הלוואות לעסקים קטנים

הפתרון הקלאסי למימון מיזם הוא באמצעות הלוואות לעסקים קטנים. הבנקים הגדולים כולם מציעים הלוואות בנקאיות לעסקים בתנאים שונים ובסכומים משתנים. שווה לעשות סקר שוק ולהבין איזה בנק מציע את ההצעה הרלוונטית ביותר עבור המיזם שלכם. חשוב לדעת שהבנקים הם גופים שמרניים, הדורשים ביטחונות כנגד ההלוואה, ולא ממהרים לספק הלוואה לעסקים הנראים מסוכנים מדי.

 

קרנות למימון עסקים חוץ בנקאיים

אופציות חוץ-בנקאיות למימון מיזמים הן קרנות שונות כמו חברות ביטוח, קרנות פנסיה וקרנות בערבות המדינה. היתרון של קרנות מימון היא המהירות היחסית של קבלת ההלוואה. לכל קרן יש את התנאים שלה לקבלת המימון - מימון בערבות המדינה, למשל, דורש שהעסק יהיה עסק קטן או בינוני שמחזורו השנתי עד 100 מיליון שקלים, כאשר את הבקשה לקרן ניתן להגיש דרך אחד הבנקים הגדולים. אופציה אחרת היא קרן שמש, קרן פילנטרופית לא ממשלתית שהוקמה במטרה לסייע ליזמים צעירים ומעניקה הלוואות ואף ייעוץ עסקי. בנוסף, ניתן למצוא קרנות המתמקדות בהשקעה במיזמים של נשים.

 

פרויקט מימון המונים

אחת האופציות הלוהטות לגיוס כספים למיזמים חדשים הוא פרויקט מימון המונים. זהו למעשה איסוף תרומות מהציבור בעזרת אתרים ייעודיים כמו קיקסטארטר או הד-סטארט. האתגר בפרויקט מימון המונים הוא שיווק הפרויקט וגיוס תורמים באמצעות סרטון מושך, הסבר מספק, הגעה ללב הציבור בעזרת מילוי צורך או באמצעות סיפור מרתק. בעזרת פרויקט מימון המונים ניתן לגייס כספים רבים למגוון רחב של מיזמי נשים בקלות יחסית.

 

גיוס משקיעים

אם המיזם הוא חדשני או מיוחד, תמיד יש סיכוי טוב לגייס משקיעים פרטיים או קרנות הון סיכון. אפשר למצוא אנשים שמחפשים השקעות במיזמי נשים דרך אתרים כמו לינקדין או מתווכים. חשוב להגיע אל המשקיעים הפוטנציאליים עם פיץ' מוכן - הפיץ' הוא דרך הצגת המיזם והעברת המסר בצורה הטובה והמשכנעת ביותר. כמו בדייט ראשון או בראיון עבודה, גם פה הרושם הראשוני הוא חשוב, אז נסו להגיע מוכנים וממוקדים.

 

ייעוץ עסקי פרטי

במקרים מסוימים, שווה להסתייע באנשי מקצוע לליווי העסק, בעיקר כאלו המתמחים בהשגת מימונים למיזמים ובעבודה נכונה מול בנקים וקרנות בשוק הישראלי. האדם הנכון ידע לתת מסגרת נכונה לעסק, לבנות תכנית עסקית מוצלחת, להבין את הסיכויים והסיכונים ולסייע להשגת מימונים מתאימים עבור המיזם.