פוסט מרגש שנכתב על ידי אישה גוססת הפך לוויראלי אחרי שהיא שהלכה לעולמה בשבוע שעבר.

ב -4 בינואר הגיע לקצו המאבק של הולי בוטצ'ר, בת 27, מגרפטון שבניו סאות 'ויילס, אוסטרליה בסרקומה ע"ש יואינג – סוג נדיר של סרטן בעצמות התוקף בעיקר אנשים צעירים.

כמה ימים קודם לכן בוטצ'ר כתבה מכתב לעולם וביקשה מבני משפחתה לפרסמו בעמוד הפייסבוק שלה.

"זה דבר מוזר להבין ולהשלים עם המוות שלך בגיל כל כך צעיר", כתבה, "זה אחד מהדברים האלה שאתה מתעלם מהם. הימים חולפים ואתה מצפה שהם פשוט ימשיכו לחלוף, עד שמתרחש הבלתי צפוי. אני עכשיו בת 27. אני לא רוצה ללכת. אני אוהבת את החיים שלי."

בפוסט שהוא מעין מכתב ייעוץ לאנשים ששפר עליהם מזלם ולא נאלצו למות בגיל כל כך צעיר, באצ'ר מסבירה כי אנשים צריכים להפסיק לדאוג ולהתעסק בלחצים יומיומיים וחסרי משמעות כמו פקקי תנועה, צלוליטיס וקפלים בבטן ולהשקיע זמן מחשבה במישהו שעובר בעיות מאתגרות יותר. "תן לכל השטויות האלה להיעלם ... זה כל כך חסר משמעות כשאתה מסתכלים על החיים בכללותם", היא מסבירה. "תעריך את בריאותך ואת גופך המתפקד - גם אם הוא לא בגודל האידיאלי בעינייך. שמור עליו וחבק אותו כי הוא מדהים. הזז אותו והזן אותו במזון טרי. אל תפתח אובססיות מיותרות לגביו".

הצעירה גם כתבה כי אנשים צריכים להשקיע זמן רב ככל שהם יכולים בחברים ובני משפחה וללמוד לחיות את החיים עבור עצמם ולא באמצעות המסך. "אל תחמיצו חוויות בגלל שבזבזתם את כל הכסף שלכם על דברים חומרים" היא הוסיפה, "השתדלו להיות ברגעים עצמם במקום לצלם אותם או לחוות אותם דרך המסך של הטלפון שלכם".

"החיים לא נועדו לחיות אותם דרך מסכים וגם לא דרך מרדף אחר תמונות מושלמות עם הפילטר הנכון ... אנשים, תיהנו מהרגע! תפסיקו לנסות להעביר את הרגע הזה לאנשים אחרים".

בוצ'ר חותמת את הטקסט החכם שלה בבקשה מכל אחד מהקוראים לתרום דם.

"תרומות דם ... עזרו לשמור אותי בחיים למשך שנה נוספת. אני אהיה אסירת תודה לנצח על השנה הזו אותה העברתי כאן, על כדור הארץ, עם המשפחה שלי, החברים שלי והכלב שלי. בשנה הזו היו לי כמה מהרגעים הטובים ביותר בחיי".

הטקסט שובר הלב קיבל עד כה למעלה מ-64,000 לייקים, מ- 50,000 שיתופים וכ- 12,000 תגובות בכמה ימים ספורים.