מישהו חייב להגיד את זה - קניה ווסט מתעלל בקים קרדשיאן. כבר תקופה ארוכה שהזמר הנערץ מציף את עמוד האינסטגרם שלו בפוסטים שנוגעים לאשתו לשעבר. הוא ממשיך לקרוא לה 'אשתי', למרות שמערכת היחסים שלהם הסתיימה, הוא מפרסם פוסטים עליה מידי יום - חלקם עם גילויי אהבה, חלקם זועמים, הוא שולח איומים מרומזים ולא מרומזים לבן הזוג החדש שלה פיט דייווידסון, והשיא החדש היה כאשר הוא שלח לה לכבוד יום האהבה משאית מלאה בוורדים עם הכיתוב המצמרר "החזון שלי ברור".  וזאת כאמור, למרות שהיא בזוגיות מוצהרת ומסרבת בתוקף לחזור אליו.

הכתובת על הקיר, ומשהו רע יקרה אם אף אחד לא יעצור את ווסט. הראפר, זה ידוע, סובל מהפרעה דו קוטבית וכרגע כולם עומדים ומחכים שהתקף המאניה שלו יסתיים. אבל כשגבר מפזר אינסוף תמרורי אזהרה, ולא משנה עד כמה הוא חי בווליום גבוה, אסור להתעלם. ווסט דואג לפרסם פוסטים ואז לגנוז ולמחוק אותם. אתמול הוא ביקש מ-13.2 מיליון עוקביו לצעוק ולהשפיל את בן זוגה של אשתו: "אם מישהו מכם נתקל בו", כתב, "תצעקו עליו בכל הכוח שהוא לוזר ושקים וקניה זה לנצח". בפוסטים אחרים שהעלה בימים האחרונים הראפר טען שדיווידסון ניהל מערכת יחסים רומנטית עם לא אחרת מאשר הילארי קלינטון, העלה תמונה של פיט וסימן איקס על פניו של השחקן הצעיר, ופרסם אינספור תמונות של שניהם כאילו הם בקרב.

צילום מסך מתוך עמוד האינסטגרם של קניה ווסט

מהצד השני קים קרדשיאן מנסה לשמור על ערוץ פתוח עד כמה שאפשר. אחרי שטען שסירבה שיגיע ליום ההולדת של בתם הקטנה שיקגו ופיזר טענות לגבי סגנון ההורות שלה, היא העלתה פוסט רשמי שמתייחס לדברים ובעיקר הקפידה להראות שהיא שמה את הילדים בעדיפות ראשונה: "הגירושים קשים לילדים שלנו והניסיונות החוזרים של קניה לנצל ולהפעיל מניפולציות על מצבנו רק מכאיבים יותר לכולנו". ולמרות שאחיותיה הסירו עוקב מווסט – מה שכידוע נחשב היום לאמירה, היא בחרה להמשיך לעקוב אחריו, אולי כי היא יודעת שלצעד כזה עלולות להיות השלכות דרמטיות מצידו.

הפנייה של קים קרדשיאן לקניה ווסט

זאת לא הפעם הראשונה שווסט תוקף את האקסית שלו בפומבי. הפעם האחרונה הייתה כשהם עוד היו נשואים, ביולי 2020 הוא פרסם ציוצים קיצוניים: "קים טסה לוויומינג עם רופא כדי לכלוא אותי כמו בסרט 'תברח'", כנראה בעקבות ניסיונותיה של קרדשיאן לגרום לו לקבל עזרה רפואית ולהתאשפז. בעצרת בחירות שקיים במהלך המרוץ הכושל שלו לנשיאות ארה"ב הוא הפנה את הזעם כלפי קריס ג'נר, אמה של קים, וכינה אותה "קריס ג'ונג און", בהשראת שמו של מנהיג צפון קוריאה כמובן.

היום פרסם ווסט צילום מסך של הודעה ששלחה לו זוגתו לשעבר בה ביקשה ממנו להפסיק: "אתה יוצר אווירה מסוכנת ומפחידה. מישהו עלול לפגוע בפיט וזאת תהיה אשמתך". כתגובה להודעה הוא התעלם מהעובדה שהשניים פרודים וכתב: "בהמשך לבקשתה של אשתי, אני מבקש שאף אחד לא יעשה שום דבר פיזי לפיט, אני הולך לטפל בסיטואציה הזאת בעצמי". הפוסט לווה בתמונה מחרידה של שני גברים נאבקים כשאחד מהם חונק את האחר.

צילום מסך מתוך עמוד האינסטגרם של קניה ווסט

ב-2019, במהלך ראיון בתוכנית האירוח של דיוויד לטרמן סיפר ווסט שאובחן כחולה בהפרעה דו קוטבית (מאניה - דפרסיה) שבעקבותיה אושפז במחלקה פסיכיאטרית סגורה: "כשאתה בהתקף אתה מרגיש כאילו כולם רוצים להרוג אותך ושאתה לא יכול לסמוך על אף אחד", שיתף בכנות מכאיבה. "אם אתה לא לוקח את התרופות שלך זה יכול להגיע לנקודה בה תצטרך אשפוז".

אז העולם מכיל את קניה ווסט. בכתבות שעוסקות בנושא, כשמקורבים מתייחסים לכך - כולם אומרים שווסט נמצא כרגע בעיצומו של התקף, ורומזים שפשוט צריך להוריד את הראש ולחכות שהכל יעבור. התקפי הזעם, המעשים הקיצוניים, הכוכב מתמודד עם מחלה לא פשוטה שגורמת לו לחוות הכל בעוצמה. קניה ווסט באמת לא אשם בסערה שמתחוללת בראשו וגורמת לו לצאת משליטה, אבל גם קים לא אשמה. מישהו חייב לקחת אחריות על הסיטואציה, בין אם אלו חברים ובני משפחה שיעזרו לווסט לקבל את הטיפול שמגיע לו  או אפילו מערכת החוק בארה"ב. קים קרדשיאן נמצאת עכשיו במערכת יחסים אלימה ומתעללת והיא מתרחשת מול כל העולם. זה לא משנה שמדובר באישה עשירה וחזקה וכוכבת רשת זוהרת, אם מישהו לא יעצור את זה בזמן, זה עלול להיות מסוכן עבורה ועבור הילדים שלה. כל אישה יכולה למצוא את עצמה במערכת יחסים אלימה, הפעם הכתובת על קיר האינסטגרם של האישה החזקה בתבל. 

תמרורי האזהרה של פורום מיכל סלה