בימים האחרונים נשמע איזה באזז הולך ומתגבר בקרב קהלים צעירים, מגניבים, היפסטרים, מעודכנים. באזז שמעיר את הבחירות, ומשתקף יפה בסקרים. "נער הפוסטר" של הבאזז הזה הוא משה פייגלין. נאה מראה, עם עיניים כחולות רכות, חיוך מזמין, ובפיו דברי נועם. פייגלין הקים את מפלגת "זהות יהודית" שמסתמנת - על פי הסקרים - כהפתעת הבחירות הקרובות. במאבק הנוקב בין "ימין ושמאל" בין "ביבי לטיבי", בין "שתי מדינות, לסירוב גורף למדינה פלסטינית", צומח ועולה קול חדש, שמזהה את המיאוס, התיעוב והשעמום שאוחז בצעירים לנוכח האידאולוגיות הישנות, כביכול.
 
מישהו שמזהה וואקום וחלל. את הוואקום שנוצר אחרי היעלמותה של מפלגת "עלה ירוק" המסורתית, את החלל שנוצר אחרי שמפלגת הגמלאים שסחפה את הצעירים המרדנים ירדה מהבמה, ממלא עתה פייגלין. הוא מזהה בדיוק מה מדליק את הצעירים ההיפסטרים, בני העשרים פלוס, בואכה שלושים פלוס. לגליזציה. קנאביס חופשי. זה מה שהוא מבטיח. הוא הפך את הלגליזציה לסמל הבחירות לקהל המפולח הזה. אדם חובש כיפה סרוגה, שבא ממעמקי הציונות הדתית, הלאומית, שובר את הסטראוטיפ. כמה מגניב.
 
 
ביחד עם הלגליזציה, מפיצה מפלגתו של פייגלין לרשתות החברתיות סרטון "מגניב" של נשים צעירות ומעודכנות - דתיות וחילוניות - פמיניסטיות, חדשות, עכשוויות, מותאמות ל-2019. הן מדברות בשפה קלילה, עם מסרים ישירים, פשוטים ומשכנעים. הן לא צריכות חוקים מתקני אפליה, הן לא רוצות שיאבקו עבורן, הן לא רוצות קידום באמצעות חקיקה, רגולציה, הן רוצות להחליט בעצמן, הן רוצות להיות עצמאיות, הן לא צריכות קביים. 
 
צודקות. כמה מתאים שהסרטון הזה יצא בדיוק ביום האישה הבינלאומי. כי כך קל לנו להפגיש בין המסרים המגניבים של הפמיניסטיות המעודכנות של פייגלין, עם הנתונים. כי הן לא צריכות שיעזרו להן. הן מסתפקות בשכר ממוצע נמוך ב-34% אחוזים מהגברים שלצידן, לא מפריע להן שאין בישראל אף נשיאת אוניברסיטה, שאף אישה לא ממנכ"לת קופת חולים בישראל, שרק 12.2% מנכ"ליות, שרק 20% מהדיקרטורים בחברות הממשלתיות הן נשים ורק 10% משמשות יו"ר, שבספורט יש רק 20% נשים, בעליון רק חמש שופטות מכלל 17, ושבפרס ישראל בשנה שעברה זכו רק 3 נשים מתוך 13 מקבלי פרס, וכמובן שבשנת 2018 מספר שיא של נשים שנרצחו על רקע מגדרי - 26!!! ואלה רק חלק מהנתונים.
 
צודקות, מה זה חשוב. תנו לנו מוזיקה טובה, לגליזציה, ומסרים "חדשניים", ונוכל לשכוח מהפערים. תנו לנו דיבור שמתאים לפלח צר מהאוכלוסייה, אותו פלח שפייגלין מכוון אליו, הפלח ההיפסטרי, החילוני, המשכיל. זה שנאבק ביוקר המחיה, שמתקשה לגדל ילדים, שנאנק תחת משכנתה, שחושב שכל השאר זה פוליטיקה ישנה, ותנו לנו מהפוליטיקה החדשה הזאת.
אז זהו, שלא. מאחורי החיוך הנעים, העיניים הכחולות הטובות, הסרטון המגניב והלגליזציה, מתחבאת אפילה גדולה. זוהי האפילה שאותה הוא מנסה להסתיר, ולהחביא כדי למשוך מצביעים. באפילה הזאת אפשר למצוא את הרצון להגביל את כוחו של בית המשפט העליון, אפילו יותר ממה שעשתה איילת שקד, כלכלה קפיטליסטית למהדרין עם צמצום כוחה של המדינה ומעורבותה במשק. מה זה אומר? זה אומר למשל היעדר מימון ממשלתי לתרבות. צמצום המעורבות בתחבורה הציבורית, כיבוש הערים הפלסטיניות וניסוח תכנית של "הגירה מרצון" לפלסטינים. וכמובן, הדובדבן שבקצפת: הר הבית, והעברת משרדי הממשלה בסמוך אליו. 
אז לגליזציה כן או לא? האם זה מהות הכל? האם בחזות מסר אחד, עדכני כמובן, נחוץ כמובן, הגיוני בסך הכול, כיוון שהעולם המערבי - בעיקר בארצות הברית - ממילא הולך אליו של אי-הפללת המשתמשים בקנאביס - האם תחת חזות המסר הזה נסכים למכור את הערכים שלנו? את השוויון? את חופש הביטוי? את התרבות? את התחבורה הציבורית? את רשת הביטחון הסוציאלית שהמדינה מעניקה לכל אחת ואחד מאיתנו? 
 
האם אנחנו באמת מאמינים שלא צריך יותר פמיניזם? שלא צריך להיאבק על שוויון מגדרי? שלא צריך שכר שווה? שלא חשוב מה ילמדו את הילדים שלנו בפעוטונים ובבתי הספר? שהשוק באמת יווסת את עצמו ולא ישליך את החלשים, העניים, הקשישים, הנכים לצד הדרך? האם זה מה שאנחנו רוצים שיקרה אחרי הבחירות הבאות? האם הקנאביס יכפר על כל הפרוגרמה הזאת?
 
בחירות 2019 | אנחנו ב-Onlife מתחייבות להביא את כל הדעות ששמות במרכז את מה שחשוב לנשים. ההאשטאג שלנו #טובלנשיםטובלכולם. מוזמנות ומוזמנים לשתף.