המעמד מחייב?!

 

כאשר עומדים לטפל במקום כה רגיש ונגיש כגון עור הפנים, יש לוודא שבעתיים שהקליניקה נקייה והרמה מאוד מקצועית. אי לכך ברגע שבוחרים לפנות אל קוסמטיקאית ברמת אביב, נשים רבות ממהרות להסיק שאכן מדובר ברמה גבוהה, ולו כי מקום יוקרתי אינו ירשה לבעלי עסקים נחותים לפגוע בשמו הטוב, ואכן הרבה פעמים מיקום איכותי תורם לרושם הראשוני, אך צריך להבין שאין לאפשר למיקום לסנוור, אלא בין היתר חובה לבחון מהי ההכשרה המקצועית ובאלו תעודות הקליניקה מחזיקה, וזאת כי התחום אינו לגמרי מפוקח ואף אינו דורש רישיון עבודה, כך שאל הפרצה הזו חודרים לא מעט שרלטנים.

 

הדגשים שחובה לבחון:

  • בחינת ניקיון - בחינת רמת הניקיון מאוד מהותית ועל כן יש להיכנס לשירותים, לבחון שהמכשירים נקיים, עד כמה הפח מלא, מהי רמת הניקיון של בגדי העבודה, מתי הקוסמטיקאית עובדת עם כפפות וכדומה.
  • התאמה אישית - קוסמטיקאית מקצועית לא תמהר להמליץ על שיטה כזו או אחרת, לפני שהיא תעצור לבחון את פני העור, את הרגלי האכילה, את המצב הרפואי, אך אורח החיים וכדומה. רק לאחר מכן יותאם הטיפול האידאלי, בין היתר גם בהתאם למצב הכלכלי.
  • תיאום ציפיות - חשוב להבין שלא כל אחת מבקשת להיראות מושלם, אלא יש לקוחות שרק מחפשות לטפל בבעיה ממוקדת. אי לכך על הקוסמטיקאית לבצע תיאום ציפיות - לנהל שיחה שבמהלכה היא תבחן מהי המטרה, מה מפריע במצב הקיים, באלו תכשירים המטופלת משתמשת וכדומה.
  • טיפול לדוגמה - לפני שממהרים להצהיר אמונים לקוסמטיקאית כזו או אחרת, יש לעצור ולעשות טיפול ראשוני, במהלכו חשוב לבחון את רמת שביעות הרצון, כאשר גם יום למחרת יש לבחון את טיב התוצאה, ולו ברמת אופי התגובה של פני העור.
  • מכירה אגרסיבית - לא חסר קוסמטיקאיות שמרגישות בנוח לדחוף לקוחות לבצע טיפולים נוספים ואף לרכוש מגוון מוצרי טיפוח. פה נחדד שלמרות שהרבה פעמים שווה לשמוע בעצת הקוסמטיקאית, יש לקחת בחשבון שאם התחושה היא של מכירה אגרסיבית, מוטב לקחת צעד אחורה ולחפש מחדש, וזאת כי בין היתר כאשר באים לטיפולי יופי אצל קוסמטיקאית באים להירגע ולנוח.
  • יחס אישי - ציינו שנשים שמגיעות לטיפול בין היתר מבקשות לחוש נינוחות ולקחת הפסקה מהשגרה, ועל כן חשוב שהשהות תהיה נעימה ואף ידידותית. אי לכך אין תחליף לחיבור אישי. כמו כן, אם הקוסמטיקאית גורמת לחוש לא בנוח ואף רומזת על הזנחה, הרי שמדובר בסיבה נוספת להמשיך את הליך החיפוש. הקוסמטיקאית צריכה לטפל ולהיות קשובה ולא תוקפנית וביקורתית.
  • טיפולי אזהרה - חשוב לדעת שקוסמטיקאית רשאית להעניק טיפולי פנים, פדיקור, מניקור, הסרת שיער, איפור קבע, עיצוב גבות וכדומה, אך לרוב היא אינה מורשית לבצע טיפול פילינג עמוק, או להזריק חומרים. אם היא בכול זאת מציעה זאת, היא צריכה להציג תעודה שמעידה על אסמכה מתאימה.

לא מדובר בחתונה קתולית!

מרגישה יותר מוכנה למצוא את השותפה שלך למסע, את אותה קוסמטיקאית שתלווה באופן קבוע מדי כמה שבועות, או אפילו לעתים יותר רחוקות? שיהיה חיפוש מועיל ומהנה ותזכרי שתמיד ניתן להחליט שמבקשים לנסות אופציות אחרות - מדובר בקוסמטיקאית ולא בחתונה קתולית.