1. עבודה עם חברה מקצועית - אם אתם מרגישים שאין לכם זמן או אנרגיות להתעסק במעבר הדירה, אחת הדרכים להקל על המעבר היא להיעזר בחברה מקצועית שמטרתה הפקת מעברי דירה. חברה מקצועית תדע לספק לכם את כל החבילה, משלב האריזה, דרך הפריקה, הסידור והאחסנה ועד הנקיון והצבע. החברה תבצע את התיאום עם אנשי המקצוע ותפקח על העבודה, בלי שתצטרכו להניף אצבע, ותהפוך את יום המעבר לקליל ופשוט.

 

  1. ניקיון הדירה החדשה - במעבר דירה חשוב מאוד לנקות את הדירה החדשה - בין אם היא דירה בה גרו דיירים לפני, ובין אם היא דירה חדשה מהניילונים. לכן, כדי להקל על המעבר ולהפוך אותו ליעיל, כדאי להשתמש בחומרי ניקוי לבית שהם מקצועיים ואיכותיים (לא אלו שרוכשים מהסופרמרקט), שיעזרו לכם לשפשף את כל הלכלוך הנובע ממעבר דירה ולהיכנס לבית נקי וחדש ככל האפשר. רצוי אפילו לסיים את הניקיון כמה ימים לפני המעבר, וכך לחסוך מאמץ ביום המעבר.

 

  1. שלב האריזה - אחד השלבים המאתגרים בכל הנוגע למעבר דירה הוא כמובן האריזה עצמה. כדי לפשט את יום המעבר, חשוב לארוז בצורה חכמה. כדאי לרכוש ארגזים איכותיים, מסקינטייפ וטוש, ולהפוך את האריזה לפרויקט מסודר: כך, לדוגמה, כל ארגז מלאו באותו סוג של פריטים, ועליו תציינו את שם החדר ואת תכולתו. אל תשכחו לעטוף בזהירות חפצים שבירים וכן מוצרי חשמל, והשתדלו לארוז ספרים בארגזים קטנים (שכן ספרים הם כבדים במיוחד). נסו להימנע מלארוז חפצים יקרי ערך, ולקחת אותם עליכם. לבסוף, נסו לנצל את מעבר הדירה כדי "לטהר" את החפצים שלכם - כלומר, לזרוק כל מה שלא היה בשימוש, לתרום בגדים שלא לבשתם כבר שנתיים וכדומה.

 

  1. חברת הובלה - בחירה בחברת הובלה היא בחירה חשובה, להצלחתו של תהליך מעבר דירה. אל תזלזלו בה. נסו לשאול מכרים ומשפחה, להציץ בביקורות באינטרנט ולבצע סקר שוק קצר בין האופציות השונות. חשוב לבחור בחברה מקצועית ואמינה, כזאת שתוכלו לסמוך עליה, ולאו דווקא ללכת על האופציה הזולה ביותר.

 

  1. פריקה - במידה ואתם לא נעזרים בחברה מקצועית, שלב הפריקה שאם עושים אותו נכון הוא יכול לחסוך לכם הרבה זמן ותסכול. נסו לפרוק חדר-חדר, בשיטתיות ובאופן מסודר. התחילו בחדרים החשובים באמת (מטבח, חדר שינה), וכך המשיכו עד לחדרים עם החשיבות המועטה ביותר (כמו המחסן). בשלב הפריקה הפעילו מוזיקה נעימה ונסו לבצע את המשימות ביעילות ובקלילות, כדי לא ליצור מתח ואפילו ריבים מיותרים.