אם אתן מעוניינות לשדרג את חדר הילדים, אפשר לעשות את זה גם מבלי להוציא עשרות אלפי שקלים ולהיוועץ עם אנשי מקצוע מקבלן ועד מעצבת; עם קצת תעוזה, רוח יצירתית וכלי עבודה נכונים ניתן להפוך את החדר של הילד/ה לחדר מהאגדות בקלי-קלות. אם אתן שוכרות דירה זה בכלל הפיתרון האידאלי - שכן הוא מאפשר לשנות את החדר מהקצה לקצה מבלי באמת לגעת בו!

המדריך הבא יתן לכם את כל הכלים לעיצוב מחדש של חדר הילדים >>

השלב הראשון - הצטיידו

 

לפני שמתחילים בתהליך, חשוב לכסות את הבסיס. ודאו שישנם כלי עבודה בסיסיים, כמו מברגה, מקדחה, מסמרים וברגים, וצבע ומברשות במידה ואתם מעוניינים לצבוע את החדר. בשלב הראשון כדי לקבוע תקציב בסיסי, כדי שלא תמצאו את עצמכם עם הוצאה גדולה ולא צפויה. ערכו רשימה מסודרת של מה יש לכם ומה חסר, ועשו תמונה בראש של השינויים שאתם רוצים לערוך בחדר.

השלב השני - הקירות

 

התחילו בקירות. צבעו את אחד הקירות או את כולם בצבע שמח לבחירת הילד/ה. לאחר מכן תוכלו להדביק מדבקות קיר צבעוניות שקל להסיר או להדביק טפטים צבעוניים - הם יוסיפו הרבה עליזות וצבע לחדר של הילדים. גם כאן, שווה להתייעץ עם הילדים, כי אחרי הכל זה החדר שלהם. לבסוף, שקלו איזה תמונות או ציורים אתם מעוניינים לתלות על הקיר, מתמונות משפחתיות ועד דמויות אהובות.

השלב השלישי - הריהוט

 

השלב הבא הוא שלב הריהוט. התחילו בתליית ריהוט על הקירות, כמו כוורות ומדפים לספרים וחפצי נוי. כדי לשדרג ארונות ושידות בצבעים משמימים, אפשר להדביק מדבקות צבעוניות בדוגמאות גיאומטריות, לצבוע את הרהיטים בצבעים בהירים שיפיחו בהם חיים או לשדרג את הידיות של הארון; הדברים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל בין חדר "רגיל" לחדר ילדים שמח, צבעוני ועדכני.

השלב הרביעי - התאורה

 

גם החלפה של נורה לבנה, פשוטה ומשעממת לגוף תאורה גדול, צבעוני ומרשים יכול לעשות את השינוי האמיתי בין חדר משמים לחדר מלא חיים. בחנויות התאורה השונות אפשר למצוא גופי תאורה שמיועדים לחדר ילדים - הם צבעוניים, גדולים ובצורות משמחות ויאירו את החדר בצורה שונה לגמרי.

השלב החמישי - כל הפריטים הקטנים

 

לבסוף, זה הזמן להוסיף את כל פרטי הנוי הקטנים שיוסיפו את הטאץ' הסופי לחדר שכל-כולו לקוח מהאגדות. פה מדובר על ספרי ילדים צבעוניים שיגדשו את המדפים, בובות פרווה על המיטה והמדפים, אחסון צעצועים בכוורות, פריסת שטיח על הרצפה ורכישה של קישוטים קטנים כמו מוביילים, סדינים וכריות משמחות.