רק לפני פחות מחודשיים יצאנו לרחובות. ביחד. על אף השוני, המגוון והניגודים, הזהות הנשית חיברה מאות אלפי נשים שפעלו למען העתיד שלהן. של כולן. מאילת ועד מטולה, נשים מכל שכבות החברה יצאו לרחובות והציבו עובדה: דורשות שינוי. מאות נשים סיפרו וכתבו בעמוד הפייסבוק "אני אישה אני שובתת", שהייתה זו המחאה הראשונה בה השתתפו באופן פעיל. הן הרגישו שהפעם לא יכלו להישאר אדישות, שאש פנימית גרמה להן להרים שלט, לצאת לרחוב, לצעוק בכל הכוח. אחת ועוד אחת כתבו: "זו המחאה שלי".

היה לנו ברור שאת הרעש הזה לא יוכלו להשתיק. כל אישה וגבר שלקחו חלק במחאה, הצביעו ברגליים והודיעו שהם שמים סוף לאלימות. כוח כזה עוד לא נראה פה, הציבור כבר קבע שהוא משנה את השיח. פניות לקווי סיוע לגברים הוכפלו, אל הרווחה מגיעות עוד ועוד נשים המבקשות עזרה. את הכוח יוצא הדופן הזה, אנחנו חייבות לקחת צעד קדימה. ההכרזה על הבחירות הובילה אותנו למסקנה הברורה כל כך שיחד, אנחנו יכולות באמת לשנות את המדינה. ההבנה הזו הובילה אותנו לייצר פלטפורמה לתרגום הכוח שלנו, מהרחובות - אל הקלפי.  הוכחנו ש-50.7% מהאוכלוסייה יכולות לשנות את השיח, אז יותר ממחצית מהאוכלוסייה, יכולות לבחור מה יהיה בראש סדר היום של בחירות 2019.

בזכות מחאת הנשים נגד אלימות, הממשלה הודיעה שתעביר 50 מיליון שקל נוספים לתכנית למניעת אלימות נגד נשים. עכשיו צריך לוודא שהממשלה מוציאה את ההנחיה הזאת לפועל. היות שבינתיים נפלה הממשלה, צריך לדאוג שבבחירות הקרובות יניחו המפלגות את נושאי קידום הנשים בראש סדר היום. לא ישכחו אותנו רגע אחרי הכרזת הבחירות.  אנחנו מתכננות להפעיל לחץ ולגייס את השטח, לפרוס חוגי בית בכל הארץ, לקדם "מדד נשים" הסוקר את פעילות ותמיכת המפלגות, נקדם "מצע נשים" בכל המפלגות, נעודד נשים להצביע בפריימריז עבור נשים המקדמות נשים למען ייצוג שוויוני ונפעל להעלאת אחוזי ההצבעה בקרב נשים בחברה הערבית.

            עיצוב כרזה: עומר חרלפ

"אני אישה אני בוחרת" הוא קמפיין רחב היקף בו נדרוש מהנבחרות והנבחרים שלנו לשים בראש סדר העדיפויות את ביטחוננו האישי, את זכותנו לשוויון בפני החוק ואת דרישתנו לתקציבים לשיפור מצבן של נשים. המטרה שלנו היא שחברות וחברי כנסת בכל המפלגות, ימין מרכז ושמאל, יתעוררו ויראו שנשים במדינת ישראל התאחדו ודורשות שינוי. אנחנו מצפות לשמוע מכל המפלגות, כי הן מתחייבות לפעול למען ייצוג נשים שוויוני בתפקידים בכירים, למען שוק תעסוקה שוויוני, למען חינוך מגדרי מגיל הגן, נגד הדרת נשים במרחב הציבורי ולמען המאבק נגד אלימות כלפי נשים. כל אחד מהנושאים האלו, שייך לכל אחת מאיתנו. אם הוא שייך לכל אחת, משמע יותר ממחצית מתושבי ותושבות המדינה הזו, מחכות לראות את הנושאים האלו במצעים, בהסכמים קואליציוניים נראה לפעמים במדינה, שאין נושא אחר שיש לטפל בו מלבד "בטחון". אז בישראל 2019 אנחנו לוקחות בחזרה את המונח בטחון, בחזרה אלינו - אנחנו דורשות את הביטחון שלנו בבית, ברחוב, בעבודה ובכל מרחב.

אנחנו קוראות לנשים, כל הנשים, שמחזיקות בכל דעה ומצביעות לכל מפלגה: הצביעו ב-9 באפריל לשינוי המציאות שלנו. אנחנו הרוב - ובשלטון הרוב - צריך לפעול בשם הרוב. בדיונים, בחקיקה ובתקציבים. אנחנו נשים ואנחנו בוחרות בנבחרות ונבחרי ציבור שבוחרים בנו, אנחנו בוחרות איך הכנסת הבא תראה, אנחנו בוחרות את העתיד שלנו.

******

בחירות 2019 | אנחנו ב-Onlife מתחייבות להביא את כל הדעות ששמות במרכז את מה שחשוב לנשים. ההאשטאג שלנו #טובלנשיםטובלכולם. מוזמנות ומוזמנים לשתף.