"אני אמנם הראשונה בתפקיד אבל לא אהיה האחרונה," במילים אלו ובחיוך הגדירה קמלה האריס את תפקידה הצפוי כסגנית נשיא ארה"ב והפיחה תקווה במיליוני ילדות, נערות ונשים ברחבי העולם כולו. 

על ההאקטון SHEvyon עבדו פה נשים מובילות שבועות לפני בחירתה של האריס אבל זה בהחלט נתן רוח גבית למהלך כולו. 

את הרעיון להאקטון יזמו שלוש נשים שדווקא לא עומדות בראשי ארגונים- הדס רייס מי שעומדת מאחורי הרעיון של ביה"ס ענבר- מסלול לימודים חדשני לתלמידות, נטע גרנות – לשעבר מנהלת חדשנות ומצוינות עסקית בנסטלה אסם , ויהודית בן לוי לשעבר בכירה בבנק דיסקונט ומנהלת המוזיאון 'הרצלילינבלום'. אליהן הצטרפו פוליטיקאיות בהווה ובעבר, מובילות דעה, דירקטוריות ונשים שקידום נשים הוא בליבן ובלב העשייה שלהן. יחד הן החליט לצאת לדרך כדי 'להנשים' (להוסיף נשים) את מערכות השלטון הישראלי, את הרשויות המקומיות ולמעשה להוסיף נשים בכל מקום שבו מתקבלות ההחלטות. 

איזו התרגשות, זה מתחיל! לפני כמה חודשים כששלושתינו, יהודית, נטע והדס, עלינו לzoom הראשון המשותף שלנו חלמנו רחוק...

פורסם על ידי ‏‎SHEvyon‎‏ ב- יום שבת, 14 בנובמבר 2020

אמנם יש לנו בהיסטוריה הרחוקה ראשת ממשלה אולי מקום המדינה ועד היום כיהנו רק 24 נשים כשרות בממשלת ישראל, 14 נשים כיהנו כסגניות שרים. השנה יש הכי הרבה נשים בראש רשויות מקומיות- 14 במספר שזה 6% בלבד מכלל ראשי הרשויות. במועצות העיר ובמועצות המקומיות מכהנות 431 נשים, גידול של 3% מהבחירות הקודמות, מה שמעמיד את ייצוג הנשים במועצות על 16% אבל וזה אבל גדול, לפי דו"ח של מרכז המידע של הכנסת, לפחות בשליש מהמועצות שבהן התקיימו בחירות בשנת 2018, אין ייצוג נשי בכלל במועצות, והתוצאות של 2018 כאמור משקפות עלייה משמעותית בייצוג נשים.  

"כמו באמריקה, גם אנחנו רוצים ורוצות לראות שינוי בפוליטיקה הישראלית.
גיוון מגדרי הוא לא נחלתן של נשים בלבד - הוא נכס חברתי וכלכלי עבור כולנו!" כתבה מזל שאול, מנכ"לית כ"ן שמייעצת להאקטון. 
 "אנחנו מורידות כפפות ויוצאות לחפש את קמלה האריס הישראלית (גם ג'סינדה ארדרן תבוא לנו טוב).
"ייצוג נשי בדירקטוריון, ובמיוחד שלוש נשים ומעלה, קשור לעליה של 300% במחיר המניה לאחר הנפקה, עליה של 40% יותר ברווחים, עלייה של 45% במחיר המניה על פני 5 שנים ועלייה ביעילות הדירקטוריון." מספרת נאוה סברסקי סופר, יו"ר דירקטוריות מובילות שינוי  ואחת מהשופטות בהאקטון "אז למה רק 1 מתוך 5 דירקטורים בחברות הנסחרות בבורסה בארץ היא אישה?"

זו תקופה קשה לנשים, והימשכות משבר הקורונה גובה מחיר משמעותי מנשים. יש מי שאומרות שאנחנו צועדות עשרות שנים לאחור. לפי הנתונים שאספו במכון ון ליר ובמרכז אדוה, 70% מהמוצאים לחל"ת בסגר השני היו נשים. המצב הכלכלי משפיע בעיקר עליהן, נטל עבודות הבית נותר כשהיה בעיקרו על נשים, גם אם הן עובדות, וחלקן גבוה במיוחד בקרב אלו שזקוקות לסיוע כספי לטובת דיור ומחייה. מצב האלימות במשפחה מחריף. 

#הכירואת השוויוניסטיות ממש רגע לפני תחילת #האקאתון_SHEvyon הכירו הכירו הכירו את צוות 2 שחברותיו עובדות יחד בחברת טריא...

פורסם על ידי ‏‎SHEvyon‎‏ ב- יום שבת, 14 בנובמבר 2020

להאקטון התקבלו 32 מיזמים של נשים שיפעלו לשילוב נשים במנהיגות הישראלית. בין השאר אפשר למצוא שם צוות שעוסק בייעוץ פיננסי לנשים, צוות שנקרא 'גם את יכולה וגם אתה יכול' של מושבניקיות שמנסות לחולל שינוי, צוות שפונה להורות שוויונית, צוות אחר נקרא " אם תרצי אין זו אגדא" – ויעסוק בעזרה לנשים כדי להזניק את העסקים שלהן לעולמות העסקים הדיגיטלים, צוות בלאקבוקס ינסה להזניק את מעורבות נשים בעולם התיאטרון. צוות אחר יתמקד בזוגיות בריאה ועוד ועוד.

לצוותים השונים הוצמדו מנטוריות מעולמות הטכנולוגיה, מגדר, חינוך ועסקים מהתחום בו הן מבקשות לחולל שינוי. בשבוע הבא תוכרזנה הזוכות שיזכו גם לפרסים. הערב ייפתח ההאקטון באופן רשמי בשורה של נאומים של השרה לשוויון מגדרי מרב כהן, אפרת דובדבני מנכ"לית ממרכז פרס לשלום, איילת נחמיאס ורבין, סגנית נשיא התאחדות התעשיינים, אלה בר דוד מנהלת תחום בכיר תעסוקה איכותית ונשים במשרד העבודה והרווחה, מרים כבהא, נציבת שוויון ההזדמנויות במשרד העבודה והשירותים החברתיים ונוספות. מוזמנים לעקוב אחרי הקבוצות השונות בעמוד הפייסבוק הייעודי SHEvyon. ניתן לצפות בשידור הערב בעמוד הפייסבוק של SHEvyon וכן בזה של דירקטוריות מובילות שינוי