מהי סגירת חורף?

סגירת חורף (המכונה גם סגירת אקווריום), היא פתרון אידאלי, יפה ויעיל מאוד לסגירה ואטימה של מרפסות, חצרות וחללים חיצוניים אחרים בבתים פרטים, בניינים משותפים או עסקים, על מנת להשתמש בהם גם במהלך עונת החורף הקרה והגשומה.

למה כדאי לעשות סגירת חורף?

סגירת חורף עם פרגולה זה פתרון אידאלי, זול ועמיד לאורך זמן, המעניק הגנה מקסימלית מפני פגעי מזג האוויר בחורף – רוחות, גשמים, ברד, קור. 

בצורה זו אפשר לנצל בצורה מירבית את המתחם או החלל החיצוני בכל עונות השנה, להתקין אמצעי חימום וליהנות מחוויה באווירה חורפית מחממת ונעימה, תוך הנאה מהסביבה, האווירה והנופים שנשקפים בחוץ.

סגירת אקווריום היא קלה, פשוטה, בטיחותית ומהירה לביצוע, כאשר ניתן להציב את הכניסה לפי בחירה אישית ולשים חלונות עם מנגנון פתיחה וסגירה פשוט.

בעונת הקיץ ניתן בקלות לפרק ולאחסן את הפרגולה עד החורף הבא. חומרי הגלם בהם משתמשים הם באיכות גבוהה ושומרים על עמידות לאורך שנים רבות.

האטימה המתקבלת של החלל החיצוני היא באיכות טובה ומונעת כניסה של משבי רוח, רטיבות וקור, כך שהיא מפחיתה במידה ניכרת את ההוצאה הכספית עבור חימום המתחם הסגור.

סוגים עיקריים

בשוק ישנו מגוון רחב של אפשרויות סגירת חורף זמנית, כך שכל אדם או בעל עסק יכול למצוא את הפתרון שמתאים ביותר לצרכים הספציפיים ולמסגרת התקציב שלו. ברוב המקרים, בסגירה הזמנית משתמשים בסוככים שאפשר לפתוח ולקפל בצורה ידנית או חשמלית קלה ומהירה. פתרון פשוט, מומלץ וזול יחסית הוא להשתמש בבדים עמידים דוגמת מרקיזה, סוכך מסך, ברזנטים שקופים או שמשוניות אשר מספקים הגנה מקסימלית בימי החורף הסוערים.

יתרונות חשובים הם שלרוב אפשר להתקין אותם בצורה עצמאית פשוטה או לקבל סיוע חד פעמי של בעל מקצוע. כמו כן, העלות היא מאוד נמוכה וצורת התחזוקה פשוטה ולא מצריכה השקעת זמן ומשאבים. פתרון זה אידאלי עבור בתים פרטיים, מפגשים משפחתיים, בתי עסק, אירוח של כנסים, אירועים מיוחדים ועוד. 

פתרון מומלץ איכותי ועמיד הוא להשתמש בפרגולה מתקפלת מאלומיניום, תוך בחירה אם להתקין על עמודים או בלי עמודים. האלומיניום הוא חומר גלם חזק, עמיד ויציב ביותר מפני רוחות חזקות וגשמים, אשר מבודד בצורה מיטבית את החום הנאגר בתוך החלל הסגור. כמו כן, את גג הפרגולה אפשר לפתוח ולסגור באמצעות שלט, בהתאם לתנאי מזג האוויר שיש בחוץ.