לכולנו היה ברור שזה יגיע. זה היה רק עניין של זמן עד שמשפחת שליט תאלץ לפרוע את חובה לציבור הישראלי. כמו שמזמינים את המנה הכי יקרה בתפריט ומדחיקים את העובדה שמתישהו, בסוף הערב, נצטרך לשלם עליה ומשפחת שליט, ליידיס אנד ג'נטלמנס, הזמינה את המנה הכי יקרה שאפשר, רקיחה מיוחדת של שף פרטי שעבד עליה למעלה מחמש שנים. ועכשיו, תוציאו את פנקס הצ'קים בבקשה.

בימים האחרונים נשמעים קולות בגנותה של משפחת שליט המורחבת נוכח התנהלותם בשלושת שבועות צוק איתן: הם לא ביקרו פצועים, הם לא הלכו להלוויות והזילו דמעה, הם לא התראיינו לכלי התקשורת במבט חמור סבר אך נחוש, הם לא הניפו שלטים, הם לא עסקו בהסברה מאסיבית, הם לא צעקו בגרון ניחר "מוות לערבים", הם לא הפגינו בכיכר רבין או בכיכר ציון או באיזשהי כיכר מתלהמת אחרת, הם לא הביעו שום סוג של תמיכה בלחימה. כלום. נאדה, גורנשיט, זירו. אפס תמיכה.

המם שהופץ בפייסבוק ביממה האחרונה

המם שהופץ בפייסבוק ביממה האחרונה

וזה הרי כל כך לא בסדר. במשך חמש שנים הפכנו את הילד שלכם לילד של כולנו. קנינו בלונים כחול לבן, הדפסנו חולצות, יצרנו עצומות, יצאנו להפגנות, כתבנו סטטוסים, נסענו עד פאקינג מצפה הילה, כתבנו שירים ולא למגירה, הגענו לאוהל המדובר ליד מעון ראש הממשלה, ספרנו את הימים שלו בשבי, עקבנו אחרי כל התרחשות במשפחת שליט כולל הרומן המלבב של האח, ליווינו אותם במסעות ההסברה בחו"ל, קראנו בשקיקה את "שבירת השתיקה" של אביבה שליט בעיתונים וקיווינו. כל כך קיווינו שהוא יגיע סוף סוף הביתה.

וברגע האמת, הסכמנו לשלם את המחיר. 1027 אסירים ביטחוניים שחררנו בשבילו כי כאלה אנחנו- לא מפקירים את הילדים שלנו. לא שוכחים את החיילים שלנו. אנשים עם מוסר ועקרונות ולב גדול שמאמינים שכל אחד מאיתנו, יהודי כמובן, הוא עולם ומלואו. גלעד שליט שוחרר בגלל שאנחנו הומאניים, אנושיים ואוהבי אדם אבל היי! מגיע לנו משהו בחזרה! איזו פטריוטיות מעושה מול המצלמות, איזה חיבוק לפצוע, איזו תרומת מזון קטנה ללוחם או שניים, איזו מחווה לאלה שנאבקים עכשיו בשבילכם ובשביל הבן שלכם שברגע אחד הפך מהילד של כולנו לילד של אבא שלו השמאלני המטונף וכפוי הטובה.

הרי ברור שהסיבה היחידה שאנחנו נלחמים כרגע בעזה היא בגלל שהאסירים ששחררנו בשביל גלעד חזרו לעסוק בטרור. אם לא היינו משחררים אותם לא היו מנהרות, לא היו ניסיונות חטיפה, לא היו טילים ופצמ"רים וקסאמים, לא היו גדודים של בני אדם שאין להם מה להפסיד ורוצים במותנו. הכל בגלל גלעד שליט. ברור.

ומילה אחת לסיום, נטולת ציניות: הניחו למשפחת שליט. הם לא חייבים לכם שום דבר. גלעד שליט ישב בשבי כחייל ישראלי במשך חמש שנים וחצי. לפני שנפל בשבי הספיק לשרת שנה אחת בצה"ל. בסך הכל הקריב הצעיר הזה שש שנים וחצי מחייו. זה תשלום גדול דיו. הניחו לו ולמשפחתו לחיות את חייהם בשקט והפסיקו לדרוש כל הזמן. חמאס שחרר את גלעד שליט מהשבי, הגיע הזמן שגם אתם תשחררו.