אי אפשר היה שלא להתרגש מהמראה של יובל שם טוב (יובל המבולבל) צועד יד ביד יחד עם בתו פלג להשקת חנות בגדים מפונפנת בירושלים. לכאורה אירוע הכי טריוויאלי שיש אבל פלג בת ה-18 הייתה עד לאחרונה בנו הבכור של שם טוב ועוברת כעת תהליך התאמה מגדרית למה שהיא מרגישה שהיא באמת - אישה. לפני העניין הטרנסי, צריך להבין, בין אב לבנו הבכור מתקיימים יחסים משמעותיים מהרגע שהם נולדים. אבות, גם אם לא כולם יודו בזה, מחכים לבן שלהם, הילד שלהם, זה שיקנו לו כדור כשהוא בן חצי שנה, ויבעטו אותו במגרש מרגע שהבן מסוגל לרוץ, ייקחו אותו לספר השכונתי שלהם כשיהיה בגיל המתאים, או לנגב חומוס באבו חסן ויצפו בקבוצת כדורגל/כדורסל שהאב מעריץ מגיל ילדות. שלא יובן לא נכון, זה תהליך שאפשר לעשות גם עם אמא וגם בין אימהות לבנות אבל המראה של אבות מעריצים את כף רגלם הדורכת של בנם בכורם הוא שכיח במגרש המשחקים, במגרש הכדורגל ובטח ובטח במגרש המסדרים כשהבן מקבל כומתה ונשק.

"היה שלב מסוים בהתחלה שחשבנו שפלג עוברת משהו והוא לא סופי. זה יכול אולי לעבור, זה משהו שהיה סימן שאלה ואם הזמן הבנו שאין אפילו על מה לדבר. זה חלק ממנה ותמיד היה שם. זה לא משהו שבא והולך. אני חשבתי שטרנסג'נדר זה משהו שיכול פתאום להופיע ופתאום להעלם אבל זה מתוך בורות." הודה שם טוב בגילוי לב. "הבנתי שזה דבר שנולדים איתו וזה חלק ממנה ולא צריך לנסות לשנות את זה, פשוט לקבל את זה," בשלב הזה כבר התרגש שם טוב ואיתו הכתבת של ערב טוב עם גיא פינס, בל אגם, הטרנסית שמנרמלת כבר שנים את השיח על טרנסים ומכניסה אותו לכל סלון בישראל לצידה של דנה אינטרנשיונל. פלג שם טוב בחרה לספר קודם לאמא וגם אז פחדה מהתגובה ורק לאחר מכן שיתפה את אביה בתחושות שלה. זה לקח לו לדבריו זמן עד שהבין שזה בדיוק מה שנכון לילדה שלו וויתר על אותו בונדינג בין אב לבנו לטובת האושר של הבת שלו, תוך שהוא בונה איתה מערכת יחסים חדשה בתכלית ועוזר לה לבחור בגדים בקניון. צריך להגיד, זה חלק מהעניין, בגיל 18 במדינת ישראל אנחנו מסתכלים באהבה וחשש בבן או בבת שאוחזים בנשק אבל משום מה יש את מי שחושבים שלאפשר לילד או הילדה שלך לבחור מי הוא או מי היא באמת בגיל הזה זה הפקרות. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ערב טוב עם גיא פינס (@erevtov)

השמרנים בישראל מייבאים אחד לאחד את עקרונות השמרנים מארצות הברית. "טירלול פרוגרסיבי" הם קוראים לנכונות לקבל את השונה, את מי שבוחר לחיות את חייו כפי שמתאים לו. הייבוא הזה כל כך מצליח שגם אמנת איסטנבול שנועדה להגן על נשים וילדים מפני אלימות במשפחה נצבעה בצבעים של 'טירלול פרוגרסיבי' ועד רגע זה לא אושרה בממשלה למרות שאפשר היה לעשות זאת לפני מספר חודשים. המייצגים האותנטיים של המגמה הזו הם חברי הגזענות הדתית שבסקרים לקראת הבחירות הבאות כבר עומדים על עשרה מנדטים - המספרים שלהם עולים בין אם בקרב מי שגזענותם אומנותם ובין מקרב אלו שלהט"ב לא באים להם טוב בעיניים. מצער היה לגלות שגם עמית סגל, הפרשן הפוליטי הבכיר של חדשות 12, בוחר לקחת חלק במה שצריך לכנות באמת 'טירלול רגרסיבי' ובהזמנה לשיחה שלו עם בן שפירו, פרשן פוליטי אמריקאי שמרן וכוכב עולה בארצות הברית, הם ציינו מפורשות שאחד הנושאים שישוחחו עליהם הוא 'מה זו אישה והמאבק על שפיותו של המערב' כאילו באמת מישהו בישראל או בעולם כולו צריך לשמוע את דעתם של שני הפרשנים המכובדים בסוגיה של 'מי זו אישה'. הקהילה הטרנסית כל כך קטנה בישראל ועדיין אין קל מזה להפוך אותה למצע בחירות או ליעד ללגלוג ותקיפות שלצערנו לא פעם אינן רק התקפות מילוליות.

לכן יש משמעות אדירה להתייצבות של שם טוב לצד בתו הבכורה, לכן יש משמעות אדירה להשפעה של כל אחת ואחד מאיתנו, בטח לאלו שהם משפיענים, על השיח בישראל, על הכיוון אליו צועדת המדינה הזו ובמילותיו של שם טוב שניסח זאת טוב ממני: "בסופו של דבר הילדים שלכם והאושר שלהם והחיים שלהם זה צריך להיות בדרגה הראשונה. כל מה שמתחת לזה זניח. תנו להם לחיות, תנו להם להיות מאושרים, תנו להם להיות מי שהם, תראו איך גם אתם מקבלים משהו בלב."