שמרו על ניקיון המשרד באופן שוטף

הדבר העיקרי שכדאי לעשות בימי הקורונה - ולמען האמת, גם לאחר מכן - הוא לשמור על ניקיון שוטף במשרד. זה אומר לדאוג לניקיון בסוף כל יום, אך גם לנסות ולשמור אותו במהלך היום - לשטוף את הכלים לאחר השימוש, לנקות פירורים וכתמי קפה, לזרוק ציוד מיותר ולשמור על סביבה סטרילית ככל האפשר. ניתן להחזיק בכל שולחן חבילת מגבונים ואלכוג'ל ולדאוג לשולחנות עבודה נקיים, שכן ידוע שקורונה יכולה לעבור גם דרך משטחים. כמו כן, מומלץ לשמור על חלונות פתוחים ועל אוורור קבוע במקום העבודה הסגור. בכל הקשור לניקיון הרציני יותר, מומלץ להיעזר בחברת ניקיון משרדים שתדאג לניקיון שוטף ומקיף של המשרד בתדירות הרצויה. ניתן להגדיל את תדירות הניקיון לפחות לתקופת הקורונה.

אלכוג'ל זה שם המשחק

אלכוג'ל הוא אחד האמצעים הטובים ביותר להתמודדות עם הקורונה. מומלץ לפזר בקבוקי אלכוג'ל במשרד, ואף להצמיד מתקני אלכוג'ל לקיר לפי כניסה לכל חדר. כמובן, יש לעודד את העובדים להשתמש באלכוג'ל בכל הזדמנות - כשהם קמים מהשולחן, הולכים לשירותים, חוזרים לשולחן העבודה, יוצאים ונכנסים ועוד. אלכוג'ל הוא דרך נהדרת לשמור על היגיינה בתקופה הזו, לחטא את הידיים ואת המשטחים בקלות ובלי מאמץ ולשמור על סביבה היגיינית וסטרילית ככל האפשר בתקופה זו. 

השתמשתם במסכות חד פעמיות? אל תשאירו על השולחן

מסכות חד פעמיות הן חלק מדרך ההתמודדות שלנו בתקופת הקורונה, והן כנראה ילוו אותנו עוד לא מעט זמן. אנחנו צריכים להסתובב איתן ברחוב וכן בחנויות ובמקומות סגורים, אך כשאנחנו מגיעים למקום העבודה שלנו ולשולחן העבודה שלנו, ניתן להוריד את המסכות. הבעיה היא שאנשים רבים מניחים את המסכות על השולחן, שהוא בפני עצמו יכול להיות מזוהם או מלוכלך, ובמידה ואכן חולים, הוירוס יכול לעבור מהמסכה למשטח. לכן, מומלץ לא להשאיר את המסכה על השולחן ולהניח אותה על נייר סופג נקי. כמו כן, מומלץ לשמור את המסכה במקום מאוורר, נקי, ורחוק ממגע של ידי אדם. יש לדאוג לתחלופה קבועה של מסכות, ומומלץ להחליף את המסכה ברגע שהיא כבר מקומטת, מלוכלכת או לחה.

הוסיפו פחים

מומלץ להוסיף פחים ואף פחים אישיים קטנים לכל שולחן כך שיהיו תמיד זמינים עבור עובדים, כך שהם יוכלו להשליך את נייר הטואלט בהם הם משתמשים, המגבונים, המסכות וכדומה באופן נגיש ולא לפזר אותם על משטחים. ככל שיהיו יותר פחים, כך הסיכוי לזיהום, לכלוך והעברת הוירוס יקטן באופן משמעותי.