כלא ממש מבינה את החידוש בפרסום. והאמת היא, שמבלי להתכוון היא דרכה על הפצע שעודנו פתוח ועודנו מדמם. נדמה שכל פעם כשמתפוצצת פרשה גדולת ממדים בה מתגלה צייד מיני סדרתי,  איכשהו, כולם מסביב יודעים את זה. אולי חלק מהאנשים חושדים שהוא חולה מין, חלק מהם ראו אותו שולח ידיים. ואולי חלק מהם גם מכירים.ות קרבנות שלו, אולי אפילו ראו אותו גורר בחורה מעולפת לחדר צדדי. בשורה התחתונה - שוורץ התהלך עם עננת האשמה במשך שנים רבות מאוד, אך הילת הכוח של אחד מאנשי העסקים הגדולים בדרום טשטשה אותה.

התחקיר הזה הוא פרשת 'שי אביטל למתקדמים'. גם שוורץ הוא איש בעל כוח, רק שתחת עיניו וידיו עוברות עשרות אלפי נשים ונערות בכל סוף שבוע. כמות ה'היצע' שיש לטורף מיני בסדר גודל הזה היא בלתי נגמרת. בשילוב עם העובדה שזה אולי המועדון היחיד בדרום, ובין המועדונים גדולים בארץ, והעובדה שכאן לא מדובר בסביבת עבודה, אלא בסביבת בילויים רווית אלכוהול וסמים מקבלים שילוב קטלני שהוא לא פחות ממלכודת עבור נשים.

יוסי שוורץ, הבעלים של מועדון הפורום בבאר שבע, צילום מסך מתוך התחקיר של הצינור, רשת 13

אז הגיע הזמן לומר זאת באופן שאינו משתמע לשני פנים – בחשד לתוקפנות מינית מתמשכת שתוארה בתחקיר החשוב של אמיר שואן בצינור, יש יותר מחשוד אחד, יש יותר אשמים. כל בליין ובליינית של המועדון הזה, ותאמינו לי מדובר במאות אלפים, צריכים היום לחשוב טוב טוב אם הם ראו סיטואציה שמדליקה נורה אדומה. (ואם צפיתם בתחקיר, אתם מבינים שהיו גם בליינים ובלייניות שאפילו עזרו לזה לקרות תמורת אלכוהול חינם - אוי לבושה, כמה שהיא גדולה). כל ברמן או ברמנית של המועדון הזה, ואם מחשיבים את עובדי העבר והווה יחד, מדובר במאות, יחשבו טוב טוב אם הם ראו אותו בסיטואציה שמצריכה התערבות או טלפון למשטרה. חשוב שכל שוטר במחוז דרום ייזכר האם הגיעה אל ידיו תלונה בגין עברות מין על שוורץ וישאל את עצמו האם הוא טאטא אותה. אם התשובה שלכם היא 'כן' אז ברכותיי- אתם שותפים לדבר עבירה. יכולתם למנוע אונס או תקיפה מינית, ולא עשיתם דבר.

רק אם תחלחל ההבנה ששתיקה פירושה שיתוף פעולה נמנע מאנשים כמו יוסי שוורץ, שי אביטל, משה איבגי, ועוד רבים כמותם, לעשות את מה שהם עושים במשך שנים. אנשים כמוהם הם אנשים שמנצלים את השתיקה של הסביבה שלהם כאישור למעשיהם המתועבים. התגובה של שוורץ במהלך העימות שנערך עימו בתכנית רק מוכיחה עד כמה בעיניו שלו הוא לא אשם. העדויות הקשות על מעשי אונס ברוטליים לכאורה כאילו לא מזיזות לו. הכוח שלו לעשות מה שבא לו, מתי שבא לו ועם מי שבא לו לא נולד ביום בהיר אחד, הוא נולד כשראה איך הסביבה שלו יודעת ושותקת.

שוורץ התהלך כמו מלך במועדון הזה, השליט אימה וטרור על כל עובדת שעבדה תחתיו. כפי שלא התקבלו בעיניי טענות ה'לא ידעתי' של מיוצגותיו הבכירות של שי אביטל כמו נטע אלחמיסטר ואסתי גינזבורג, כך גם לא מתקבל ולא יתקבל עליי שום 'לא ידעתי' של אליאנה ארז, 'הסמל' של המועדון ועוד רבות כמותה שעבדו ועובדות במקום, גם לא של אף עובד אחר בפורום. נשגב מבינתי איך לעזאזל כולם הסכימו לסתום את הפה וכמה ציידים כמו שוורץ עוד מסתובבים שם בחוץ ולא שמענו עליהם - אני מניחה שיותר ממה שאצבעותיי יכולות לספור. הגיע הזמן שלנו להתעורר ולפקוח את העיניים עכשיו ולא להזדעזע ביום שאחרי. להגיד 'זה היה ידוע' לא מנקה מאתנו את האשמה. התחקיר הזה הוא לא סתם כתובת על הקיר, זו כתובת שהיא בבחינת כתב אישום נגד כל מי שהעלים עין.

החלק הראשון בתחקיר הצינור, רשת 13. 

**

תגובת מועדון "הפורום" ובעליו כפי שנמסרה לצינור ושודרה ברשת 13:

ראשית, אנו מתנצלים ככל שמישהי או מישהו חשים פגועים, אנו עושים ונמשיך לעשות כמיטב יכולתנו על מנת להבטיח את שלומם, ביטחונם ושביעות רצונם של לקוחותינו נשים וגברים כאחד.

אנו עומדים על כך כי לא בוצעו עבירות וכל שנעשה - התקיים בהסכמה ובהדדיות. יוסי שוורץ נבדק בפוליגרף מטעמנו, בליך הרלוונטי לטענות ונמצא דובר אמת.

בכל המקרים שהצגתם בחרתם להסתיר, לצערנו, פרטים ולו הבסיסיים שבהם. באירוע היחיד שזיהינו - הפרטים שגויים מיסודם. מעורבים במקרה מניעים זרים וניסיון סחיטה, שבעניינכם הגשנו תלונה במשטרה ולנוכח שילוב המקרה בתחקיר, נגיש בהמשך גם תביעת לשון הרע.

אנו מוחים כנגד הקלות הבלתי נסבלת בה נערך משפט שדה בתקשורת ונפעל ככל יכולתנו ברגישות ובנחישות הראויות להוציא את האמת והצדק לאור.

כבר הצטרפת לאינסטגרם של און לייף? - היכנסי לכאן 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Onlife (@onlifeil)