״בחירות עכשיו! בחירות עכשיו״, את הצעקה או יש לומר הזעקה הזו כבר רבים זועקים והשבוע אכן בחירות. אלו אמנם לא הבחירות שאנחנו מייחלים להם שיחליפו את ממשלת הזדון והחורבן, אלא בחירות מקומיות, אבל הן חשובות לא פחות.

באמצע נובמבר, שבוע אחרי טקס יום האבל האזרחי שערכתי והובלתי בהיכל התרבות, ייצרתי חמישים חולצות עם הכיתוב ׳הופקרנו- לכו הביתה׳ ויחד עם חמישים מחבריי מהעוטף ובני העוטף יצאנו להפגין מול הכנסת. להפגנה הזו הצטרפו עוד הרבה הפגנות ומחאות, כולם בקריאה שמי שהרס הוא לא מי שיתקן, ולבחירות עכשיו.

כבר שנה שאני מובילה הפגנות. זה לא מקצוע, זו לא דרך חיים אלא אמירה ערכית. יצאתי כדי לוודא שיש לילדיי, בני ובנותיי, עתיד במקום הזה. וכמוני יצאו עוד נשים רבות. אם יש משהו טוב שקרה בשנה הכי איומה שהייתה למדינת ישראל מיום היווסדה, זו המנהיגות הנשית שצמחה פה, עשרות, ומאות ואלפי נשים שיצאו לרחובות כדי להילחם על הזכויות שלהן. נשים שצמחו בבונות אלטרנטיבה, התנועה שבניתי יחד עם מורן זר קצנשטיין שייסדה את התנועה, ונשים נפלאות נוספות. מקרב הנשים האלה צומחת עכשיו ההנהגה העתידית של ישראל. 88 נשים מתמודדות לתפקיד ראש רשות, מאות נשים, ואני ביניהן, מתמודדות למועצות העיר. מאות רשימות ברחבי הארץ, הן רשימות 50:50, נשים וגברים, בעקבות המיזם הנהדר של יעל יחיאלי. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hadas Ragolsky (@hadasragolsky)

רוצה לראות את הרשימות השוות בעיר שלך? מידע נוסף לחצו כאן

לא עלה על דעתי, ועל דעת אף אחד לפני שנה, עת יצאנו להפגין, שבסוף אותה שנה נעמוד איפה שאנחנו עומדים כעת. לא עלה על דעתי שנצטרך להילחם על הדמוקרטיה שלנו, על אורח החיים שלנו, על הערכים שלנו כל כך הרבה זמן, או שאוהבי נפשנו יירצחו בעוטף ובנתיב העשרה, הבית בו גדלתי. לא עלה על דעתי שאני וחברים ספורים נצטרך לארגן יום אבל אזרחי כי המדינה לא הכירה עד רגע זה באבל של כולנו - אותה מדינה שפשוט לא היתה שם בשבעה באוקטובר, וגם שבועות וחודשים אחר כך.

במקום זה היינו אנחנו. אלו שיצאו להפגין ולהיאבק על דמותה של הארץ הזו. מילאנו את החמ"לים, והחלפנו את המדינה בכל אספקט של החיים שלנו. ועכשיו אנחנו מתייצבים גם לבחירות המקומיות, בחירות הפרומו שלפני הבחירות הכלליות, ואומרים: אנחנו נהיה השינוי, הריפוי והתקווה שכה רבים מייחלים להם, אנחנו הא.נשים להם חיכינו ואין מישהו אחר שיעשה עבורנו את העבודה. שנים הזנחנו את השירות הציבורי, ואת הפוליטיקה המקומית והארצית. איפשרנו מבלי משים לנתניהו, אנשיו ושותפיו ששולטים פה 15 שנה (למעט שנה אחת) לשלוח את אנשיהם ולהרוס כל חלקה טובה, ולהשחית כל מקום שאפשר. עכשיו אנחנו אומרים: עד כאן.

"חוזה חדש" הוקמה על ידי אותם אנשי ונשות מחאה, ואנחנו רצים ב-26 רשימות, ב-26 ערים. התאחדנו כדי לשנות. הבחירות המקומיות משפיעות על החיים שלנו. על החינוך, התרבות, הביטחון והתחבורה, על אורח החיים שננהל פה, על המקום של הערכים שלנו בחיי היום יום שלנו ושל הילדים שלנו. לבחירות המקומיות מצביעים בשני פתקים, פתק צהוב לראש הרשות שידאג לחיי היום יום שלכם. פתק לבן שיידאג לערכים שלכם. היום יותר מתמיד ברור מה השאלות שאתם צריכים לשאול: 

האם הרשימה שאתם מבקשים לבחור בה ליברלית או שמרנית? תומכת קואליציית הרשע או מתנגדת לה? האם אנשיה יצאו להפגין למען הדמוקרטיה הישראלית או שתקו? האם הם והן יהיו אלו שיילחמו על מקומן של נשים סביב שולחן מקבלי ההחלטות, ועל תקציבים לנשים ונערות ועבור ביטחונן? איך תדעו? אם ברשימה הזו אין אישה במקום הראשון או השני, 50:50 נשים וגברים – פשוט לא מצביעים לה. התשובות פשוטות, צריך רק להסתכל למציאות בעיניים.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 50:50 שותפות ושוויון מגדרי (@5050.il)

על תל אביב- יפו, העיר בה קבעתי את ביתי, יש איום ברור מצידם של הפאשיסטיים והמשיחיים. בן גביר, סמוטריץ וחבריהם רואים במגדלור הליברלי את הגביע הקדוש ומשקיעים מיליונים כדי לתקוע יתד איתנה בחיים שלנו. אם יצליחו פה, הכיבוש שלהם יושלם. שימו לב - לא יתחיל, אלא יושלם.

לכן הבחירות האלה כה חשובות. לכן אלו הם בחירות האמצע הישראליות. השאלה שתוכרע בשלישי היא האם פנינו להיות חברת המופת שאנחנו ראויים לה, חברה שדואגת לחטופים שלה, לנשים, לגאים, לחלשים או להמשך הריקבון המוסרי והערכי, שמוביל ראש הממשלה הכי גרוע שקם לעם היהודי מאז תקומתו.

ההפגנה הכי חשובה השבוע היא בקלפי - בואו לא נחמיץ את ההזדמנות.

לפרטים נוספים על פעילות 'חוזה חדש' לחצו כאן