גילוי נאות: אני מעשנת. כבר הרבה שנים. בצבא, למשל, עישנתי מלא. מרלבורו אדום ליד הקיר של שק"ם בקריה בכל רגע פנוי וגם בתורנויות ארוכות בסופי שבוע. אחרי שהשתחררתי עברתי למרלבורו לייט. היו תקופות שעישנתי מלא, היו תקופות שלא עישנתי בכלל. היום כמעט ולא ניתן לראות אותי עם סיגריה, כי אני מה שנקרא "מעשנת חברתית". לפעמים אני מגניבה סיגריה אחרי פגישה חשובה או תכנית ארוכה, לפעמים אני מעשנת בסוף יום ארוך ומתיש, לפעמים, אם מעשנים לידי, השיחה טובה והאווירה כיפית, אצטרף.

לפעמים יש תקופות בהן מתחשק לי פתאום לזרוק בתיק קופסת סיגריות. קופסה כזו מספיקה לי ואני עוד מכבדת אחרים. ברור שאני מודעת להשלכות, פעם הבן שלי אפילו הכין לי מצגת הממחישה היטב את נזקי העישון לטווח ארוך ועדיין – מדי פעם מתחשק לי ואני מרשה לעצמי.

עד היום חימום טבק לא היה אופציה מבחינתי מהרבה בחינות: המכשירים לרוב נראו גדולים ומגושמים, הטעינה החוזרת לאחר כל שימוש די מגבילה את תחושת הסיפוק, ומבחינה תפעולית, מאותגרת קואורדינציה כמוני הייתה חוטפת מיד קריזה בכל פעם שהמכשיר היה נופל/מתפרק עד שלבסוף גם נשבר. בשבוע שעבר, הושקה גרסת 3 החדשה של IQOS, פתרון העובד על חימום טבק ללא שריפתו ומיועד להחליף את הסיגריות המסורתיות והעשן.

 

 

כמי שמתקשה לחשוב על תחליף לסיגריות הרגילות, ציפיתי להגיב בביטול גם לגרסה החדשה ולדבוק במה שאני כבר מכירה. הדבר הראשון שערער אותי היה הגודל. עד כה, תמיד פסלתי שימוש במכשיר אידוי כי הוא היה גדול ומגושם מדי. 3 IQOS לא רק קטן משמעותית מהדגם הקודם, נכנס לתיק הצד הקטן שלי ואפילו לארנק, אלא מגיע במספר צבעים ומאפשר לי להתאים אותו ללוק ולמצב הרוח שלי. מעבר לכך גם קיים פתרון לטעינה התכופה: את המכשיר נדרש להטעין כשעה וחצי אחרי 10 שימושים רצופים. שיפור עצום מההמתנה המעייפת בין טעינה לטעינה בכל פעם.

 

 

שורה תחתונה, אני חושבת שההחלטה לעבור לחימום טבק קשורה במספר דברים: להיפטר מריח הסיגריות שנדבק לי לבגדים, לשיער ולאצבעות כפות הידיים. העיצוב יוקרתי והרבה יותר סקסי מכל קופסת סיגריות רגילה ומצית שבימי חורף כמו אלה דורשת מאבק עיקש בכדי להידלק. אני אוהבת פתרונות שמתחשבים בי ובסביבה – להיות עם ולהרגיש בלי. לתת מענה לסיפוק בלי להציק או להפריע לאחרים. שלא לדבר על העובדה שעכשיו אני לא צריכה לצאת למרפסת באמצע סרט או ארוחה משפחתית כשיש לי חשק.

דעתי האישית? אני משווה את המעבר מסיגריות רגילות ל-IQOS 3 כמו המעבר שלי מאבקת נס קפה לאספרסו מהמכונה. הטעמים אחרים, מרגישים יותר אמיתיים, והרבה יותר קל, אלגנטי ונוח לצרוך אותם. אני תמיד אעדיף את טעם הטבק, בלי כל תוספות הפחם והנייר השרוף, שהם הגורמים המסכנים באמת בעישון. לא ש-IQOS היא טלית שכולה תכלת, אבל בהשוואה לסיגריות רגילות זו בהחלט אפשרות עדיפה יותר. אני מקווה שגם הבן שלי יחשוב כמוני.