תכנון נכון יוביל לניקוי וחיטוי במהירות ובקלות

סוד הקסם של ניקוי נכון מורכב מנוסחת הפלא של ניקוי פלוס חיטוי המטבח באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים, המותאמים לציוד החשמלי וסוג המשטחים השונים. בנוסף, שמירה על המראה האסתטי והמרשים של המטבח והבטחת תנאי תברואה נאותים לבני הבית ואורחיהם מחייבים תכנון קפדני וחכם של המטבח, דבר שיכלול סידור של הציוד במטבח והתקנתו בהתאם להוראות, אחסון המזון בהתאם לטמפרטורה הנכונה ולא מתחת לכיור או למשטח העבודה והקפדה על ניקוי וחיטוי רצפת המטבח, דלת המטבח, משטח העבודה, ניקוי מקרר, ברזי המטבח, הכיריים, התנור, מדיח הכלים וכל ציוד חשמלי אחר שמשמש אתכם במטבח.

 

משתמשים אך ורק בתכשירים ייעודיים

  • מקרר– חיטוי המקרר באמצעות תכשיר ייעודי צריך להתבצע פעם בחודש. ניגוב וניקוי המקרר צריכים להיעשות באופן קבוע. חשוב לדעת שניקוי באמצעות מים וסבון או נוזל ניקוי כללי לא יחטא את המקרר ולכן חשוב  לבחור בתרסיס מיוחד המיועד לניקוי המקרר בחלקו הפנימי והחיצוני.
  • תנור אפייה– חשוב לנגב את החלק הפנימי של תנור האפייה במטבח לאחר כל שימוש ולחטא אותו פעם ב- 6 חודשים. הניקוי תמיד יתחיל בדפנות ועל ידי חומר ניקוי מיוחד המיועד לתנורים, שעיקר עבודתו היא ניקוי השומנים בתנור וניקוי הקורוזיה שהצטברה בתנור.
  • כיריים– ניקוי כיריים היא פעולה אותה יש לבצע באופן יומיומי, שכן הלכלוך מצטבר באיזור זה במהירות רבה ובאם לא מקפידים על ניקוי, יש בהחלט סיכוי שתמצאו את עצמכם נאבקים עם כתמים קשים על הכיריים. לגבי ראשי המתכת של הכיריים, החומר האידיאלי לניקוי של אותן מסגרות סביב הכיריים הוא קרם אמוניה או תכשיר מסיר שומנים של חברה מוכרת. השריית הברזלים באמוניה לאורך הלילה תוביל למסגרות כיריים נקיות ומבריקות. באם יש לכם כיריים חשמליות חשוב להקפיד לקנות אך ורק חומר ניקוי ייעודי שלא יגרום נזק לכיריים ויוביל לתוצאה של כיריים מבריקות, ללא אבנית, כתמי שמן ומשקעי מזון נוספים. חומר שישאיר גם שכבת הגנה מפני לכלוך. באם יש לכם כיריים אינדוקציה, חשוב לוודא שאתם משתמשים אך ורק בחומר המתאים לניקוי כיריים אלו.
  • מיקרוגל– אחד ממוצרי החשמל בו רוב המשפחות בישראל משתמשות באופן סדיר הוא המיקרוגל וכיוון שהוא מיועד לחימום והפשרה, הוא נוטה לסבול משאריות מזון דביקות וכתמי שומן. ניתן לחטא את המיקרו על ידי תכשיר לניקוי תנורי מיקרוגל שיבטיח לכם תוצאה נפלאה. כאן כל שתצטרכו לעשות הוא לרסס את המשטח במיקרו, לחזור לאחר 2-3 דקות, לנקות עם מגבת לחה וליהנות מהתוצאה. ניקוי/ניגוב של המיקרוגל צריך להיעשות לאחר כל שימוש במכשיר זה. חיטוי וניקוי עמוק של מכשיר חשמלי זה יעשה מדי שבוע-שבועיים.
  • כיור– הכיור שלנו מלא בחיידקים ולכן חשוב לנקות ולחטא באופן יסודי מדי שבוע. בנוסף, חשוב לקנות פותח סתימות אנזימתי אשר מנטרל ריחות רעים ומתבסס על החדרת אנזימים מיוחדים לצנרת הכיור, אנזימים אשר פותחים את כל הסתימות שנובעות משאריות האוכל והשומן.

 

ניקוי יעיל של האבנית רק באמצעות מסיר אבנית

ניקוי מדיח הכלים, בר המים והקומקומים החשמליים הם בגדר חובה. הצטברות אבנית במוצרי חשמל אלו תוביל לנזקים למכשיר עצמו ומים בטעם מוזר ובצבע לא טבעי. לכן, חשוב לקנות מסיר אבנית עוצמתי בו תשתמשו מדי שבוע בקומקום החשמלי בבית, פעם בחודש בבר המים ומדי תקופה במדיח הכלים (מומלץ גם כאן פעם בחודש). כעת, כל שנותר הוא לבחור את התכשירים והציוד הנכון לניקוי המטבח וכמובן להקפיד על היגיינה אישית במטבח. בהצלחה!