שלבי הקנייה של מטוס פרטי אחרי שזוכים בסכום כסף ענק

שלב 1: הגדירו את הצרכים הספציפיים

זכייה בהגרלה המשלשלת לחשבון הבנק סכומי כסף אדירים יכולה בהחלט להיות כרטיס הכניסה שלכם לערוץ החיים הטובים, באמצעותה תוכלו להגשים את חלום המטוס הפרטי וגם יישאר לכם כסף לבזבוזים. לשם כך, אתם צריכים לפעול בתבונה ולהגדיר בצורה ברורה את המטרות והצרכים שלכם בקניית מטוס פרטי. כך, עליכם לשאול את עצמכם לאיזה יעדים תטוסו, באיזו תדירות, האם יצטרפו אליכם עוד אנשים, מהו היקף שעות הטיסה השנתי וכדומה.

שלב 2: ערכו סקר שוק

כמו לגבי כל מוצר צריכה אחר שקונים בעקבות זכייה בהגרלה, גם בעת קניית מטוס פרטי יש לערוך סקר שוק מעמיק לגבי הסוגים השונים הקיימים בשוק התעופה המקומי והעולמי ומחיריהם. באופן כללי, טווח המחירים תלוי בפרמטרים כגון דגם המטוס, גודלו, שנת הייצור, מטוס חדש או יד שנייה, מידת האיכות והנוחות, כמה שעות טיסה הוא צבר, כמה נוסעים הוא יכול להכיל וכדומה. לאחר שתבינו את הצרכים שלכם תוכלו לבצע את המחקר בין החברות השונות הקיימות בשוק, בצורה קלה ומהירה יותר וגם להגיע להחלטה הטובה ביותר עבורכם. 

שלב 3: קבלו המלצות

בשוק ישנו היצע גדול של מטוסים פרטיים, המיוצרים על ידי חברות שונות, הפופולריים הם של חברת בומברדייה,גאלפסטרים, מטוסיססנה, בואינג וכן הלאה. מאחר ומדובר בהוצאה לא קטנה, חשוב שתקבלו המלצות מאנשי מקצוע, חברים או בני משפחה שמבינים בנושא.

טיפים ואזהרות

  • מומלץ מראש לעשות חישוב של העלויות הנלוות הכרוכות ברכישת מטוס פרטי, היכולות להסתכם בסכומי כסף גבוהים מאוד. המדובר על תחזוקה שוטפת, דלק, ביטוח, שכר הצוות, חנייה,שירות טכני, אגרות שנתיות ועוד. 
  • זכייה בהגרלה יכולה להיות הדבר הכי טוב שקרה לכם ובאותה מידה להפוך לאסון בשבילכם. לכן, חשוב לא לוותר על קבלת ייעוץ מקצועי של איש מקצוע המתמחה בכלכלה ולא להקשיב לכל מיני עצות של מכרים, בני משפחה או חברים. זאת, משום שליועץ פיננסי יש את הידע והניסיון הדרוש כדי לבנות לכם תקציב ותוכנית פעולה על מנת לנצל בצורה היעילה ביותר את מאורע זכייה בסכום כסף.