אין כמו שיר הפרידה של איילת שקד ונפתלי בנט לסכם את הרגע הזה שהגענו אליו במערכת הבחירות הזו. כל כך נמוך ומלוכלך כמו ביום אחרי מסיבה, כשנשארים על הרצפה רק קונפטי, פחיות ריקות ושאריות אוכל בצלחות זרוקות בפינת החדר. כי ששר החינוך שלנו ושרת המשפטים שלנו, שני השרים שהובילו את חיי היום יום של כולנו בארבע השנים החולפות (כי בכל זאת, ביום יום מערכת החינוך והמשפט הם מאבני היסוד של החיים פה), יורקים בפרצוף של כל מה שהתיימרו לייצג, מאבדים את שאריות הממלכתיות שעוד נאחזו בה כטיעון לעזיבתם את הבית היהודי, ברור שהמסיבה נגמרה. ומה בפתח? באמת שאין לדעת. הקיצוניים של סמוטריץ' לפחות לא מסתירים את דעותיהם ועמדותיהם. הם לא עוטפים אותם בצילומי עלאק דוגמנית לבושם פשיזם או קליפ לשיר פרידה סכרני שגורם להתגעגע לדי 9 של מוטי יוגב.

למי שלא צפה בקליפ החדש, 'צה"ל', סרן במילואים מסוקס, נפרד בצער מבת זוגו, 'בגצ',  עורכת דין בחליפה מחויטת ועקבים בשעה שצמד הזמרים-שרים מזייפים להם קולות רקע לפרידה. וזו לא סתם פרידה, זוג נשוי שמפרק את החבילה, היא מסירה את הטבעת. "שנים רבות מדי עשיתי לך נזק", שרה איילת שקד את מילותיה של האישה, שאיך לא היא היא שגרמה לפירוק הזוגיות. "צבא חכם כמוך טוב לו בלעדיי", נמשכת הבלדה. גם הפעם, כמו בסרטון הבושם שעד עכשיו קשה להתאושש ממנו, שקד בוחרת צד. היא נגד בג"צ ועל הדרך, מקבעת את כל הסטראוטיפים נגד נשים במילון המיזוגניה השלם: 'אישה פתיינית', 'אישה מחרבת זוגיות', 'הגבר התמים שנופל ברשת האישה החתרנית', תבחרו לבד איזה דימוי חביב עליכם במיוחד. ובאופן אירוני 'בגצ' בסרטון דומה יותר מהכל לשקד עצמה.

'צהל' של שקד ובנט הוא חייל מבולבל, מיוסר, אחד שלא יודע מה לעשות. הנוטשת אומרת לו "אתה צריך להיות חזק". "המפקד שלי אומר אתה חייב להסתער, עורך הדין שלי אומר אתה עלול להצטער", הוא מספר לה. בנט ושקד, בייאוש שאחז אותם נוכח הסקרים העגומים, מגייסים שוב את אלאור עזריה. כמו בטיעון שלא התקבל על ידי בית הדין הצבאי בכל השלבים, מאשימים את המשפטיזציה של צה"ל כמה שגרם להססנות. זה הספיק להפוך את עזריה לגיבור על, למה לא אותם?

ובכן, האמת צריכה להיאמר גם אם קשה לשמוע אחת כזו בימים אלה: זה לא באמת עובד. ההתלהמות והזלזול כבר דחקו החוצה מרשימת הליכוד את אורן חזן (שתקף את חברת הכנסת קארין אלהרר על נכותה), ענת ברקו ('אין דבר כזה עם פלשתיני') ואפילו את נאוה בוקר שהעניקה פרס הזמר העברי לאייל גולן. דוד ביטן, דוד אמסלם ומיקי זוהר נעלמו כליל מקמפיין הליכוד וגם מירי רגב, האישה הראשונה של הליכוד, לא ממש חורכת את האולפנים כבעבר.  

קליפ הפרידה שארגנו לנו הצמד מסתיים במשפט הפיוטי הבא: "פרידה זה לא תמיד כואב, זה כמו חצץ בתוך הנעל, זה לא כמו חץ בתוך הלב". כמה שהקופירייטר שלכם צודק. הקמפיין שלכם היה בהחלט חצץ בתוך הנעל. אפילו בוחרי הימין החדש כבר רמזו לכם לפני חודש שהכיוון המוזיקלי הזה לא עובד בכלל: 

"בתור תומך, ובתור מוזיקאי, הדבר הזה, זה הדבר הכי מביך ששמעתי מאודי. בבקשה מהר לגנוז!", כתב אחד מהם. אחר הוסיף "בסוף עוד יעשו מחקרים אקדמיים איך מפלגה בישראל עשתה הכל על מנת להרחיק בוחרים פוטנציאליים...". 

ספק אם הקליפ הזה פונה לקהל המסורתי של הבית היהודי, עם ההיספסטריות הזה והזוגיות המפורשת. ספק אם הוא פונה לחילוניים ימנים שמחפשים מנהיג עם קילר אינסטינקט ולא נגן חובב זיופים. אנחנו נישאר עם הטעם הרע בפה של הקמפיין הזה, שהיה רק מוזיקת רקע למערכת בחירות שלמה מכוערת, עמוסת שקרים, בוטות וגסות רוח.

מי שעד לא מזמן נחשבו מועמדים לראשות הממשלה, לא יכולים לתקוף את צה"ל ואת בג"צ. האיש הזה, אחרי הקמפיין הזה, לא ראוי לעמוד בראש מערכת החינוך שלנו, אבל גם לא אף אחד אחר מהטוענים למשרה הרמה והרגישה הזו. האישה הזו, אחרי הקמפיין הזה, לא ראויה לעמוד בראש משרד המשפטים הרגיש כל כך, שהיציבות של החיים במדינה הזו כה תלויה בו. מהתחרות מי יותר קיצוני כולנו מפסידים, ועוד לא התחיל המשא ומתן להקמת הממשלה הבאה. טוב לא יכול לצאת מזה.