ניתוחים פלסטיים אצל נשים אפשר למצוא בכמה איזורים פופולריים במיוחד:

  • חזה גדול - כבר מההיסטוריה הרחוקה חזה גדול נחשב סמל לפריון ולמשיכה מינית. לכן, אי אפשר להכחיש את המשיכה לחזה גדול.
  • ניתוח אף - האף הוא האיבר המרכזי ביותר בפנים, ובעולם המערבי נמצא כי אף סולד, קטן וצר הוא סמל ליופי נשי. לכן לא מעט נשים מעוניינות בניתוח אף, כדי "להטות" קצת את הכף.
  • בוטוקס - בוטוקס יעיל במיוחד למילוי קמטים באזורי הפנים, כמו קמטים בצידי העיניים, סביב הפה ובמצח.

 

טיפול בסימני מתיחה

אחד הדברים שכמעט כולנו נתקלות בהם באיזשהו שלב בחיים - לא משנה מה - אלו סימני המתיחה. במהלך החיים אנחנו עוברות לא מעט תהליכים משמעותיים שמשפיעים על הגוף שלנו ועשויים למתוח אותו, ביניהם היריון, דיאטות, השמנות ואפילו גנטיקה פשוטה. כל אלו עשויים לגרום לעיטורים המציקים על הגוף שלנו, שזכו לשם סימני מתיחה. אמנם סימני המתיחה לא מסוכנים או מזיקים בשום צורה, אבל הם כן מותירים סימנים שלא הולכים להיעלם בקלות במקומות הכי אסטרטגיים בגוף -  כמו ירכיים, בשטן וישבן. נשים רבות מעוניינות להיפטר מהסימנים האלו או לפחות לטשטש אותם.

ישנן כל מיני דרכי טיפול בסימני מתיחה, רבים מהן מנסים לטשטש את הצלקות או להבהיר אותן. בין הטיפולים ניתן למצוא משחות שונות וטיפולי לייזר, אבל אחד הפתרונות היעילים ביותר לטשטוש הסימנים הוא ניתוח פלסטי.

 

הרשימה הבאה מציגה דרכי טיפול בסימני מתיחה:

  • ניתוח פלסטי - ניתוח הוא כנראה הדרך הכי יעילה להעלים את סימני המתיחה המציקים. חשוב לציין שניתוח פלסטי לא מתאים לכל אזור ולכן יש להתייעץ עם רופא מומחה. במידה והטיפול מתאים לכן, ניתן להסיר את עודפי העור באזור סימני המתיחה, וכך להיעלמם לגמרי.
  • טיפולי לייזר - דרך אפקטיבית נוספת היא שימוש בקרני לייזר, טיפול פולשני פחות מניתוח פלסטי. קרני הלייזר ימריצו את התאים באזור סימני המתיחה ויסייעו לטשטוש הסימנים ולכיווצם.
  • קרמים ומשחות - ישנם קרמים ומשחות ייעודיות שמטרתם לעזור לטשטש סימני מתיחה, כמו רטין A, שמנים לאמבטיה וג'לים שונים. לרוב רצוי להתחיל בשימוש באחד מהקרמים המקובלים בשוק כדי לבדוק האם ישנו שיפור. במידה ולא, ניתן לעבור לטיפולים מורכבים יותר.
  • פילנג - שיטה נוספת היא שימוש בפילינג כימי מיוחד, המשלב שימוש בחומצה מסוג  TCA המקלף את העור ומעודד ייצור קולגן. חשוב לציין שזהו פילינג שמתבצע על ידי רופא, שכן ריכוז החומר שלו גבוה ולא ניתן לשימוש על ידי קוסמטיקאיות.