אמנדה נוקס, שזכתה לכינוי "הרוצחת הסקסית" והורשעה יחד עם בן זוגה לשעבר ברצח סטודנטית בריטית שהייתה שותפתה קיבלה הצעה מפתה: לככב בסרט פורנו אמריקאי תמורת סכום פעוט של 20 אלף דולר. "כך תוכלי לממן את הוצאות המשפט העצומות שבוודאי היו לך וכך גם יתאפשר לך להשלים את הלימודים שהופסקו בשל ההליך המשפטי", כתבו המפיקים בהצעה שנשלחה לנוקס במייל.

והנה תזכורת לדברים החשובים באמת: נוקס והאקס שלה, רפאל סולצ'יטו, הורשעו בשלהי 2009 ברצח הסטודנטית הבריטית מרדית' קרצ'ר, תוך כדי מה שכונה באמצעי תקשורת מסוימים "משחקי מין שיצאו משליטה" או בתרגום לעברית: תקיפה מינית. בית המשפט הטיל עונש של 26 שנות מאסר על נוקס. בתגובה היא ערערה ושנתיים לאחר מכן, קיבל בית המשפט את הערעור וקבע כי העדויות בתיק אינן אמינות. לפני כתשעה חודשים הפך בית המשפט העליון באיטליה את ההחלטה והורה על קיום משפט חוזר.הסאגה הסתיימה לפני כשבועיים כשהשניים הורשעו שוב ברצח. גזר הדין החדש של נוקס: 28 שנים וחצי מאחורי הסורגים. בשורה התחתונה: אמנדה נוקס היא רוצחת מורשעת. אבל היי, תראו איך היא נראית.

דעת הקהל, הפרסומים בתקשורת והיחס הציבורי לו זכתה נוקס מראשית הפרשה מוכיח בפעם המיליון את מה שכולנו כבר יודעים: לאנשים יפים מגיע יותר. נוקס היא גם יפהפיה אמיתית וגם רק בת 21. שתי העובדות הללו מצליחות לדחוק לפינה את המעשים המזעזעים בהם היא מואשמת. כי הרי אין דבר יפה יותר מזוג עיניים כחולות ועצובות על גבי השער של העיתון. נוקס היא "הרוצחת הסקסית", "הרוצחת היפה", הרוצחת המהפנטת" והדגש בכל התארים הללו איננו על המילה הראשונה אלא על התואר שהוצמד אליה.

נוקס היא כמובן לא הראשונה ולא האחרונה. אנשים שביצעו מעשים מחרידים אך בורכו בפנים נאות מתקבלים בחברה בהערצה חסרת תקנה וגבולות. כך לדוגמא, אלפי נשים דרשו את שחרורו מהכלא של ארון הרננדז, אחד משחקני הפוטבול הטובים ביותר בעשורים האחרונים שהואשם ברצח מדרגה ראשונה רק כי הוא "סקסי ולוהט". גם דז'וחר צ'רנייב, המחבל בן ה-19 שביצע יחד עם אחיו את הפיגוע במרתון הריצה בבוסטון יצר לעצמו צבא שלם של מעריצות אשר טרחו והקימו עמודים בפייסבוק הקוראים לשחררו. "לא יכול להיות שהוא מחבל, הוא חתיך מדי "הסבירה אחת מהן. כן, ההערצה העיוורת לאנשים יפים ואי היכולת לחבר בינם לבין פשעים אלימים היא כבר בגדר המובן מאליו.

מעולם לא אחזה בשוט. אמנדה נוקס. צילום: רויטרס

מעולם לא אחזה בשוט. אמנדה נוקס. צילום: רויטרס

ובכל זאת, בסיפור של נוקס טמון אלמנט נוסף כי נוקס לא רק יפה וצעירה. הרצח בו היא הורשעה בוצע ככל הנראה במהלך תקיפה מינית יחד עם בן הזוג שלה. הנה לכם תמצית הפנטזיה המערבית- הטרנורמטיבית-גברית-קלאסית: שתי נשים צעירות, ילדות חטובות ויפהפיות "מבית טוב" חולקות דירה משותפת. החבר של אחת מהן מגיע לדירה והשלושה מקיימים מפגש מיני מסעיר ולוהט. בזה הרגע קראתם תסריט קלאסי לסרט פורנו מהסוג הנמוך והפופולארי ביותר. אם זה לא מספיק לכם, נספר שלא היה מדובר בסתם אורגיה לתפארת אלא במשחקי מין אלימים ושלמשחקים הצטרף גם סטודנט מחוף השנהב. אאוץ', כמה סקסיות בפריים אחד.

כשקוראים את הידיעות על נוקס כבר לא ברור האם מדובר בעיתונות שמספקת חדשות או בפורנוגרפיה שמספקת פורקן מיני. האקס שלה מספר על יחסי המין שלו איתה ("לא היה משעמם") ונוקס מצידה מספרת שמעולם לא לבשה בגדי עור ואחזה בשוט. רצח והתעללות מעולם לא נשמעו טוב יותר.

ישנם כמובן מקרי רצח מתוקשרים נוספים אבל לא כולם מספקים רמה כזו של ריגוש. בדרך כלל נהוג להתמקד במעשה הזוועה עצמו, בקרבן ובעוול שנגרם לו. כאן מתמקדים בגורם העוול. ההצעה לשחק בסרט פורנו אולי הגיעה לנוקס רק עכשיו אבל במוחם של הקוראים והצופים בבית היא כוכבת פורנו כבר כמה שנים טובות.