זוהי מגמה מבורכת בדרך לשוויון כללי ותעסוקתי בין המינים, ובפרט כשמדובר בתחום שנחשב לגברי כמו תחום הנדל"ן. נשים מחזיקות מספר תכונות אופי ויכולות מנטאליות ורגשיות שחשובות להצלחה בענף, ולכן אין זה מפתיע שתעסוקת הנשים בו נמצאת בצמיחה מתמדת.

החזקה בתפקידי מפתח

למרות שענף הנדל"ן נחשב לגברי ואגרסיבי יחסית במהותו, כתחומים קרייריסטים ויזמיים אחרים בכלכלה, ניתן לראות נשים רבות מתברגות בזכות עצמן לתפקידים חשובים של ניהול, שיווק ולקיחת החלטות. קיימות לא מעט נשים שמכהנות כמנכ"ליות או סמנכ"ליות של קבוצות, קרנות ורשתות נדל"ן גדולות ובכירות בארץ. הן עוסקות בתחומי השיווק, קשרי הלקוחות, הכספים ועריכת הדין של אותן חברות והתאגדויות וכן גם בניהול הכללי שלהן. מעבר לתפקידים הבכירים, ניתן למצוא סוכנות נדל"ן והתחדשות עירונית רבות בכל חברה ומשרד ברחבי הארץ.

אנגלו-סכסון

אם נבחן את אחת הרשתות הגדולות והותיקות בארץ בתחום הנדל"ן, ואולי אף הגדולה מכולן, נוכל לחזות בנשים רבות שנמצאות בצמרת שלה. בתפקידים ובתקנים בכירים ברשת, כגון המנכ"לות, סגנות יו"ר הדירקטוריון, ניהול השיווק, ניהול מערך ההדרכה והזכיינים, ניהול הכספים וניהול ההדרכה המקצועית - מחזיקות כיום נשים. כשמדובר בתחומי התחדשות עירונית, אכן אין זה עניין של מה בכך וההתברגות שלהן בכל הרבדים היא בהחלט אינה מקרית.

קבוצת אביב

בתפקיד המנכ"ל של חברת הבנייה הוותיקה ניתן למצוא כיום אישה, דפנה הרלב, שלמעשה מהכנת בתפקיד כבר משנת 2001.

אינטליגנציה רגשית ותשומת לב לפרטים

עבודה בענף הנדל"ן מצריכה תשומת לב רבה לפרטים. נשים ידועות ככאלה שיכולות ויודעות להיכנס בעובי הקורה ולתת מענה לכל הפרמטרים והפרטים הרלוונטיים. מעבר לכך, עבודה עם אנשים בשטח ולקוחות המשקיעים כספים רבים מצריכה רגישות ורמה גבוהה של אינטליגנציה רגשית, וגם בכך מצטיין המין הנשי. תחום הנדל"ן הוא תחום שמצריך יזמות ואקטיביות, ובפרט כאשר מדובר בתפקידים ניהוליים, וכאשר משלבים את התכונות הללו עם אינטליגנציה רגשית - מקבלים מתכון מנצח. מסיבה זאת לא מפתיע לראות נשים רבות מחזיקות בתפקידי מפתח דווקא בתחום הזה.

נשים עצמאיות בענף הנדל"ן

מעבר לתפקידים בכירים בחברות ובקבוצות ופיתוח קריירה בתחום, ניתן לחזות במספר גדל של נשים שעוסקות בהשקעות נדל"ן והתחדשות עירונית באופן עצמאי, לרבות כל הקשור לרכישה ולמכירה של נכסים ברווח לאחר השבחתם. נשים לא מסתמכות רק על תפקידים שכירים אלא לוקחות את גורלן בידיהן ומבצעות השקעות מניבות. בכל אופן, בכל הקשור גם לתפקידים השכירים וגם ליוזמה העצמאית, אין ספק שמדובר במגמה חשובה שניתן לצפות שרק תלך ותגדל עם הזמן.