במיוחד, חשוב להקפיד על בגדים חמים לתינוקות הקטנטנים והחמודים, עליכם לזכור כי התינוק רגיש יותר לקור, המנגנון לוויסות חום גופו טרם התפתח ושכבת השומן על גופו דקיקה יחסית. כמו כן, תינוקות אינם מדברים עדיין, לכן הם לא יכולים להגיד להורים האם חם או קר להם. הפתרון הוא להלביש בשכבה נוספת, כלומר שכבה אחת יותר ממה שההורה לובש. כמו כן, כדאי לעטוף את הפעוט בשמיכה מחממת וכמובן לדאוג לגרביים עבות ומחממות, לכובע צמר נעים ומחמם, לצעיף ולכפפות.

להלביש את התינוק בשכבה מחממת נוספת

החורף הישראלי קצר יחסית ומדי פעם יורד גשם, אך ישנן סופות וממטרים כבדים, וימים קרים וקפואים. אמנם, הטמפרטורות בעונת החורף בישראל יחסית גבוהות בהשוואה למדינות אירופה, אך בחירה נכונה של בגדים לחורף מבטיחה הגנה יעילה על הילד ומניעת מחלות ושפעת.

הכלל שצריך להנחות אתכם כהורים לילדים הוא להתאים את הבגדים לפי גיל הילד. תינוקות עד גיל 8 שבועות חייבים הגנה מפני הקור והגשם, לכן כדאי לעטוף אותם בשכבה נוספת מעבר למה שאתם לובשים בחורף. יש מגוון דגמים של בגדי תינוקות העשויים מצמר או מכותנה, עם שכבה נגד חדירת מים. את התינוק כדאי לעטוף בשיטת הבצל, כלומר שכבה מעל שכבה, וכאשר נכנסים למקום מחומם ומוגן מקור וגשם, אפשר להוריד שכבה אחת או יותר.  

גם תינוקות עד גיל שנה רגישים לקור ולטמפרטורה קיצונית, כדאי לרכוש עבורם בגדים איכותיים ומחממים, ולפני היציאה מהבית או מכל מקום אחר, חשוב להלביש אותם עם מעיל חם, כובע, צעיף וכפפות. בנוסף, מומלץ לעטוף אותם בשמיכה מחממת כדי לשמור על חום גופם. בלילה, יש להלביש את התינוק עם פיג'מה מחממת מבד נעים למגע, וכמובן לעטוף את גופו עם שמיכה חמה, ואין לשכוח לחמם את החדר.

בגדים מחממים לילדים הגדולים

בחורף חשוב להלביש את הילדים עם בגדים מחממים באיכות גבוהה, תוך התייחסות לטרנדים השונים בעולם האופנה לילדים המתבגרים. מעבר לסוודר או לסווצ'ר כדאי לוודא כי הילד יוצא מהבית עם כובע צמר, מעיל וצעיף. אמנם, הילד עלול להתנגד למעיל ולפריטים המחממים, לכן כדאי לבחור יחד עמו פריטים אופנתיים בהתאמה לצו האופנה העדכני.

כדאי להימנע מבגדים צמודים מדי לגוף, ועדיף לרכוש בגד איכותי העשוי מבד מחמם כמו כותנה. בד הכותנה מנדף זיעה היטב, שומר על חום הגוף ומונע גירויים שונים בעור. מעבד לבגדים, אין לשכוח מגפיים כדי שהילד יוכל לקפוץ בתוך שלוליות יחד עם חבריו, אך כדאי לדאוג לזוג גרביים נוסף בתיק שלו.