1 – קביעת התאריך ובחירת האולם

אחת הבחירות החשובות ביותר בארגון האירוע היא, כמובן, הבחירה באולם או המתאים. לרוב הבחירה הזו משפיעה גם על התאריך, שכן לאולם שבו תבחרו יש תאריכים ספציפיים שבהם תוכלו לבחור. מצד שני, האולם הוא ללא ספק הבחירה החשובה יותר. התמקדו באולם שישרה אווירה חמימה ונעימה, וזכרו שהוא אמור להתאים גם למספר האורחים שלכם. בנוסף, אולם אירועים עם צוות מיומן המנוסה בתכנון ובהפקת אירועים יהפוך את החתונה לערב מיוחד ומרגש. למשל, תכנון חתונה בתל אביב בגלריה דובנוב יאפשר לכם ליהנות גם ממקום מקסים וגם מצוות שילווה אתכם לכל אורך הדרך.

2 – רשימת המוזמנים המדויקת

מומלץ לבנות את רשימת המוזמנים שלכם בשלב מוקדם ככל האפשר, בעיקר משום שהיא משפיעה על המון החלטות בדרך. מעל לכל תצטרכו לבחור אולם אירועים שיאפשר לארח את כולם בנחת, בלי צפיפות ובאווירה טובה. אולם גדול מדי לאירוע מצומצם יגרום לחתונה להיראות דלה יותר, כך שרצוי לבחור בקפידה גם את המוזמנים – וגם את מקום האירוע. בשלב הזה מלאו גם את פרטי המוזמנים, ובפרט את מספרי הטלפון שלהם, כדי שתוכלו לאשר את הגעתם בקלות כשהיום הגדול יתקרב.

3 – תפריט עשיר ומגוון

בבחירת האולם מומלץ לבחון גם את התפריט ואת האפשרויות שעומדות בפניכם בכל הקשור לגיוון. לצד התחשבות בהעדפות הקולינריות של האורחים וברגישויות השונות (מטבעונים ועד הרגישים לגלוטן), התפריט אמור להיות מגוון למדי. כך תספקו שפע מצד אחד, אבל גם מבחר אופציות לחובבי הבשר או הדגים, לצמחונים ולמי שנמנע מרכיבי מזון כאלה ואחרים. תנו דגש גם להגשה, שהרי חלק גדול מהחוויה הוא אופן הגשת האוכל.

התחילו לתכנן מוקדם ככל האפשר

גם אם האירוע הגדול יתקיים רק בעוד כמה חודשים טובים (או אפילו שנה), מומלץ להתחיל לתכנן את הפרטים הקטנים כבר עכשיו. הרכיבו רשימות מטלות, בנו לעצמכם קובץ אקסל והתחילו לעקוב אחר כל מטלה וכמובן – אחר כל הוצאה. זו הדרך להבטיח תכנון מדויק ככל האפשר, תוצאה מצוינת וכן, גם שליטה בתקציב שלכם. סביר להניח שאין לכם תקציב בלתי מוגבל, וכדאי שתפיקו ממנו את המיטב.