חמשת המשחקים הבאים מתאימים לכל הגילאים, ויבטיחו לכם כמה שעות של הנאה צרופה - והכי חשוב, בילוי משפחתי אמיתי (וזול!). פנו את השטיח.

  1. טריוויה - למשחקי טריוויה יש ערך מוסף בולט, והוא הרחבת הידע הכללי, גם עבורכם וגם עבור הילדים, בתחומים שונים - החל ממדע וטכנולוגיה, דרך ידיעת הארץ וגיאוגרפיה, ועד תרבות ואישים. לזה תוסיפו תחרותיות, ותקבלו משחק אידיאלי לכל המשפחה. משחקי טריוויה בדרך כלל מגיעים בקופסה עם קלפים, כאשר צד אחד מציג שאלה והצד השני את התשובה, אבל אפשר למצוא גם גרסאות חינמיות ברחבי האינטרנט. השוס? יש משחקים המיועדים אפילו לקטנטנים ביותר, שיעזרו להם ללמוד דברים בסיסיים כמו צבעים ומספרים!
  2. המתיישבים של קטאן - משחק ה"קטאן" שהולך וצובר פופולריות הוא משחק משפחתי מצוין, בעיקר אם הילדים כבר התחילו להתבגר ואתם לא יכולים לפתות אותם עם רמיקוב או מונפול. קטאן הוא משחק קופסה אסטרטגי רב משתתפים, המשלב חשיבה אסטרטגית ויכולות ניהול משאבים וחשיבה כלכלית. משחק קטאן אחד יכול לשרוף שעות מהנות בכיף, ולגלות לכם כמה צדדים ערמומיים אצל בני המשפחה.
  3. משחק זיכרון – משחקי זכרון לילדים הם קלאסיים, ולא סתם. הם מתאימים לכל הגילאים, למספר גדול של משתתפים, ומשלבים אתגר זיכרון עם ניצוצות של תחרותיות בריאה. והכי כיף? הם פשוטים ולא עושים בלגן - רק לערבב את הקלפים הפוך על השולחן, ולהתחיל להפעיל את המוח בעוד אתם מנסים לזכור איפה כל קלף נמצא.
  4. פאזל - עוד משחק קלאסי, אבל כזה שלא יצא לעולם מהאופנה, הוא הפאזל. פאזל יכול למלא חלל של שעות, ואחד קשה במיוחד יכול לשרוף אפילו ימים. פנו פינה ריקה בבית, פזרו את החלקים, ושבו כולם יחד. לא סיימתם? השאירו את הפאזל, וכל אחד יתרום את חלקו בזמנו הפנוי, עד התוצאה הסופית. היופי בפאזלים שהם מגיעים במגוון גדול של דרגות קושי ובנושאים בלתי נגמרים. בונוס: בסוף יוצאים עם תמונה מהממת, שאפשר למסגר ולתלות!
  5. טאקי - אי אפשר לסיים את הרשימה בלי קצת גאווה ישראלית בצורת טאקי. טאקי הוא משחק משפחתי אידאלי, בעיקר כי הוא מתאים כבר מגילאים קטנים ומהנה גם בגילאים המבוגרים. זהו משחק קליל, מהיר וזורם, שחובה להחזיק בכל בית. היתרון? החבילה לא תופסת מקום, ואפשר להביא אותה לכל אירוע, כך שתתאים גם להעברת הזמן בטיסות ובחופשות.